Vyhnite sa chrípke a podporte svoju imunitu
18. 1. 2018 | Martina

Vyhnite sa chrípke a podporte svoju imunitu

V januári každoročne pred vlnou ochladenia prichádzajú na rad chrípkové ochorenia. Inak tomu nie je ani tento rok. Aj vo vašom okolí väčšina ľudí kašle, soplí a necíti sa dobre? Nečudo. Teploty sa po novom roku šplhali k desiatim stupňom nad nulou. Stačí oslabená imunita a neplánovaný pobyt v perinách nás zvykne nemilo zaskočiť.

Čo je to vlastne imunita?

V skratke by sa dalo povedať, že ide o obranyschopnosť nášho organizmu, ktorá ma za následok brániť telo pred vonkajšími vplyvmi rôznych mikrooranizmov, baktérií, alebo vírusov a toxínov. V prípade, ak je naša imunita oslabená, telo ľahšie podľahne ochoreniu.

 imunita_1516278805.jpg

Dá sa imunita posilniť?

V zásade je odpoveď jednoznačná. Áno ide to. Je niekoľko spôsobov, ako na to. Prvým dôležitým aspektom je zdravý životný štýl. Znamená to dostatok pohybu na čerstvom vzduchu, prísun tekutín, vitamínov a pestrej stravy. Vždy keď to počasie čo i len trochu dovolí je vhodné dopriať si aspoň prechádzku v svižnom tempe. Chôdza je najprirodzenejší pohyb pre človeka. Vhodné sú i rôzne bylinkové čaje, ktoré v minulosti používali aj naše babičky. Ak nemáte po ruky byliny od svojej starej mamy, odporúčame napríklad čaj LAPACHO. Niekedy sa zvykne nazývať aj všeliek. Pôsobí skutočne na celé telo – na pokožku, mozog, žalúdok, pečeň, pľúca, krv, cievy, srdce. Má silné detoxikačné, antirakovinové, antibiotické, proti bakteriálne a protiplesňové účinky. Obsahuje množstvo vitamínov (A, B, C, D, E, K a F) a minerálov (napr. vápnik, železo, zinok, mangán, fosfor...)

Doplnky výživy na podporu imunity

Veľmi osvedčenou bojovníčkou proti chorobám je CHLORELA.  Pri nákupe riasy Chlorella musíte najviac dávať pozor na to, kde bola pestovaná. V snahe o čo najnižšiu cenu sa niekedy  riasa Chlorella, ktorá je sladkovodná riasa,  pestuje vo voľnej prírode v znečistenej vode. Ak sú riasy pestované v takýchto podmienkach, v dôsledku svojej prirodzenej funkcie viazať toxíny, absorbujú ich už v nádrži. Takéto riasy nesmiete užívať, pretože by ste dosiahli viac škody ako úžitku. Kupujte iba riasy, ktoré sú pestované kontrolovane a majú ekologickú certifikáciu. Veľmi osvedčeným prípravkom na podporenie imunity je i MORINGA a to kvôli svojim mimoriadnym vlastnostiam a úplne unikátnemu prínosu pre človeka. MORINGA je strom a výťažky vo výživovom doplnku obsahujú18 z 20 známych aminokyselín, 45 druhov antioxidantov a 34 protizápalových zlúčenín. Moringa je ďalej bohatá na prírodné látky, ktoré sú nevyhnutné pre základnú výživu tela.

Všetky produkty na podporu imunity nájdete v sekcii IMUNITNÝ SYSTÉM. A na záver otázka. Prešli ste sa dnes na čerstvom vzduchu? Ak nie, nezúfajte. Aj zajtra je deň. Len ďalej to už neodkladajte prosím

Ilustračné foto: Pixabay.com, Unsplash.com 

 

Ďalšie články na podobné témy

Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleontologickým stravovaním?
Športujeme v tuhej zime
Detox podla Mačingovej - ako byť štíhla a zdravá
4 dôvody, prečo je zdravé byť v zime na slnku
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Jesenné tipy na posilnenie imunity
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.