Užite si február naplno nielen na Valentína!
17. 2. 2018 | Gabriela

Užite si február naplno nielen na Valentína!

Február je mimoriadne krátky mesiac ukrývajúci veľa špeciálnych dní, ktoré vás môžu vytrhnúť z každodenného stereotypu. Ako to myslím? Na jeho začiatku sa totiž ešte konajú plesy, na ktorých sa môžete blysnúť v krásnych spoločenských šatách, neskôr prichádza obdobie Fašiangov, pôst a napokon čas pre všetkých zaľúbených, Valentín. 

Fašiangy predstavujú symbol hodovania, veselosti a zábavy. Roztancujú sa deti i dospelí, oprášia sa slovenské tradície a navyše ponúka sa možnosť stretávania sa s priateľmi a známymi. Nezabudnite sa pri tom všetkom občerstviť tradičnými slovenskými pochutinami, akými sú špeciality zo zabíjačky, klobásky, jaternice alebo i také šišky. Na niektorých miestach sa konajú i fašiangové zábavy, kde sa často ľudia obliekajú do rôznych karnevalových masiek či krojov. Informujte sa vo vašom okolí, určite niečo nájdete.

Ak sa počas tohto obdobia poriadne vybláznite, potom s radosťou prijmete obdobie pôstu. Dá sa povedať novodobého detoxu pre telo a dušu.

 No a čo s Valentínom?

Valentín - bežný či špeciálny deň?

V prvom rade Deň Zaľúbených - Valentín netreba prijímať len ako deň, kedy je nutné vyjadriť k niekomu lásku, nech už je v akejkoľvek forme. Môžete sa naň pozrieť ako na pripomienku toho, aké je dôležité prejaviť druhým svoje city, pochváliť ich, oceniť či vyznať lásku (napr. partnerovi, rodičom, deťom alebo vašim štvornohým miláčikom).

Kedykoľvek a kdekoľvek.

Dá sa s tým začať už na začiatku tohto mesiaca a pokračovať po celý rok. Doslova stačí, ak budete vnímať druhých s väčším rešpektom a porozumením. Uvidíte, aké zmeny to môže vyvolať vo vašom okolí.

Ak sa vám v tento deň nechce robiť nič špeciálne (napr. piecť koláče v tvare srdiečok, pozerať romantický film či ísť a nóbl večeru), nerobte to. A najlepšie je, ak to preberiete i so svojou polovičkou, aby ste sa vyhli prípadným nedorozumeniam. Neskôr možno spontánne pocítite túžbu vyjadriť jemu/jej svoju náklonnosť, čo bude istotne väčším prekvapením.

Tí, čo tento deň oslavujete, i pre vás mám pár tipov 

Ako okorenenie vzťahu, či už manželského alebo partnerského, sa mi veľmi páči Hra o manželství (nejen pro manžele) s podtitulom Opravdu mě znáš? Obsahuje 2 figúrky, 3 fixky, 2 tabuľky, 26 bodovacích žetónov, 135 kariet s 675 otázkami, ktoré sú rozdelené do 3 kategórií. Pomocou zahrievacích a pikantných otázok zistíte, ako dobre sa navzájom poznáte a po čom váš partner/partnerka túži. Cieľom je odpovedať na otázky tak, ako odpovie váš partner a zároveň sa v odpovediach zhodnúť. Pričom nejde o výhru ale najmä o príjemnú zábavu. Najlepší je práve záver hry. Kedy splníte druhému tajné prianie (najlepšie splniteľné v ten večer), ktoré si zapíše na lístok na začiatku hry :-). 

 pexels-photo-219776_1518871620.jpg

Počas Valentína je tiež očakávaná vyššia frekvencia bozkov a čistý svieži dych musí byť samozrejmosťou. Čo tak jeho kvalitu zabezpečiť novou zubnou kefkou a ústnou vodou. Perfektné balenie pre dvojice so srdiečkovým motívom ponúka napríklad Curaprox. Aj kefkami sa dá rozdávať láska.

 Samozrejme je len na vás ako tento čas strávite. Nezabudnite sa pri tom zabávať a uvoľniť. Veď stresu zažívame každý deň, netreba i na Valentína. 

Ilustračné foto: Pexels.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?
Odkiaľ vlastne prišiel Valentín?
Príležitosť k romantike aj ľahká cesta k erotike. A čo budete robiť na Valentína Vy?
Odstráňte problém vo vašom vnútri: Skryté príčiny, prečo ste single
Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Kľúč k šťastnému vzťahu je pochopiť muža a vážiť si ho
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Láska a iné závislosti