Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
1. 6. 2017 | Gabriela

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze

Cestovanie nemusí stáť majetok. Existuje množstvo spôsobov, ako cestovať takmer zadarmo. I keď nie ste dobrodruhovia a máte deti.

Hľadanie letov a ubytovania

Bez ohľadu na to, aký typ cestovateľa ste, asi väčšina z nás túži po dovolenke za najlepšie ceny. Na tento účel existuje množstvo web stránok, kde si môžete vybrať z bohatej ponuky hotelov, hostelov, motelov, domov či dokonca len gauč. Na druhej strane i vy môžete ponúknuť svoje miesto pre zahraničného cestovateľa.

CouchSurfing - Stráviť noc na niekoho gauči a ušetriť stovky Eur. Ide o nový spôsob ubytovania spojený s poznávaním štýlu života a miestnych zvykov. CouchSurfing je celosvetová komunita skvelých hostiteľov a dobrodružných cestovateľov. O bezpečnosť daného spôsobu cestovania sa stará predovšetkým komunita sama. Komunikácia sa medzi jednotlivými členmi archivuje. Dôležité pri výbere hostiteľa sú i referencie od už bývalých hostí. To, akého hostiteľa si vyberiete, závisí len od vás. Rovnako tak hostiteľ si vyberá, komu otvorí svoj dom či byt.

Home Exchange – Ide o komplexnejší zoznam domácich hostiteľov. Najskôr sa musíte zaregistrovať a stať sa členom komunity. Potom uvediete svoj dom na stránke, nájdete si iný dom, kde by ste radi zostali. Pri tejto výmene je dôležité, aby došlo k zhode (tzv. match) a našli si toho správneho partnera na výmenu domov. Systém ponúka možnosť výberu z viac ako 65 000 domov. Ak došlo k zhode, navzájom podpíšete Súhlas s výmenou a môže začať vaša dovolenka!

dovolenka-3_1496291791.jpg

Hostel Bookers – Najjednoduchší spôsob ako si objednať hostel po celom svete. Nájdete tu ceny, vybavenie (vrátane obrázkov) a recenzie zákazníkov z každej vami vybranej lokality. Takže viete, za čo budete platiť. Ubytovanie si môžete objednať priamo z webu bez žiadnych rezervačných poplatkov.

Booking – Rezervovať ubytovanie z celého sveta môžete i prostredníctvom tejto stránky. Rovnako tak bez rezervačných poplatkov a možnosti platby až na mieste. Môžete si vybrať z rôznych spôsobov ubytovania, t.j. hotely, hostely, apartmány, apartmánové hotely, penzióny, B&B (nocľahy s raňajkami), priváty, Vily, Botely, Hostince či Rezorty.

Hotwire -  Je obrovská webová stránka, ktorá nielen ponúka najlepšie dostupné cestovné ponuky ale obsahuje i nástroje na plánovanie cesty či tipy na výlet. Navyše si môžete objednať naraz letenku, ubytovanie či dokonca auto. Ušetríte tak čas na samostatné hľadanie a získate okamžitý prehľad o cene celej dovolenky vrátane daní a iných poplatkov. V niektorých prípadoch je dokonca možné zadarmo zrušiť rezerváciu do 24 hodín.

IStopOver  - Spája ľudí, ktorí chcú prenajať voľné izby vo svojich domoch cestujúcim šetriacim na nákladoch za hotel. Výhodou daného spôsobu ubytovania je možnosť okúsiť domáci štýl života. V súčasnosti ponúka stránka možnosť ubytovania v USA, Kanade, Londýne, Francúzku, Južnej Afrike a Brazílii. Každý deň však pribúdajú hostitelia z iných ďalších krajín.

Kayak – Jediná stránka, ktorú potrebujete na vyhľadávanie zľavnených leteniek či ubytovania.  Kayak prehľadáva viac ako 140 leteckých spoločností a cestovných kancelárií zhromažďujúce najlepšie letové a ubytovacie ponuky na jednom mieste (napr. agoda.com, booking.com, travelocity, hotels.com a pod.)

