Veronika Svobodová: Keď ťa to neteší, vezmi si z toho aspoň niečo nové
2. 1. 2019 | Bohumila

Veronika Svobodová: Keď ťa to neteší, vezmi si z toho aspoň niečo nové

Veronika Svobodová je často prezývaná ako mama blogerov. Prečo? Veronika je blogerkou, ktorá založila komunitu SUPERBLOGERI, kde sa každý jeden bloger môže naučiť niečo nové a zlepšiť sa tak vo svojej práci. Veronika je takisto marketérkou, ktorú baví správa sociálnych médií. Nie vždy ňou bola. Takisto musela hľadať to, čo ju baví, až to našla. 

1. Veronika, prezraď nám niečo pekné o sebe, kto si, s čím by si sa chcela podeliť?

Moje meno je Veronika Svobodová a som kreatívna duša, ktorá neustále sníva a pracuje na svojich snoch. Som mama blogerov – ako ma niektorí nazývajú, ale aj ja sama blogujem. Som marketér, ktorý miluje svoju prácu a neustále sa v nej snaží zlepšovať. Som hrdá žena, ktorá sa nebojí povedať, čo si myslí, no občas sa berie trochu vážne. Som jednoducho iba človek. Človek, ktorý sa stále rád vracia domov za svojou rodinou, partnerom a psíkom.

2. Čo robíš a ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva? Prečo práve toto, prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Už niekoľko rokov pôsobím v oblasti marketingu. Venujem sa onlinu, ale i offlinu. V priebehu 5 rokov som zastupovala niekoľkých klientov, ktorým som sa starala o content marketing, správu sociálnych médií. Okrem iného som sa starala o organizáciu press eventov a spoluprácu s influencermi. Mimo toho som na Slovensku rozbehla projekt SUPERBLOGERI, ktorý má za úlohu vzdelávať a spájať všetkých blogerov. Lebo dôležitý je obsah, nie čísla. A prečo? Lebo mi to na Slovensku chýbalo. Z môjho pohľadu je veľmi dôležité, aby sa táto komunita podporovala. Aby ťahala za jeden koniec. Aby získavala potrebné vzdelanie. Marketing ako taký ma veľmi baví. A vďaka tomuto projektu som sa mu ešte viac priučila.

3. Aké je tvoje životné motto, krédo, čím sa riadiš, čo ťa motivuje?

Celý život sa riadim heslom If you dont find anything pleasant, you shall find something new. Vždy skúšam nové veci, skúmam ako sa veci vyvíjajú, čo ma napĺňa a čo nie. Ak vám projekt výjde na 100 percent na prvýkrát, narodili ste sa pod hviezdou šťasteny. Mne sa to zatiaľ nepodarilo. :D A tak sa snažím neustále sa zlepšovať, študovať a rozumieť. Občas mi to trvá dlhšie, občas som mala chuť všetko hodiť za hlavu, no sú to práve ľudia, ktorí ma potlačili a ukázali mi, že moje poslanie je správne.

 dsc6504_1546441684.jpg

4. Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy? Aký bol tvoj sen, ako si za ním išla, čo ťa viedlo?

Myslím si, že som na správnej ceste za úspechom. Môj sen bola spevácka kariéra. To zatiaľ ostáva ako hobby. Druhým snom, resp.cieľom bolo pomáhať. Či už klientom, alebo blogerom. A to sa mi zatiaľ darí. Teším sa z každého malého úspechu, z milého slova a podpory. To ma poháňa vpred a dodáva mi odvahu a sebadôveru.

5. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Úprimne, neviem či je úspech merateľný. Závisí od mnohých faktorov. Pre mňa je úspech to, keď robím to čo ma baví a vidím ovocie. Keď vidím, že to má zmysel a niekomu pomáham zlepšovať sa.

6. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala?

