Všetky farby dúhy
16. 7. 2016 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Všetky farby dúhy

Dnes som si pre vás pripravila niečo o farbách - farby v živote sú veľmi dôležité a ovplyvňujú nie len našu psychiku, ale i zdravie. O farbách by som vedela rozprávať veľa, no dnes sa pozrieme na základné spektrum farieb podľa farby dúhy, alebo aj farby čakier - žltá, oranžová, červená, zelená, modrá, indigo, fialová. Ako nás ovplyvňujú?

nadherna-zlta_1484942003.jpg

Žltá farba

žltá farba je farba intelektu. Povzbudzuje pamäť, ctižiadosť a výdrž, pomáha pri problémoch s učením. Možno ju využiť pri depresiách - pomáha obnoviť chuť do života. Účinkuje pri ochoreniach pečene, močového mechúra, obličiek, žalúdka, tráviaceho traktu, pri poruchách látkovej výmeny. Lieči akné, zmierňuje celulitídu, alergie.

oranzova-nadherna_1484942004.jpg

Oranžová farba

Oranžová farba predstavuje optimismus. Lieči zlú náladu a prináša úspech do života. Podporuje trávenie, pomáha pri chudokrvnosti, častej únave, oslabení svalov, krvného obehu a obličiek, cévnych ochoreniach, alergiách, psychózach, depresiách a úzkostných stavoch.

cervena-nadherna_1484942001.jpg

Červená farba

Červená farba stimuluje celý organismus, podporuje aktivitu, dodáva energiu a posilňuje imunitu. Pôsobí pri menštruačných problémoch a sexuálnych dysfunkciách – zvyšuje plodnosť. Pomáha pri chudokrvnosti, prejavoch ochrnutia, oslabení svalov, zraneniach kože, kožných problémov v dôsledku zlého prekrvenia, chronického kašľu a ochorenia hrtanu.

zelena-nadherna_1484942005.jpg

Zelená farba

Zelená farba symbolizuje prírodu. Upokojuje a regeneruje. Zmierňuje pocity žiarlivosti a závisti, uľahčuje rozhodovanie, podporuje pamäť. Funguje pri vyčerpanosti, bolestiach hlavy a vysokom krvnom tlaku. Napomáha pri srdcovom zlyhaní, nervovom zaťažení, ochoreniu priedušiek, astme, kašli a cukrovke, pri zápaloch kĺbov, opuchoch, reume,kŕčoch, napätiu svalov, prejavovoch otráv, artróze, poruchách očí a zraku.

modra-nadherna_1484942003.jpg

Modrá farba

Modrá farba uľahčuje komunikáciu a zbavuje nervozity. Upokojuje, tíši bolesti, pôsobí pri kŕčoch, hnisavých zápaloch a vnútornom krvácaní. Pomáha pri bolestiach v krku, bolestiach šije a ramien, zápaloch vedľajších dutín, nádche, migréne, zápaloch a bolestiach zubov, bolestiach uší, poruchách zraku, horúčke, mokvavých ochoreniach kože, vredoch, ekzémoch, bradaviciach, popáleninách, kolikách a hnačke.

indigo-nadherna_1484942002.jpg

Indigová farba

Indigová farba stimuluje duševnú činnosť a presnosť vnímania. Predstavuje spoľahlivosť, zodpovednosť a stabilitu. Je to farba ducha, diaľok , hlbín i rozjímania. Tmavomodrá je zacielená na tvár, uši, nos, prínosové dutiny. Pomáha proti zápalom, akné, nadváhe.

fialova-nadherna_1484942002.jpg

Fialová farba

Mystická fialová farba posilňuje meditačný účinok, zbavuje telo škodlivín a zosilňuje jeho schopnosť vstrebávať minerály. Pôsobí priaznivo na slezinu, dodáva energiu, povzbudzuje lymfu a pomáha pri migréne, problémoch obličiek a stavoch rozrušenia. Funguje proti vypadávaniu vlasov a tvorbe lupín.

Koláže vytvorené na polyvore.com

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?
Ako sa správne postarať o pokožku v lete?
Binna: Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ
Recept na najlepšie moravské koláče, aké ste kedy jedli
Najlepšie tipy pre prácu z domu pre ženy a mamičky
Krásna a štýlová Alexandra vydáva prvú knihu! Na čo sa môžeme tešiť?
Aká je skutočná Pravda o mužoch?

Ďalšie články na podobné témy

Ako nosiť pončo?
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku
Septembrová svadba - farebné trendy
V móde túto jeseň vládne červená!
Ako by mala vyzerať top asistentka?
TRIČKOVÝ.SK ponúka zaujímavé možnosti
Vdýchnite oblečeniu nový život

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.