Vyberáme darčeky pre domácich miláčikov - Tipy na hračky i maškrty
9. 11. 2022 | PR Servis

Vyberáme darčeky pre domácich miláčikov - Tipy na hračky i maškrty

Kto by nemal rád darčeky? S blížiacimi sa najkrajšími sviatkami v roku si pomaly chystáme zoznamy prianí i zoznamy, čo dobré pripraviť na štedrovečerný stôl. Myslíte, že aj zvieratá dokážu precítiť vianočnú atmosféru a tešiť sa z toho, čo si nájdu zabalené pod stromčekom? Určite áno. Myslia na to aj obchodníci a už každoročne pripravujú nielen pre štvornohých miláčikov balíčky s obľúbenými pochúťkami, doplnkami výživy a pestrými hračkami.

Život s domácim miláčikom

Kto chová domáce zvieratko najlepšie vie, ako rýchlo sa domáci miláčik stane neodmysliteľnou súčasťou domácnosti. Ak má šťastie, ľahko získa status platného člena rodiny a starostlivosť opláca oddanou, úprimnou a nezištnou láskou. Na tom, že darček poteší každé zvieratko, sa zhodnú nielen milovníci klasických druhov zvierat, teda psov, mačiek, zakrslých králikov a morčiat, ale aj takí, ktorí chovajú exotické zvieratá, ryby, plazy, či dokonca pavúkovce. Áno, láska môže mať aj osem nôh a viacero očí. Zvieratká sú vďačné tvory, a preto pre ne môžete vybrať čokoľvek, určite sa potešia. 

Pamlsky plné vitamínov

Pochúťka by mala nielen uspokojiť vycibrený vkus vášho chlpatého miláčika, ktorý je nepochybne veľkým gurmánom, ale mala by mať aj priaznivý vplyv na jeho organizmus. Na pultoch chovateľských potrieb sa nachádza veľké množstvo vybraných pochúťok a vyškolený personál určite rád pomôže s výberom. Zloženie pochúťok zahŕňa vysoko kvalitné živočíšne bielkoviny, vitamíny,  kyselinu listovú, beta karotén a mnohé iné stopové prvky, potrebné pre zdravé fungovanie organizmu. Do kvalitných produktov starostlivo vyberali všetky zložky zvieracej potravy, aby bol ich pomer vyvážený a zodpovedal všetkým potrebám tela našich domácich miláčikov - presne takéto by mali byť aj granule pre mačky. Na každý sviatok sa snažíme vybrať dobroty, ktoré naše zvieratko bežne nedostáva, aby ten rozdiel videlo i cítilo.

Kde nakupovať a ako ušetriť

Ak chcete dobre nakúpiť a pritom aj čosi ušetriť, odporúčame vám sledovať ponuku akčných cien v obchodoch. Maškrty pre psov a granule pre mačky dnes už nemusíte hľadať len v chovateľských potrebách. Stačí si zalistovať v Tesco letáku online, ktorý prichádza každý týždeň s ponukou akciových výrobkov. Leták Tesco vychádza v pondelok a platnosť nadobúda v stredu toho ktorého týždňa. Možno neviete, ale aj Teta drogerie má vo svojich predajniach kútik venovaný výberom pamlskov pre psov i mačky. Teta drogérie leták vychádza pravidelne a ak chcete ešte viac ušetriť, oplatí sa stať členom Teta klubu.

Hračky pre zvieratká

Hravé zvieratká, medzi ktoré patria psy, mačky, králiky, škrečky i papagáje, ocenia pestré hračky, ktoré môžu prenášať, posúvať a obhrýzať, prípadne také, čo vydávajú zvuky. Výber je naozaj pestrý, či už zvolíte loptičku, rôzne lanká na ťahanie a hryzenie, pískacie hračky, rolničky, zrkadielka a pod. Mačky dokážu oceniť aj škrabadlá a mäkké peliešky. No čo je najdôležitejšie a platí to samozrejme aj u detí, najlepšia a najkrajšia hračka je tá, s ktorou sa pohráte spoločne. Spoločné chvíle strávené pri hre prinášajú smiech, dobrú náladu a svet, ten ľudský i ten zvierací, je hneď o čosi krajší.

Ako upiecť keksy pre psy

Kto je dostatočne tvorivý, dokáže pripraviť jednoduché a milé darčeky aj doma. Prípadne upiecť chutné domáce pamlsky pre psov. Je to oveľa jednoduchšie, ako ste si možno doteraz mysleli. Prinášame vám jednoduchý recept na vynikajúce maškrty pre psov - chutné perníčky, pretože aj psia láska ide občas cez žalúdok. 

Na prípravu perníkov budete potrebovať: 200 g mletých ovsených vločiek, 1 vajce, 1,5 PL kokosového oleja, 2 PL medu a 1,5 KL perníkového korenia (bez kypriaceho prášku).

Pracovný postup: Všetky suroviny zmiešajte a vytvorte cesto, ktoré rozvaľkáte na hrúbku 2 – 3 mm.  Vykrojené tvary poukladajte na plech. Na vykrojenie môžete použiť vykrajovátko v tvare kostičky. Pečte 15 – 18 minút pri teplote 180 °C.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Kŕmenie šteniatka - ako často a čím ho treba kŕmiť?
Ako urobit’ z vášho dvora útočisko pre vtáčiky
Nie je darček ako darček. Čím potešiť blízkych?
Ako si v zoo obchode vybrať najlepšiu výbavičku pre šteniatko?
Hľadáte do domácnosti psíka? Prečo si vybrať alebo nevybrať írskeho vlkodava?
Ako sa starať o domácich maznáčikov počas jesene?
Praktické tipy ako vybrat’ originálne darčeky pre vašich blízkych
Obal bez obáv – allinpackaging.sk