Vianoce hravo a originálne Akými darčekmi určite prekvapíte?
19. 12. 2022 | PR Servis

Vianoce hravo a originálne Akými darčekmi určite prekvapíte?

S blížiacimi sa Vianocami prichádza nielen čas pohody a kľudu, ale taktiež hodiny strávené premýšľaním nad tým, čím potešiť svojich blízkych. Niekedy to býva pekný oriešok vymyslieť niečo originálne, a ak nás naviac ešte tlačí čas, siahneme väčšinou po osvedčených klasikách. Skúste tieto Vianoce vsadiť na originálne a nevšedné darčeky, ktorými svojich najbližších zaručene prekvapíte.

Pravidelná dávka radosti

Chcete byť tohto roku naozaj originálni? Darujte predplatné! Je to darček nielen pod stromček, ale bude obdarovanému robiť radosť niekoľko ďalších mesiacov. Zostať môžete u klasiky, ako je napríklad obľúbený časopis alebo divadlo, prečo ale neskúsiť niečo, čo naozaj prekvapí. Máte v okolí milovníčku romantiky? Darujte jej pravidelný dovoz čerstvých kytíc či predplatné pokojoviek. Mužov prekvapíte mesačným rumovým alebo whisky predplatným, vďaka ktorému budú môcť ochutnať limitované a špeciálne fľaše. Milovníkov jedla zas poteší pravidelná dávka špecialít z rôznych kútov sveta.

Darčeky, ktoré za chvíľu zmiznú

Pre niekoho to môže byť bežná prax, ale pre množstvo ľudí sú domáce jedlé darčeky milým prekvapením. Pečiete? Darujte sušienky alebo ochutnávku vianočných koláčikov. Miluje váš ocino slané? Pripravte vlastné sušené mäso alebo naložte hermelíny. Ak radi experimentujete, môžete sa pustiť do výroby marmelády, paštéty alebo napríklad bylinkového oleja a vytvoriť vlastnú unikátnu receptúru. Milovníkov alkoholu zas poteší domáci sirup s príchuťou vareného vínka. Potom už ostáva len nakúpiť vianočné krabičky alebo fľaštičky, pridať peknú ozdobu a Ježiško bude mať určite úspech.

Kto by nechcel trochu toho šťastíčka?

Vždy, keď niekomu prajeme, neobíde sa to bez priania šťastia a zdravia. Zatiaľ čo sa o zdravie musí starať každý sám, trochu toho šťastíčka môžeme darovať kľudne ako vianočný darček. Ak nechcete dávať klasickú obálku s peniazmi, vsaďte na drahé kovy. Napríklad strieborná medaila Šťastie od Českej mincovne je nielen hodnotným darčekom, ale taktiež originálnym prianím. Schválne, v koľkých jazykoch by ste vedeli povedať slovo „šťastie“? Táto minca ponúka sedem magických prekladov. Ďalšou zaujímavým variantom darovaného šťastia je taktiež stierací los, ktorý naviac zaistí aj napínavé chvíľky.

strieborna-medaila-stastie_1671456662.jpg

Učenie môže byť zábava

Darčeky formou zážitku sú stále najobľúbenejšie. Nemusíte dávať hneď zoskok padákom – lepšou voľbou bude vybrať podľa záľub a koníčkov obdarovaného. Má rád zvieratá? Splňte mu prianie tým, že sa stane na deň opatrovníkom v zoo. Zbožňuje pochúťkové špeciality? Pošlite ho na slimačiu farmu s ochutnávkou. Zážitkom ale môže byť aj kurz či workshop. Zmienila sa maminka, že by sa rada konečne naučila správne líčiť? Chcela by sa babička naučiť s modernými technológiami? Alebo by sa váš otec rád zlepšil v práci s objektívom? Väčšina prevádzok ponúka špeciálne vouchre bez dátumu, takže si obdarovaný môže sám určiť, ktorý deň sa mu hodí, a vy sa tak nemusíte báť, že voucher prepadne.

„Ja nič nechcem“

No a ten, kto stále dokola tvrdí, že nič nechce, môže dostať naozajstné nefalšované „nič“. A to dokonca v darčekovom balení, ktoré je na internete bežne k dostátiu. Ide o vtipný darček bez ďalšieho využitia, ale o zábavu bude určite postarané. Ak máte deti, môžete výrobu zadať im a z darčekov vznikne pekná rodinná spomienka.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Ako a akými darčekmi určite potešíte každú ženu?
Nie je darček ako darček. Čím potešiť blízkych?
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
Ako vybrať darček pre ženy nášho života?
Hriešne aristokratky
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Máte partnera motorkára? Prekvapte ho skvelým darčekom
Premýšľate nad netradičným valentínskym darčekom? Potešte a zároveň investujte