Vlastnosti vltavínu a jeho zaujímavosti
14. 8. 2023 | PR Servis

Vlastnosti vltavínu a jeho zaujímavosti

Vltavín je jedným z najobľúbenejších polodrahokamov, ktorý sa vyznačuje svojou krásou a jedinečnými energetickými vlastnosťami. Tento kameň pochádza z oblasti Českej republiky a jeho názov je odvodený od rieky Vltavy, pri ktorej bolo nájdených množstvo týchto kamienkov. Vzhľadom na svoje zloženie a farbu sa často zamieňa so skleneným materiálom - tektitom, avšak jeho pôvod je úplne iný.

vltavin_1691997343.jpg

Vlastnosti vltavínu

Vlastnosti vltavínu sú skutočne fascinujúce. Jeho hlavnou súčasťou je kremičitan hliníka, čo mu dáva jemnú zelenkastú farbu. Okrem toho obsahuje aj malé množstvo železa a mangánu, čo prispieva ku špecifickému vzorovaniu povrchu kamienka. Tieto vzory sú jedinečné pre každý exemplár vltavínu a niekedy pripomínajú drevnaté štruktúry alebo tvary rozličných bylín.

Tento polodrahokam sa tiež preslávil svojimi liečivými účinkami na psychiku a emočnú rovnováhu človeka. Verí sa, že vltavín dokáže harmonizovať energie okolo seba a pomáha pri prekonávaní stresu a úzkostných stavov. Mnohí ľudia ho nosia ako amulet na posilnenie osobnej sily a odvahy.

vltavin-1_1691997158.jpg

Pre koho je vhodný vltavín? 

Kameň Vltavín je vhodný pre ľudí, ktorí sa zaujímajú o duchovný rozvoj, ako aj pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoje zdravie a vitalitu. Tento kameň môže byť tiež užitočný pre ľudí, ktorí sa zaoberajú tvorivými aktivitami, pretože podporuje rozvoj kreativity a intuície.

Vltavín môže byť užitočný aj pre tých, ktorí majú problémy s trávením alebo inými zdravotnými problémami, pretože má liečivé vlastnosti. Tento kameň tiež pomáha zlepšiť kvalitu spánku a zmierniť stres a úzkosť.

Vzhľadom k tomu, že Vltavín má univerzálnu energiu a je vhodný pre všetky znamenia zverokruhu, môže byť tento kameň použitý ako darček pre každého, kto hľadá duchovný rozvoj, alebo ako talizman na ochranu a zlepšenie zdravia.

vltavin-2_1691997158.jpg

 Legenda o pôvode vltavínu

Na záver by sme chceli spomenúť ešte jednu zaujímavosť týkajúcu sa tohto kamienka - legendu o jeho pôvode. Podľa starého povestného predania bola láska medzi mladou dievčinou z kmene Keltov a bohom Dunajom tak silná, že jej daroval kameň symbolizujúci ich spojenie - práve vltavín. Tento príbeh dodnes vnímame ako krásnu metaforu o vzácnych daroch prírody, ktoré môžeme nesmierne ceniť a obdivovať.

Okrem liečivých účinkov je vltavín obľúbený aj medzi zberateľmi polodrahokamov. Jeho hodnota totiž neustále rastie, pretože zásoby tohto materiálu sú čoraz menšie a ťažba stále náročnejšia. V dnešnej dobe sa vltavín používa nielen vo forme šperkov, ale aj ako dekoratívny prvok v interiéroch či prácach umelcov.

V poslednej dobe si Vltavín získava veľkú obľubu. Predpokladá sa, že šperky s týmto kameňom chránia svojho majiteľa a napĺňajú ho pozitívnou energiou. S kameňom sa spája aj veľa ľúbostných príbehov, a tak si zaľúbenci čoraz častejšie vyberajú obrúčky s vltavínom. Širokú ponuku šperkov s vlativínom nájdete na stránke predajne Zlatka

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom
Vykročte do nadchádzajúcej sezóny s Remonte!
Dôležitosť pravidelnej údržby a servisu chladiacich zariadení pre predĺženie ich životnosti
Použitie PUR a PIR Panelov v chladničkách a mrazničkách: Ako zabezpečiť ideálne podmienky pre skladovanie potravín
Ako minimalizovať poškodenie a potrebu opráv pri hliníkových dverách?
Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
Vediete priemyselnú firmu? Malá rada k elektromotorom

Ďalšie články na podobné témy

Záušnice alebo piercing bez bolesti
Najpoužívanejšie typy zapínania náušníc
Zásnubný prsteň: ako počuť od milovanej „áno“
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Vyzerajte nádherne s týmito obľúbenými dámskymi šperkami
Potešte seba nádherným šperkom, ktorý zapasuje do vašej šperkovnice
Svieže jarné tipy
Diamantové náušnice zvýraznia vašu krásu. Tipy, ako ich kúpite čo najvýhodnejšie