Viac než nápoj: Netradičné využitie koly, ktoré oceníte v domácnosti!
28. 4. 2018 | Janka P.

Viac než nápoj: Netradičné využitie koly, ktoré oceníte v domácnosti!

Vaše telo sa z nej nepoteší, za to domácnosť áno! Hoci kola nepatrí medzi tie najzdravšie, má veľa pozitívnych účinkov, ktoré môžete využiť pri každodenných prácach. Oplatí sa mať doma zásoby kolových nápojov. Budete prekvapené, čo všetko dokáže.

Kola je medzi ľuďmi veľmi obľúbená, nie je snáď nikoho, kto by ju aspoň raz v živote neochutnal. Je osviežujúca, chutná a dodá vám energiu. Každý vie, že patrí medzi najkalorickejšie nápoje, u ktorých si môžete byť istí, že vám uhasia smäd a doplnia vaše telo o veľkú dávku cukrov. A to neznie práve najpríjemnejšie, obzvlášť, ak si chcete udržať kilá od tela. Vyskúšali ste však tento nápoj v domácnosti? V kuchyni, v záhrade i v garáži sa z neho stáva pomocník, ktorého nebudete už chcieť nikdy pustiť z ruky. Neveríte? Presvedčte sa o tom samé!

Voňavá práčka

Ak sa chcete zbaviť nepríjemného zápachu, šíriaceho sa z práčky, siahnite po plechovke bublinkového nápoja. Nalejte ho priamo do bubna a práčku zapnite na bežný prací program. V priebehu okamihu bude zápach preč a bielizeň bude krásne rozvoniavať. Zázrak na počkanie.

Vyčistená panvica

Pripálená panvica vie poriadne znepríjemniť deň. Môžete ju drhnúť aj hodiny a napriek tomu sa nezbavíte pripálených škvŕn. Vylejte na ňu trochu koly a nechajte variť. Po spáleninách nebudú ani stopy. Podobne pomôže aj pri čistení kanvice. Nalejte do nej kolu a nechajte pôsobiť celý deň. Zbavíte sa tak usadenín a nečistôt.

Na trávenie

Ak vám zle trávi, prichádza účinný pomocník. Nechajte kolu chvíľu odstáť, keďže bublinky by mohli tráviace problémy ešte viac zhoršiť. Potom si ju vychutnajte. Podľa nemeckých lekárov je dokonca tento nápoj dobrý aj pre pacientov s rotavírusom.

Krásne kučery

Mnohé majiteľky kučeravých vlasov majú jeden a ten istý problém – vlasy nedržia tvar. Namočte ich do koly a sledujte, ako sa vám budú prirodzené vlnky tvoriť takmer samy!

girl-826876-960-720_1524939792.jpg

Preč so svrbením

Poštípal vás komár alebo osa? Miesto uštipnutia zvykne nepríjemne svrbieť a páliť. Zopár kvapiek koly dokáže zmierniť svrbivý pocit po uštipnutí. Poskytne okamžitú úľavu.

Skvelá do záhrady

Kolu možno využiť ako zálievku pre rastliny, ktoré vyžadujú kyslú pôdu. Cukor v kole podporuje množenie mikroorganizmov, ktoré tak skvalitňujú zeminu. Nebojte sa ju naliať aj do kompostu!

Čistý koberec

Koniec nepeknej škvrny na koberci! Naneste kolu na handričku a priložte na škvrnu. Nechajte pôsobiť a následne vyčistite a vydrhnite hubkou s mydlovou vodou. Poriadne vysušte a nechajte uschnúť.

Preč s hrdzou z kovu

Namočte predmet do koly. Pri ponorení stačí nechať odmočiť jeden deň. Škvrny hrdze taktiež môžete odstrániť špongiou namočenou do koly. Výsledok? Žiarivý lesk a hrdza bude preč!

Ilustračné foto: Pixabay.com

Janka P.

Ďalšie články od autora Janka P.

Starostlivosť o pokožku na jar
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?

Ďalšie články na podobné témy

Skvelé víno na každú príležitosť
Detský svet v srdci Petržalky otvoril svoje brány
Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Ochutnajte chuť leta s čajmi TEEKANNE FRUIT KISS a TEEKANNE FOREST FRUITS
Tipy ako stráviť jesenné dni
Chorvátsko trochu inak - Slavónia na jeseň
Recepty na skvelý vianočný punč. Oslaďte si Vianoce!
Chcete cestovať? Ponúkame vám 10 tipov od skúseného cestovateľa