Čo to pre mňa znamená? Naplnenie. Podľa mňa je veľmi ťažké nájsť to pravé orechové. Dnešná doba ponúka toľko možností. Mladí ľudia majú niekedy problém vybrať si a tak sa stratia. Moja cesta tiež nebola úplne jasná od začiatku. Moje prvé pracovné skúsenosti boli v oblasti logistiky, neskôr som pôsobila v Rusku v IT sektore a až po 3 rokoch sa mi podarilo nájsť to, čo ma naozaj napĺňa -  marketing.

Nemám marketingové vzdelanie, a preto to bolo o čosi náročnejšie. No viera a tvrdá práca mi pomohli k prvému úspechu, kedy som začala pracovať v online marketingu pre módny reťazec. A to bol môj najlepší odrazový mostík. Nielen čo sa práce týka, ale i ľudí. Vďaka tejto pracovnej príležitosti som spoznala veľa šikovných ľudí, ktorí ma niečo naučili alebo ma inšpirovali. A to je na nezaplatenie.

7. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

Toto je podľa mňa najťažšia otázka. Mne to osobne trvalo veľmi dlho. V prvom rade si musí byť istá, čo je jej poslaním. A ak to náhodou nevýjde, skúšať ďalej. Možno sa posunie iba o malý krôčik vpravo či vľavo, ale vtedy zistí, že „this is it“. Veď i oblasť marketingu je veľmi pestrá. Niekto sa nájde v sociálnych médiách, niekto v organizovaní eventov, iný v digitálnom marketingu. Je potrebné skúšať a zisťovať.

dsc5190_1546442094.jpg

8. Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje? Podelíš sa s ním v krátkosti?

Spomenula by som youtuberku Paťku, ktorá vystupuje ako Patra Bene a dennodenne ovplyvňuje mladú generáciu. Ukazuje im, čo v živote netreba prehliadať. Ako sa správať k zvieratám, aké možnosti máme, keď im chceme pomôcť. Ukazuje im ako vieme robiť dobro bez tučného šeku. Predstavuje im možnosti ako šetriť našu planétu. Je to generácia, ktorá nás tu čoskoro zastúpi. A ona má už teraz na ňu dostatočne veľký vplyv.

9. Čo by si poradila svojim deťom, ak sa ťa opýtajú: "Mama, chcem byť v živote úspešná. Čo mám robiť?"

Povedala by som im, že musia na sebe tvrdo pracovať, pretože nič neprichádza len tak. Že musia veriť v samých seba a vo svoje schopnosti. Že sa stretnú s neporozumením, ale i podporou. Že je to v poriadku. Nech skúšajú. Nech skúšajú veľa. Kým nenájdu to, čo ich napĺňa najviac na svete.

10. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila? 

Verona, uvoľni sa. :D Neber sa tak vážne. Neber si veci tak osobne. Ľudia sú a vždy budú dobrí aj zlí. Je len na tebe, akými sa obklopíš. A nezabudni sa občas aj pochváliť.

Foto: Veronika Svobodová - osobný archív

Viac o Veronike objavíte tu: www.specialeditionlife.com

 

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Nájdi svoje PREČO
Automatická kresba
S úsmevom získaš viac!
Katarína Molnárová: „Manažuj svoju energiu, nie svoj čas“
Alexandra Vrábelová: „Krása nie je náhoda“
Dobre vyzerať je vyjadrením rešpektu voči spoločnosti
Natália Šultysová: Nakoniec som pochopila, že je oveľa dôležitejšie počúvať svoju intuíciu
Ako vyčistiť špinavý matrac alebo sedačku?

Ďalšie články na podobné témy

Single ženy dnešnej doby
Neviete ako ďalej a ste s rozumom v koncoch? Nechajte si poradiť od svojho srdca
Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke
Martina Valachová: Zaujímavé je, že keď sa pevne rozhodnete a veríte si, tak vám aj vesmír pomôže
Chcem sa zmeniť, ale to by znamenalo, že už nebudem taká, akú ma chcú mať
Inka Nemezis: Som rada, že som a že som práve v tejto dobe.
Veci, ktoré vám môžu podkopať sebavedomie: Tipy, ako si zachrániť vlastné JA!
Krásnej žene záleží len na peniazoch

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.