Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
1. 2. 2018 | Janka P.

Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!

Kariéra a materstvo. Na prvý pohľad to znie ako nejaké sci-fi. Skĺbiť tieto dve životné úlohy je priam nemožné. Koľkokrát ste sa už sťažovali, že popri deťoch nič nestíhate? Napriek tomu sa to dá! Môžete byť úspešné vo svojom povolaní a pritom neodstrčíte deti na vedľajšiu koľaj. Dôkazom sú mamičky, ktoré si užívajú pracovný úspech i materstvo zároveň. 

Pred rokmi vízia ďalekej budúcnosti, dnes takmer úplne bežná vec. V súčasnosti už mnohí vedia, že ľudský potenciál môže rozkvitnúť aj priamo z pohodlia našich domov. Prácu z domu využíva už množstvo ľudí. Mamičky však na ňu zabúdajú. Pritom je kľúčom k tomu, ako skĺbiť materstvo a kariéru. Fungujúcu rodinu a úspešnú kariéru tak môže zvládnuť každá mamička. Chce to dobrý nápad a taktiež vytrvalosť a trošku driny. Ak vytrváte, výsledok však bude stáť za to.

Ženy, ktoré sú dôkazom toho, že sa to skutočne dá:

Heather Armstrongová

Je jednou z najznámejších mám blogeriek a zároveň autorkou prvého veľkého blogu o prežívaní vlastného materstva. Od roku 2001 funguje jej blog s názvom Dooce Heather, ktorý jej neskôr začal zarábať peniaze z reklamy a postupne sa z mamičky stala živiteľka rodiny. O jej úspechu svedčí tiež článok v New York Times, kde ju v roku 2013 novinári prirovnali ku kráľovnej medzi mamami blogerkami. Dokonca aj americká dáma Mitchel Obamová ju pozvala na diskusiu o téme, ako zlúčiť kariéru a osobný život súčasných žien.

Cathy Alessandrová

Podnikateľský nápad mamičky dvoch detí sa zrodil v pohodlí domova! Našla medzeru na trhu a využila to vo svoj prospech. Dovtedy bolo veľmi málo časopisov či dostupnej literatúry, ktoré by informovali o akciách pre deti. Tak sa do toho sama pustila a začala vyrábať informačné bulletiny o detských akciách. Hoci kvôli prvému svojmu bulletinu prebdela veľa nocí, keďže pracovala z domu, bola neustále so svojimi deťmi. Nakoniec sa to vyplatilo. Jej prvý spravodajský časopis vyšiel, pričom sa viac ako 20-tisíc kópií dostalo do obehu.

Carrisa Brownová

Ako takmer každá mamička, aj ona bojovala po pôrode svojho prvého syna s prebytočnými kilogramami. Nič zo šatníka jej nesedelo. Mala problém kúpiť si nejaký pekný módny kúsok, ktorý by jej zároveň sedel. Aj ženy s plnšími tvarmi si chcú obliecť to, čo sa im páči. V roku 2008 sa pustila do svojej prvej odevnej línie, špeciálne vyvinutej pre mamičky po pôrode. Výsledok? Rastúca firma so zamestnancami, ktorých viedla mladá mamička.

Lucinda Crossová

Byť matkou a zároveň budovať si svoju kariéru nie je vôbec ľahké. No oveľa ťažšie sú vzťahy s deťmi. Nie je úplne bežným nápadom malého podnikania, aby niekto začal koučovať matky, ako naprávať napäté vzťahy s ich deťmi, ktoré môže spôsobiť kariéra na plný úväzok. Lucinda bola presvedčená o tom, že je to dobrý nápad a vyšla s tým na trh. Obzvlášť po tom, keď zažila ťažké časy na vlastnej koži. Klientky-matky sa postupne začali na ňu obracať s pomocou a dnes je z nej úspešná koučka!

Ako to zladiť?

Komunikačné technológie aj flexibilnejšie pracovné podmienky pomáhajú mamičkám zvládnuť východu detí i profesijný život. Ak sa zatiaľ nechystáte podnikať, aj napriek tomu nič nie je stratené. Dnes je už štandardom flexibilný pracovný čas, ktorý umožňuje zamestnancom zosúladiť pracovné povinnosti so súkromným životom. Je na výber čiastočný úväzok, home office alebo pružný pracovný čas. Najideálnejšie je vracať sa do pracovného procesu postupne, napr. na čiastočný úväzok.

 pexels-photo-235554_1517509595.jpg

Tipy, ako prepojiť materstvo a sebarealizáciu v zamestnaní:

Čo môžete robiť z pohodlia obývačky?

Ilustračné foto: Pexels.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Katarína Molnárová: „Manažuj svoju energiu, nie svoj čas“
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Keď máte jasný cieľ, musíte na ňom pracovať
Zuzana Nohálová: Fascinujú ma ženy, ktoré lámu predsudky
Zuzana Jánošíková: Vychádza mi, že tu a teraz mi je najlepšie.
Dobrodružstvo je nebezpečné, ale rutina je smrteľná
Dobrovoľní, digitálni nomádi, alebo sedím si na pláži a zarábam aj po 40-ke