Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime
19. 6. 2019 | Zuzana

Vesmír nepočuje, čo si myslíme. Počuje to, ako sa cítime

Veľmi rada čítam knižky s múdrymi myšlienkami. Toľko rôznych spôsobov, rád a návodov ako si zlepšiť život. Prečo si vlastne myslíme, že nášmu životu niečo chýba? Snáď nie je dokonalý? Možno iba toto jednoduché uvedomenie by konečne dalo stopku neustálemu honu po nápravách zdanlivo nefunkčných vzťahov, vlastného charakteru a nutkavej potrebe sa neustále zlepšovať.

Teória, zdá sa neberie konca kraja. Zaručené návody sa množia ako huby po daždi. No nič nefunguje podľa mojich predstáv. A ako by aj mohlo, keď nepočúvame svoje vlastné vnútorné vedenie. Ak neustále prekračujeme hranice toho, čo už je pre nás neúnosné, ale urobíme to, pretože blabla nejaká teória, zaručený návod na úspech, takže nielen že nebudeme šťastné, ale budeme sa cítiť horšie a horšie.

Čím jednoduchšie, tým lepšie

V jednoduchosti bola krása odjakživa a za každého počasia. Či prší alebo svieti slnko, vždy sa môžeme rozhodnúť vykašľať sa na výmysly nášho mozgu, zhlboka sa nadýchnuť a ísť si radšej ľahnúť. Človek sa vyspí, oddýchne si a svet je hneď iný, krajší.

 summerfield-336672-960-720_1549271429.jpg

Rovnaký výsledok sa dá dosiahnuť rôznymi cestami

Informácií a zdrojov informácií je viac než je jeden ľudský mozog schopný pobrať. Naviac si tieto informácie často protirečia, je ich veľa a človek sa v tom nemá šancu vyznať. V jednu chvíľu je mlieko zlé, v inú zase dobré. Tuk je zlý, za rok vedci zistia, že je vlastne dobrý. Jedna diéta zakazuje cukor a ponúka mäso, v inej si život môžeme osladiť medom, no k tuku nie je dovolené sa ani len priblížiť. Zdalo by sa, že najhoršie je sa v tomto zmätku zorientovať, no nie je tomu tak.

Úplne to najťažšie je si z toho všetkého vybrať a to ešte podľa seba. Podľa toho, čo robí dobre nám a nie susedovi, či mojej kamarátke, slečne z reklamy alebo manželovi. Toto je naozajstná výzva. Udržať si po celý deň, možno život, dobrý pocit akéhokoľvek druhu. Rozhodovať a jednať vo vlastnom záujme udržateľnosti osobného šťastia a spokojnosti. A na to sú to tie návody. Stačí jeden a stačí na chvíľu dokiaľ funguje, potom pokojne vyskúšajte nový. Vo finále je to jedno s čím sa budete zaoberať. Máme široký výber a rozhodne nemusíte robiť všetko. Ďaleko podstatnejší je pocit, ktorý nám to prináša. Tak robme všetko s maximálnym ohľadom na svoje city, uprednostňujme seba a možno aj motyka vystrelí a šťastie sa už konečne na nás začne usmievať.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Hlboký vnútorný mier ako znamenie rovnováhy, všetko ostatné je trvalo neudržateľné
Bojujete s úzkosťou? Nebojujte
Podvedomé správanie, ktoré vás brzdí v dosiahnutí vysnívaného cieľa
Závislosť na sociálnych médiách. Ich používanie môže byť aj prospešné
Sebavedomie si môžete vycvičiť
Zbavte sa strachu z budúcnosti a žite na plno
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA
Naučte sa rozpoznať falošnú sebalásku od tej pravej