Už ste to vzdali, alebo to tento rok zvládnete? My totiž vieme ako!
13. 1. 2020 | Redakcia

Už ste to vzdali, alebo to tento rok zvládnete? My totiž vieme ako!

Ako ste na tom so svojimi novoročnými záväzkami? Alebo ich skôr nazvime vašimi prianiami do nového roku. Čo by ste chceli v tomto roku dosiahnuť? A darí sa vám? Nenechajte sa odradiť pohľadom do kalendára. My totiž vieme ako sa všetko tento rok podarí!

Jednou z najrýchlejších ciest za sklamaním je nechať sa presvedčiť, že ciele pre nový rok si musíte stanoviť hneď v prvý deň v roku a samozrejme, okamžite ich treba začať aj napĺňať. Tento rok môžete byť v mnohých oblastiach svojho života skutočne úspešná, a pri tom môžete postupovať úplne inak ako je bežná predstava.

isaac-smith-wbnzlrrrk4-unsplash_1578860495.jpg

Poďme na to

Je v poriadku, ak si doprajete čas. Sviatočné dni sú už preč a pomaly všetci nabiehame do každodennej rutiny. Práve to je vhodná chvíľa, aby sme si v pokoji premysleli, čo chceme skutočne dosiahnuť – a to preto, že nám na to záleží, nie preto, že sa tom od náš očakáva, alebo že si podobné záväzky do nového roku dávajú všetci. 

Už viete, čo by ste chceli v tomto roku dosiahnuť? Viac zdravia, menej stresu či pár kíl dolu? Výborne. Teraz si svoj cieľ upresnite. Čo presne pre vás znamená zdravý životný štýl? Akých zdravotných problémov konkrétne sa potrebujete zbaviť? Alebo ktorého zlozvyku? Koľko kilogramov by ste potrebovali zhodiť, aby ste mali zdravé BMI?

heather-ford-hthsahksq5m-unsplash_1578860493.jpg

Ak ste si v druhom kroku svoje ciele upresnili, doprajte si ďalší čas. Tento raz na premyslenie konkrétnych krokov pomocou ktorých ich budete dosahovať. Odporúčame, aby ste sa v tomto kroku snažili objaviť vo svojom okolí odborníkov, ktorí vám na vašej ceste pomôžu. Môže ísť o konzultáciu u lekára alebo iného odborníka. 

Náš tip: Prečo necvičíte? Vôbec to nemusí byť vašou lenivosťou či nechuťou k pohybu. Ak však neviete kde a ako (správne) začať, ocitli ste sa v patovej situácii. Nie je však hanbou hľadať pomoc u odborníkov, napríklad osobného trénera či výživového poradcu. Nájdete ich online aj vo svojom okolí, pokojne sa na referencie opýtajte svojich známych. Naberte odvahu a dohodnite si stretnutie. Možno si nesadnete hneď s prvým, neznamená to však, že to treba vzdať. 

ella-olsson-2ixtgsgfi-s-unsplash_1578860486.jpg

Láskavo a nekompromisne

Poznáte tieto dve slová? A aplikujete ich na seba? Aby ste mohli naplniť svoje predsavzatia a priniesť do svojho života pozitívne zmeny, je potrebné, aby ste k sebe pristupovali láskavo, vaša nová cesta má byť dobrodružstvom i zábavou, nie galejami. Zároveň však aj napriek láskavosti ostaňte nekompromisná, ak sa totiž budete viac oháňať výhovorkami než skutočnými činmi, tak ste sa už vopred odsúdili na neúspech. 

Ešte jeden tip: Píšte si denník. Ako sa vám dnes darilo? Ako ste sa cítili? Čo vás brzdilo? Prečo ste niečo nestihli a ako to plánujete napraviť? Samozrejme, nezabudnite sa podeliť aj o úspechy! Bude vás to inšpirovať, keď si spätne denník budete prechádzať.

bruce-mars-gjtdg6wfmlq-unsplash_1578860488.jpg

Čo radia úspešní?

Vytvorte si zvyk a dávajte si menšie ciele. Neplánujte si chudnutie až do augustovej dovolenky, to je pridlhá doba. Sústreďte sa na kratšie ciele, napríklad si naplánujte cvičenie a reálny jedálniček na nasledujúci týždeň alebo 10 dní. Zakomponujte tieto plány do svojej každodennej rutiny a postupne zistíte, že bez nich už nedokážete fungovať. Čím menej radikálne vaše prvé ciele budú, tým ľahšie ich budete zvládať. A potom si môžete stanoviť ambicióznejšie predsavzatia. Čo poviete, idete do toho?

Ilustračné fotografie: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Leto bez alkoholu? Zvládnete túto výzvu aspoň mesiac?
Ako ušetriť pri nákupe kozmetiky online
Ako na sexi opálenie? Dokonalý bronz ako z pláže
Hviezdy o letnej láske: my už vieme, čo vás toto leto čaká!
Objavili ste už CELÝ svoj klitoris? Veda ho preskúmala len nedávno!
Veľký horoskop: Venušino okienko na jún
Rozhovor týždňa: Nazrite s nami za Okienko snov
Nestihli ste narodeniny? A viete už ako oslávite Deň detí?

Ďalšie články na podobné témy

Návrat do práce po materskej - ako sa s ním vysporiadať?
Otvorte sa možnostiam
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Single ženy dnešnej doby
Mikropráca, alebo práca z obývačky
Je pre vás rozhodovanie problém? Vyriešte ho pomocou troch slov
Robte len to, čo vás baví
Staňte sa konečne milionárkou

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.