Travelocity – Ide o spoločnosť, ktorá sa stará o blaho svojich zákazníkov. Travelocity garantuje najkomplexnejšiu a najaktuálnejšiu ponuku. Pri rezerváciách cez Travelocity môžete pokojne spávať.

TripAdvisor – Najväčšia on-line komunita cestovateľov. Je veľmi obľúbená pre tých, čo plánujú dovolenky. Na jednom mieste môžete objednať letenky, ubytovanie či prenajať auto a získať lístky na atrakcie. Na webovej stránke nájdete aj množstvo recenzií a tipov od skutočných cestujúcich. Môžete tu nájsť i cestovateľského sprievodcu, ktorí je oveľa aktuálnejší či podrobnejší než sprievodcovia v knižnej forme.

dovolenka-2_1496291791.jpg

Last Minute – Všetky last minute letenky, hotel, atrakcie a balíčky v jednej databáze. Ak chcete rezervovať dovolenku na najbližší víkend alebo chytiť len, čo najskôr, začnite vyhľadávať práve na tomto webe. 

Orbitz – S garantovanou cenou spoločnosti Orbitz si zaistíte najnižšiu cenu letov. Ak iný zákazník zakúpi ten istý let v spoločnosti Orbitz za nižšiu cenu než vy, dostanete automaticky refundáciu za prípadný rozdiel. Nájdete tu tiež aktuálne informácie v reálnom čase informujúce o stave letu.

SeatGuru – Ide o databázu poskytujúcu možnosť zistiť rozloženie sedadiel v lietadle. Rovnako poskytuje možnosť nájdenia letov za čo najnižšie ceny z rôznych krajín do celého sveta. Môžete tu získať informácie o „zlých či dobrých“ sedadlách v lietadle, ich rozložení. Zistíte, kde je kuchyňa (pre rýchlejšiu obsluhu a získanie jedla) či kde je toaleta. Ak  viete, akým typom lietadla budete letieť (spýtajte sa predajcu leteniek leteckej spoločnosti), najskôr si overte pomocou SeatGuru, kde sa vaše miesto na sedenie nachádza, aby ste si nevybrali sedadlo hneď vedľa toalety.

Existuje samozrejme ešte ďalšie množstvo cestovateľských web stránok, kde nájdete užitočné informácie pre plánovanie dovolenky. Odporúčam ďalej navštíviť stránku wegolo.com či yapta.com rovnako tak nízke ceny letov nájdete na stránke letenkyzababku.sk (stránka poskytuje i tipy ako cestovať najlacnejšie).

Pripájam ešte jedno odporúčanie pre rodiny s deťmi do 3 rokov, nakoľko vo väčšine prípadov sa za ubytovanie či letenku tak malého dieťaťa neplatí alebo sú letenky lacnejšie v porovnaní so staršími deťmi.   

Neostáva mi nič iné, len popriať vám veľa zdaru pri výbere dovolenky!

Zdroj: www.wisebread.com/travel-resources

Ilustračné foto: Pixabay.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autora Gabriela

Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Prečo neplatí jednoduché: Mysli pozitívne?!
8 tipov ako sa zbaviť kíl bez zbytočného trápenia
Ako na strašiaka s názvom strie?
Cvičenie neformuje len telo: TOTO bude bonus navyše!
Skvelé recepty na domácu horúcu čokoládu. A zima nemá šancu!
Novoročné ciele: Ako si ich nastaviť a konečne nezlyhať!

Ďalšie články na podobné témy

Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Idete na dovolenku lietadlom? Poradíme, ako sa zbaliť v rámci limitov
Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku
Neviete sa dočkať leta? Spríjemnite si čakanie dovolenkovými tipmi
Idú dokopy deti a dovolenka? Skúste baby friendly hotel
7 zaujímavých destinácii na letnú dovolenku alebo výlet