Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
31. 7. 2020 | Janka P.

Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!

Nie vždy splnia prípravky to, čo sľubujú! Hoci od nich očakávame, že po ich použití bude naša domácnosť voňavá a hlavne čistá, realita môže byť iná. Tam, kde zlyhávajú čistiace prostriedky, nastupujú domáce triky! Po prvé, vždy viete, čo konkrétne použijete a čo daný prípravok obsahuje, po druhé, nejde o žiadnu chémiu, takže si môžete byť isté, že je to úplne bezpečné a účinné.

Keď zbadáme škvrny na koberci alebo špinavé škáry medzi kachličkami, zaujmeme bojovú pozíciu a vytiahneme zbrane v podobe čistiacich prostriedkov. Očakávame od nich, že nás v priebehu chvíľky zbavia problému. Ak sa tak nestane, príde panika. Čo teraz? Žiadny strach, vo svojej domácnosti nájdete, na prvý pohľad, nenápadných pomocníkov, ktorých by ste za iných okolností na tento účel ani nepoužili. Pritom majú veľkú silu!

Preč so starými tapetami

Koniec nenávidenej práci! Pripravte si aviváž a prázdnu nádobu s rozprašovačom. Nalejte do nej spomínanú aviváž a teplú vodu. Zmes nastriekajte na kúsky tapety, ktoré ostali prilepené na stene a nechajte krátko pôsobiť. Potom odstráňte. Budete prekvapení, ako ľahko to pôjde! Tapeta sa bude sama odliepať od povrchu.

Zbavte sa srsti

Zanecháva váš domáci miláčik srsť všade, kam sa pohne? Zbieranie srsti dokáže poriadne otráviť. Ľahko ju odstránite jednoduchým trikom. Dajte si gumené rukavice, navlhčené vodou po celom povrchu. Srsť sa vám na ne ľahko prilepí, takže sa jej zbavíte v priebehu pár sekúnd.

Zbohom odtlačky

Kruhové odtlačky od hrncov či hrnčekov nie sú práve najpríjemnejšie. Vyskúšajte cibuľovú šťavu! Stredne veľkú cibuľu odšťavte, nakvapkajte na zaschnutú špinu a nechajte 12 hodín pôsobiť. Výsledok bude stáť za to!

Špinavé zrkadlo minulosťou

Túžite po krásnom, čistom a lesknúcom sa zrkadle? Namierte si to do kuchyne, tam totiž nájdete pomocníka, ktorým to docielite. Spravte si čierny čaj a namočte doň handričku. Vyžmýkajte a preleštite zrkadlo. Efekt úžasný!

 photo-1525615301846-b1e8aeafa1ea_1530442620.jpg

Zatočte s baktériami v toalete

Rozmiešajte polovicu citróna s morskou soľou a vyčistite touto zmesou okraje a vnútro misy. Má veľkú silu, pomôže rozpustiť a zneškodniť baktérie, ktoré by ste inak pomocou niektorých klasických čistiacich prostriedkov neodstránili.

Odstráni nálepky z nádob

Keď si kúpite nový hrniec, poháre či iné nádoby do domácnosti, obvykle bývajú polepené rôznymi nálepkami, ktoré sa ťažko dávajú dole. Zrejme to bude znieť na prvý pohľad zvláštne, no pomôže  fén na vlasy. Zapnite ho na najvyšší stupeň a mierte na miesto, kde je nálepka. Zrazu ju ľahšie odlepíte!

Dá do poriadku odpadové potrubie

V kuchyni sa často stretávame so slabým odtekaním vody z dôvodu zanesenia odpadového potrubia. V horšom prípade je úplne upchaté. Spoľahnite sa na ingrediencie v kuchyni! Stačí vám voda, soľ, ocot a sóda bikarbóna. Použite najprv sódu a nasypte niekoľko lyžičiek do odpadového otvoru. Zalejte octom a nechajte tak. Mastné usadeniny sa zmenia na viac tekuté a dostávajú sa tak do pohybu. Po 10 minútach zalejte pomaly teplou vodou.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Ďalšie články na podobné témy

Skvelé víno na každú príležitosť
Viac než nápoj: Netradičné využitie koly, ktoré oceníte v domácnosti!
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Tipy ako stráviť jesenné dni
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň
Recepty na skvelý vianočný punč. Oslaďte si Vianoce!
Chcete cestovať? Ponúkame vám 10 tipov od skúseného cestovateľa
Vianoce v Španielsku