Viete ako si spríjemniť bývanie s pomocou týchto jednoduchých dekorácií?
23. 7. 2021 | PR Servis

Viete ako si spríjemniť bývanie s pomocou týchto jednoduchých dekorácií?

Výber bytových doplnkov môže byť' niekedy skľučujúci, pretože ponuka je často veľmi široká a my sa nemusíme vedieť rozhodnúť. Na to, aby sme si zariadili a spríjemnili byt dekoráciami, nepotrebujeme volať interiérového dizajnéra. S týmito jednoduchými tipmi to určite zvládneme aj sami. Napokon, naša domácnosť by mala odzrkadlovat' aj našu osobnosť.

Ako si zútulniť bývanie s pomocou jednoduchých dekorácií?

Veľkosť doplnkov

Aj rozmery dekorácií zohrávajú dôležitú úlohu. Ak si produkty kupujeme online, potrebujeme pravdepodobne istú dávku predstavivosti. Doplnky treba vyberať citlivo. Napríklad malé produkty sa strácajú v priestore, a ak ich je príliš veľa, môžu pôsobiť prehustene.

Môžeme sa napríklad zamerať na veľký kus nábytku, ktorý bude stredobodom pozornosti. V spálni to môže byť napríklad posteľ, v obývačke gauč, v kuchyni veľký stôl a podobne.

Obývacia izba

Obývačka je miestom, kde sa stretávame s priateľmi, známymi a rodinou a symbolizuje teplo domova. Pri výbere gauču alebo sedačky by sme si, preto mali dať záležať. Na steny môžeme použiť obrazy, zrkadlá, fotky alebo tapety, ktoré sú momentálne veľmi populárne. Priestor si môžeme osvetliť dizajnovými lampami a nezabúdajme ani na kvety. Stojany na kvety s kvetinami oživia a skrášlia celú miestnosť.

dekoracia-obyvacej-izby_1627026112.jpg

Kuchyňa

Nielen moderné kuchyne sa dajú dnes skrášliť všemožnými doplnkami a na to mnohí zabúdajú. Priestor kuchyne nám môžu skrášliť aj kvalitné utierky, taniere, poháre, koreničky či štýlový obrus.

Z kávovaru alebo pekného čajníka si môžeme spraviť dokonalý dizajnový prvok.

Keďže kuchyňa je mnohokrát kulinárske centrum domu, nezabudnime na štýlový stôl so stoličkami, ktorý bude stredobodom pozornosti.

Dekorácie do spálne

V spálni je dôležité vytvoriť si miesto, kde sa nám bude dobre zaspávať a prebúdzať. Keďže spálňa by nám mala predovšetkým slúžiť na oddych a relax, je nevyhnutné, aby sme si ju zariadili naozaj útulne. Peknou dekoráciou je napríklad strom života, symbolizujúci rodinu a plodnosť. Intímnu atmosféru môžeme dosiahnuť s tlmeným svetlom sviečok či s malými lampičkami.

Tip: Príjemne si zariadiť nielen spálňu nám môžu pomôcť napríklad základné aspekty feng shui.

Obliečky, prehozy na posteľ, vankúše a deky sú praktickým a efektívnym riešením, ktoré zároveň slúžia aj ako ochrana posteľnej bielizne - pre prípadné leňošenie na posteli.

Kúpeľňa

Vybavenie kúpeľne by malo byť príjemné, ale aj funkčné. Je to predovšetkým miesto, kde okrem hygieny aj radi oddychujeme a relaxujeme.

Ak máme menšiu kúpeľňu, môžeme využiť regály a odkladacie priestory, na uskladnenie uterákov, toaletného papiera a iných kozmetických produktov.

Aby kúpeľňa nevyzerala chladne, vyberme si koberec, ktorý je mäkký a príjemný na dotyk. Nezabúdajme ani na zrkadlo, ktoré nám priestor dokáže opticky zväčšiť.

Detská izba

Detské izby slúžia deťom ako spálne, hracie priestory a pracovne, preto by sme pri výbere nábytku na to mali myslieť. Miestnosť by mala byť najmä svetlá, preto by sme mali dbať na správne osvetlenie a stolné lampy. Koberec, odkladacie priestory na hračky alebo knihy by takisto nemali chýbať.

Chodba a predsieň

Chodba je vstupným a reprezentatívnym miestom, kde si naša návšteva môže spraviť prvý dojem o našej domácnosti. Ideálne je do chodby umiestniť pekný koberec a prípadne aj zaujímavý luster. Pre rozjasnenie a zväčšenie priestoru môžeme využiť veľké zrkadlo a jasné farby. Nezabúdajme ani na odkladacie priestory alebo vešiak na kabáty, bundy a tašky.

Tip: Ak máme malú chodbu, zbytočne ju neprepĺňajme.

Osobitú atmosféru dodajú v chodbe aj rodinné fotografie a obrazy.

Sezónnosť

Z času na čas nie je zlé priniesť do domácnosti malú zmenu, aby sa nám celoročný vzhľad nezunoval.

Naše sezónne dekorácie môžeme prispôsobiť napríklad sviatkom, oslavám či ročným obdobiam. Na jar sa môžeme inšpirovať Veľkou nocou, vajíčkami, zajacmi, ale aj krásnymi kvetmi. V čase jesene, ktorá je plná farieb, si môžeme vyrobiť kytice a vence a začať s prípravami na advent.

Autor: Dominika Blchová

Ilustračné foto: Pixabay.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

5 tipov, ako jednoducho premeniť váš balkón na oázu pokoja
Vychutnávajte si vianočné sviatky bez výčitiek
5 tipov ako zvládnuť vianočnú výzdobu za pár minút
Dokonalý odpočinok na záhrade vďaka pergole
Rám postele do manželskej spálne
Prečo sa oplatí používať ekologické čistiace prostriedky a aké sú ich výhody?
Ako vybrať koberec do detskej izby jednoducho a efektívne?
Ktorý typ plávajúcej podlahy je pre vás ten najvýhodnejší?