Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
30. 5. 2023 | PR Servis

Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním

Pravidelne zaleziete do postele s mobilom v ruke. Ani neviete ako a hodinu scrolujete po zbytočných stránkach, videách, fotkách na instagrame. Ako chcete potom v pokoji spať?

Kniha namiesto mobilu

Vymeňte blikajúci displej za knihu a uvidíte ten rozdiel. Monitory a mobily škodia vám aj vášmu spánku. Aspoň hodinu pred spaním by ste sa mali vyhnúť pôsobeniu škodlivého modrého svetla, ktoré na nás vyžarujú smartfóny, monitory počítačov a televíznych obrazoviek. Sme stále online a za celý deň na nás „vyskočí“ toľko podnetov, reklám, fotografií a textu, že to prekračuje únosnú mieru. Výskumy pritom už niekoľkokrát potvrdili priamy vzťah medzi časom stráveným na mobile a úzkostnými stavmi. Žiarenie modrého svetla zo svetelných zdrojov alebo z obrazoviek nás môže doslova dráždiť. Okrem toho unavuje oči, poškodzuje zrak a môže spôsobiť bolesti hlavy. Ak sa mu vystavujeme po západe slnka, organizmus je pomýlený. Nevyplavuje sa dostatok melatonínu (hormónu spánku“), pretože naše telo si myslí, že je ešte deň! Namiesto toho, aby sa pripravovalo na spánok, ostane v pozore a čaká, kým prebehnete svoje obľúbené web stránky.

new_1685426628.jpg

Nenávyková pomoc z prírody 

Neviete si predstaviť, že by ste sa hodinu pred spaním „vypli“? Dá sa to, len treba vyjsť z komfortnej zóny. Urobte to čím skôr, inak môžu hroziť nepríjemné zdravotné následky. Aby ste trávili menej času na mobile, ako prvé vypnite otravné notifikácie, zmažte aplikácie sociálnych sietí, prepnite mobil do čierno-bieleho režimu a hodinu pred spaním ho umiestnite do inej miestnosti než je tá, v ktorej spíte. Ak sú pre vás slová ako napätie, úzkostné stavy a duševná nepohoda aktuálnou témou, potom logicky nemôžete ani dobre spávať. Ste vystavení chronickému stresu, v neustálom napätí, pod silným tlakom a neschopní sústrediť sa. Ak potrebujete upokojiť myseľ a získať späť vnútorný pokoj, môže vám pomôcť rastlinný liek Lavekan. Účinný, bezpečný a nenávykový liek prírodného pôvodu s obsahom levanduľovej silice. Skôr ako ho začnete užívať, poraďte sa s lekárom alebo s lekárnikom. Je bez utlmujúceho efektu a určený pre dospelých – užíva sa jedna kapsula denne. www.lavekan.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Ako zregenerovať v tomto pochmúrnom počasí?
Kedy sa dočkajú Slováci výdaja vybraných liekov na predpis aj online?
MYSLÍTE NA SVOJE ZDRAVIE? PORADÍME, AKO SI DOPRAJETE SPRÁVNY RELAX I NA JESEŇ
Kyselina hyalurónová pomáha aj očiam
Čo je získaná, adaptívna imunita?
Spite ako v bavlnke: 4 tipy ako dosiahnuť komfort po akom túžite
Dokáže homeopatia zmierniť priebeh ovčích kiahní?
Aj vás zasiahne nádcha niekoľkokrát do roka? Venujte pozornosť svojmu nosu