Vezmite úspech do vlastných rúk - znalosť cudzích jazykov vám otvorí dvere ku kariére
26. 10. 2022 | PR Servis

Vezmite úspech do vlastných rúk - znalosť cudzích jazykov vám otvorí dvere ku kariére

Pracovné uplatnenie je v dnešnej dobe veľmi dôležitým článkom sebavedomia ženy. Našťastie tomu praje aj pracovný trh, ktorý ponúka množstvo pozícií pre šikovné dámy. Háčik je len v tom, že čím ďalej, tým viac firiem do svojho tímu hľadá skúsených a jazykovo zdatných pracovníkov. Ani počas tohto krízového roka ponúk práce neubúda, pre získanie dobrého miesta je však potrebné sa vzdelávať.

Dlhodobým trendom sú lepšie platové podmienky pre uchádzačov s aktívnou znalosťou cudzích jazykov. Odhadom sú platy tých, ktorí ovládajú aktívne aspoň jeden cudzí jazyk, až o tretinu vyššie. A čím viac jazykov ovládate, tým lepšie platenú pozíciu si môžete nájsť. Ešte stále nie je medzi slovenskými uchádzačmi o prácu samozrejmosť, že ovládajú aspoň jeden jazyk. Znalosť angličtiny je však dnes už pre uplatnenie na trhu práce základ, a o uchádzačov, ktorí vedia dva a viac cudzích jazykov, sa firmy doslova bijú.

Dámy s kancelárskymi či obchodnými zručnosťami sa vďaka jazyku môžu posunúť napríklad na manažérske a vedúce pozície. Jazyk otvára možnosti aj vo svete podnikania. V ére internetu sa môžete zviditeľniť a predávať svoje nápady a produkty online. A práve jazyky sú tou cestou, ktorá vám ich začne predávať celosvetovo, nie len u nás. V každom prípade je znalosť aspoň jedného jazyka bránou do sveta biznisu pre každú ženu.

Prečo máme v jazykoch medzery a ako ich dohnať?

V minulosti nebola jazyková výučba na školách na vysokej úrovni a nebolo ani toľko možností prihlásiť sa na bilingválne školy v blízkosti domova. Ani dnes bežná školská výučba jazyka nemusí byť dostačujúca, najmä kvôli chýbajúcemu individuálnemu prístupu k žiakom. Z vysokých škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí síce majú titul a určitú prax, ale jazykovo na tom nie sú najlepšie, s výnimkou tých, ktorí jazyky študovali. Je škoda, ak ženy s praxou v určitej oblasti prichádzajú o pracovné ponuky kvôli slabej angličtine.

Kurz anglického jazyka je preto nevyhnutné minimum pre tie dámy, ktoré nechcú zaspať na vavrínoch. A nezabúdajte, že nikdy nie je neskoro začať. Jazyková škola Volis Academy v Bratislave ponúka rozmanitý výber kurzov, nielen pre začiatočníkov, ale aj konverzačný kurz angličtiny pre tie dámy, ktoré síce gramatiku a pravopis ovládajú, ale necítia sa dosť sebaisto pri používaní jazyka v praxi. Táto škola s 15-ročnými skúsenosťami vo výučbe jazykov zamestnáva profesionálnych domácich aj zahraničných lektorov a ponúka unikátnu Callanovu metódu, pri ktorej sa učíte myslieť priamo v anglickom jazyku. Pre dámy, ktoré sa necítia v kolektíve sebavedome, sú k dispozícii individuálne kurzy, ktoré môžu absolvovať samé s lektorom, alebo navyše ešte s kamarátkou.

Samozrejme máte k dispozícii aj ďalšie jazyky, ktoré sa oplatí vedieť pre lepšie uplatnenie sa v biznise: nemčina, francúzština či španielčina sa dá študovať prezenčne, ale aj online. Jazyková škola Volis Academy tak ponúka svoje služby záujemcom na celom Slovensku.

Znalosť cudzích jazykov je skrátka pre každú ženu obrovským benefitom. Zvýšte svoju cenu na trhu práce, a s tým aj svoju sebaistotu. Sú to hodnoty, ktoré m už nik nevezme.

Zdroj obrázku: Prostock-studio / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Neviete sa dočkať leta? Spríjemnite si čakanie dovolenkovými tipmi
Prečo je vinylová podlaha skvelá voľba?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky
Čo si obuť počas prebiehajúcej zimy? Tri tipy na štýlovú obuv
Tri dobré rady, ktoré vám uľahčia písanie bakalárskej práce
Medzi najobľúbenejšiu tieniacu techniku patria rolety. Viete prečo?
Chcete si doma tlačiť kvalitné fotografie? Akú tlačiareň si vybrať?
Záhrada ako z magazínu

Ďalšie články na podobné témy

Máte medzery v angličtine? Napravte to, nebudete ľutovať
Túžite sa zdokonaliť v cudzích jazykoch? Takéto máte možnosti!
Keď škola volá po prvýkrát. Ako zvládnuť nástup do prvej triedy?
Viete, kde nájdete kvalitné materiály na vzdelávanie detí?
Prečo je dôležité vzdelávanie v každom veku?
Ako si vybaviť úradný preklad?
Tri dobré rady, ktoré vám uľahčia písanie bakalárskej práce
Ako a kde nájsť toho pravého po 30-ke