Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?
25. 4. 2019 | Simona

Vaginálne mapovanie – čo to PREBOHA je?

Možno ste sa s týmto pojmom ešte nestretli, no v susedných Čechách sa stáva populárnym. O čo teda ide? Niečo, na prvý pohľad kontroverzné, môže mať blahodarný účinok na nie len fyzické, ale aj psychické zdravie ženy. 

Pokiaľ patríte k ženám, pre ktoré je ťažké dosiahnuť orgazmus, máte jazvy po operácii/ pôrode, ktoré sú doteraz nepríjemné a znepríjemňujú vám intímny život, alebo trpíte nejakou traumou či nepríjemným zážitkom z oblasti sexuality, táto metóda môže byť určená práve vám.

Liečenie starých jaziev a prinavrátenie citlivosti

Jemnou masážou vaginálnych stien nás terapeut zbavuje napätia. Žena, ktorá podstupuje mapovanie, je v kontakte sama so sebou, používa svoj hlas a dych, cez ktoré vyjadruje pocity a emócie, ktoré pociťuje pri mapovaní. Na povrch sa môžu dostať doposiaľ zabudnuté zážitky a bolesti, ktoré sa s pomocou tejto metódy spracúvajú a liečia. Samozrejme, je dôležité, aby ste dôverovali človeku, ktorý vás bude ,,mapovať“ a cítili sa bezpečne. Vaginálne mapovanie má korene v tantre, kde slúži na liečenie blokov v oblasti sexuality.

slim-1391235-1280_1510671288.jpg

Ako mapovanie prebieha?

Základ je nájsť terapeuta, ktorý vám bude sedieť a ktorému budete dôverovať. Má to byť muž alebo dáte prednosť žene? Po príchode do špecializovaného salónu prebehne úvodný rozhovor, kde sa vás terapeut spýta, aký je váš zámer a čo chcete pomocou terapie dosiahnuť, vyliečiť, prípadne zmeniť. Každé sedenie je veľmi individuálne a prispôsobené vašim potrebám. Mapovanie trvá dve až tri hodiny, kedy sa terapeut dotýka určitých miest podbruška, krížov, slabín a vagíny. Terapeut s vami neustále komunikuje, vy udávate tempo a smer terapie. Môžete zistiť, že niektoré miesta, ktorých sa terapeut dotkne sú necitlivé alebo naopak živé, či pri dotyku pocítite nepríjemnú emóciu ako je hnev, smútok a podobne, ktorým žena v minulosti nedala možnosť prejaviť sa a vraj aj to je dôvod, prečo sa niektoré ženy necítia pri milovaní dobre, prípadne pociťujú bolesť alebo takmer žiadne senzácie.

Prinavrátenie citlivosti

Ako sme už spomenuli vyššie, niektoré miesta môžu byť úplne necitlivé. A tým sa terapeut venuje najviac. Jemným tlakom odbúrava napätie a prináša uvoľnenie na fyzickej úrovni. Toto napätie a blokovaná energia v oblasti panvy vraj môže aj za bolestivú menštruáciu, výtoky, bolesti hlavy a neplodnosť. Pokiaľ nerada komunikujete so svojim partnerom o tom, čo sa vám pri milovaní páči alebo naopak, vaginálne mapovanie môže byť spôsobom, ktorý vás naučí nebáť sa nahlas vyjadrovať svoje telesné pocity a túžby. 

Ilustračné foto: Pixabay.com

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autorky Simona

Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Dlhé vlasy rýchlo? Tu je pár tipov!
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
Zabudnite na jednorazové žiletky – pomôžte prírode!

Ďalšie články na podobné témy

Tara, tantrická masérka
Použite silu vlastného hlasu a buďte tak bližšie k celkovej harmónii
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie IV
Matcha čaj pomôže v boji s chrípkou a zároveň povzbudí. Spoznajte jeho ďalšie výhody!
Ktoré mydlo je najlepšie na intímnu hygienu?
5 jednoduchých tipov ako zatočiť s jarnou únavou
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie V
Frustrácia ako začiatok niečoho nového

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.