Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
4. 5. 2018 | Janka P.

Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!

Udržať si svoje zdravé sebavedomie nie je jednoduché. Obzvlášť nie v dnešnom svete, v ktorom je „dokonalosť“ na prvom mieste. To jediné, čo však musíte spraviť, je veriť v seba a svoje schopnosti! Nakoniec zistíte, že to nie je až také ťažké, musíte byť len vytrvalé a nepoľaviť na ceste za svojim novým ja. Nasledujúce triky vám až v rekordne krátkom čase dodajú sebavedomie bez toho, aby ste si to hneď uvedomili!

1. Povedzte NIE

Máte na to právo! Je síce pekné, ak zakaždým mávnete a požičiate niekomu 400 eur, čím danej osobe pomôžete. Ak však zatínate zuby a plačete nad tým, že sama nemáte toľko peňazí, no nechcete osobu zraniť a povedať jej NIE, ste na ceste za podlomeným sebavedomím. Uvedomte si, že môžete odmietnuť kohokoľvek chcete.

2. O svojom živote rozhodujete len VY

Nezabúdajte na to, že kormidlo od svojho života držíte vy, nie iní ľudia. Je to váš život, vy žijete ten svoj a je len na vás, akou cestou sa vydáte. Ľudia z okolia vám hovoria, že na to nemáte alebo že je to príliš veľký risk, začať v ničom podnikať? Alebo že ten gauč do vášho nového bytu nevyzerá najlepšie, lebo sa nehodí k nábytku, hoci vy si myslíte pravý opak? Je dobré si nechať poradiť od ostatných a vypočuť si ich názor, no nenechajte sa nimi strhnúť. Ak ste po tom gauči túžili už dlho, veľmi sa vám páči, jednoducho si ho kúpte. Ak je vaším snom podnikať v niečom, choďte do toho. Risk je zisk! Robte to, čo vás baví a napĺňa a pri čom sa cítite šťastná. Je to váš život, ktorý sa uberie cestou podľa toho, aký jej dáte smer..

3. Vážte si maličkosti

Pri pohľade na sociálne siete si zrejme mnohí povedia, že sa iní majú lepšie než vy. Nezabúdajte, že je to len ilúzia! Polovička ľudí nie je spokojná so svojím životom, preto zúfalo zbierajú „lajky“ na sociálnych sieťach. Radujte sa z maličkostí, ktoré máte! Ak si ich budete vážiť, nebude vám už nič chýbať. Závisť vie človeku poriadne znížiť sebavedomie, nedovoľte, aby sa to stalo aj vám!

4. Kašlite na to, čo si myslia iní

Riešite stále to, čo na to povedia druhí? To znamená, že sa za seba hanbíte.. Opäť si uvedomte, že nežijete život druhých ľudí, ale len ten svoj. Preto robte len to, čo vás robí šťastným. Nebojte sa o tom nahlas prehovoriť. Prečo by ste sa mali za seba hanbiť, ak robíte niečo, čo vás teší?

5. Nezotrvávajte v toxickom vzťahu

Nie je nič horšie, ako byť vo vzťahu, ktorý vám ničí sebavedomie, hrdosť a v ktorom sa cítite nešťastná. Mnohé ženy nechcú opustiť svojho partnera, lebo sa boja ostať samé a sú jednoducho už zvyknuté. Ani si len neuvedomujú, ako tak ničia svoje ja. Ak vám vo vzťahu chýba harmónia, máte akékoľvek pochybnosti či jednoducho sa necítite dobre, je na čase odísť a nechať priestor sebe a niekomu inému, kto z vás urobí šťastnú a sebavedomú ženu.

fernando-brasil-103271-unsplash_1525423937.jpg

Ďalšie tipy na zvýšenie sebavedomia

Ilustračné foto: Unsplash.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Ďalšie články na podobné témy

Single ženy dnešnej doby
Kamila Slašťanová: Nikdy som sa nebála robiť veci, ktorým som verila.
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Úspešné mamičky, ktoré dokázali skĺbiť materstvo a kariéru. Zvládnete to aj vy!
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
5 pravidiel úspešnej podnikateľky
Naučte sa konečne angličtinu