Viete, ktorý grécky ostrov je považovaný za najzelenší?
30. 1. 2024 | PR Servis

Viete, ktorý grécky ostrov je považovaný za najzelenší?

Výber dovolenky v Grécku je hlavne výberom spomedzi veľkého množstva ostrovov. Každý je niečim zaujímavý a tak je Grécko ideálnou krajinou na návraty (môžete ísť vždy na iný ostrov). My sa teraz pozrieme na Korfu.

Skvelá destinácia pre každého

O Korfu sa hovorí, že ide o najzelenší grécky ostrov. Okrem iného za takýto prívlastok vďačí aj množstvu olivovníkov, citrusovníkov, paliem a dokonca aj orchideí a ďalších rastlín. Vidieť to aj na hospodárstve ostrova. Neprekvapí, že je založené hlavne na turistickom ruchu, ale dôležitým zdrojom príjmov ostrova je aj predaj olív a kumkvatov, čo je citrusové ovocie vzhľadom pripomínajúce miniatúrne pomaranče (aj keď chuťovo ide o zvláštnu kombináciu pomaranča, grepu a citróna).

Rozlohou patrí medzi najväčšie ostrovy, ktoré môžete počas dovolenky v Grécku navštíviť. Skvelú dovolenku tu zažijú tak páry túžiace po romantike ako aj rodiny s deťmi. Zelené pahorky vnárajúce sa do tyrkysového mora predstavujú naozaj krásnu kulisu pre vašu dovolenku.

Pridajte si k tomu priateľských domácich, ktorí s radosťou vítajú turistov a budete sa tu cítiť naozaj skvelo. Mimochodom, ak milujete taliansku kuchyňu, bude to pre vás plus. Na miestnej kuchyni totižto badať vplyv 400 rokov trvajúcej vlády Benátčanov. A podobne ako v Taliansku aj na Korfu si môžete vychutnať lahodné vína z miestnych viníc.

Tri naj Korfu

Počas dovolenky na Korfu máte na výber z množstva krásnych kamienkových aj pieskových pláži. Ak by sme mali vybrať tú najznámejšiu, zvolili by sme pláž, resp. pláže pri dedinke Paleokastritsa. Úžasnú scenériu tvoria vysoké útesy, v ktorých sa ukrývajú početné jaskyne. Tie je možné navštíviť loďou. Na svoje si tu prídu rodiny s deťmi aj milovníci vodných športov.

Pre milovníkov histórie je najlákavejšie rovnomenné hlavné mesto ostrova. Jeho historické centrum je od roku 2007 zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa tu najznámejší kostol ostrova a to Kostol sv. Spyridona a tiež honosné paláce, pevnosti z čias benátskej vlády a zaujímavé múzeá.

Korfu ponúka turistom aj rôzne zážitky, pričom tým najväčším je (aspoň pre väčšinu) celodenný výlet loďou. Uvidíte prekrásne pobrežia, zátoky a aj tajomné jaskyne. A samozrejme sa aj okúpete v mori.

Zdroj obrázka: Autor: Serenity-H / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Za zatvorenými dverami: Ako vie wellness hotel premeniť teambuilding na nezabudnuteľný zážitok
Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko

Ďalšie články na podobné témy

Užitočné cestovateľské web stránky, ktoré ti ušetria peniaze
Čo na dovolenku?
TOP 8 atrakcií na strednom Slovensku
TOP 10 destinácií pre odvážne SINGLE ženy!
Cestovanie na Seychely zostáva bez prerušenia
Idete na dovolenku lietadlom? Poradíme, ako sa zbaliť v rámci limitov
Čo takto si tento rok užiť taliansku, či grécku dovolenku trochu inak?
Tipy, ako sa pripraviť na letnú dovolenku