Vyrobte si originálne veľkonočné dekorácie: Za pár minút oživia váš domov!
27. 3. 2018 | Janka P.

Vyrobte si originálne veľkonočné dekorácie: Za pár minút oživia váš domov!

Farebná jar sa postupne udomácňuje v našich príbytkoch a v záhradách. Je jedno, či ide o sviežu zelenú farbu, narcisovú žltú, červenú ako tulipány či fialovú. Všetko sú to farby, ktoré dobijú energiu a okamžite zdvihnú náladu. Načerpajte inšpiráciu, ako si jednoducho vyzdobiť svoj domov veľkonočnými ozdobami.

 

Cítite tú vôňu? Je tu Veľká noc a s ňou jar. Dodajte svojmu príbytku jarný nádych v podobe veľkonočných dekorácií, ktoré oživia váš domov.

Veľkonočné vajíčka ako kvetináče

Veľkonočné dekorácie sa pochopiteľne najviac točia okolo vajíčok. Okrem toho, že farebné vajíčka akoby šibnutím čarovného prútika ozdobia veľkonočný stôl, môžete si z nich spraviť tiež prírodnú výzdobu. Vyfúknite vajíčka, nafarbite ich rôznymi farbami a naukladajte do stojanov na vajcia. Pridať môžete aj prepeličie strakaté vajíčka. Odstráňte polovicu z vajíčok a odložte vymyté škrupiny od vajec. Ozdobte čerstvými vetvičkami z vŕby alebo kvitnúcich kríkov.

Zajačik z obrúskov

Vyskúšajte si svoju zručnosť. Určite to hravo zvládnete! Zoberte si obrúsok, preložte dolnú tretinu nahor a potom hornú tretinu nadol. Obidve krídelká preložte smerom dolu do stredu. Zohnite pravý i ľavý dolný okraj spodnou stranou smerom hore do stredu. Preložte obidva okraje k stredovej vertikále. Následne otočte obrúsok o 180 stupňov a preložte spodný cíp hore. Uchopte obrúsok a obe polovice priložte k sebe tak, aby sa vzadu vytvoril chvostík zajačika. Nožičky môžete spojiť kancelárskou spinkou.

 photo-1515192433139-8087ac15301b_1522140521.jpg

Veľkonočný veniec

Vchodové dvere vo veľkonočnom šate! Vyrobte si štýlový veľkonočný veniec, ktorí oceníte vy i vaši hostia. Môžete použiť rôzne kvety, vetvičky, vajíčka, kuriatka, atď. Môžete ho ladiť do prírodných farieb alebo ho poňať pestrofarebne. Fantázii sa medze nekladú. Základom je korpus na veniec, ktorý môžete ozdobiť machom alebo farebným lykom. Následne pomocou tavnej pištole naň nalepte jednotlivé dekoračné prvky!

Video: https://www.youtube.com/watch?v=iEBhSsXeAug

Jedlé dekorácie

Pripravte si slané želatínové vajcia, ktoré oživia veľkonočný stôl. Vložte vaječné škrupiny veľkým otvorom nahor do prepravky na vajcia. Pripravte si ingrediencie, ktoré obvykle používate pri príprave zeleninovo-šunkového aspiku, t.j. šunku, salámu, varené vaječné bielka, červenú papriku, kukuricu, hrášok, varenú mrkvu a pod. Všetko nakrájajte na malé kúsky. Všetky tieto suroviny opatrne vložte cez veľký otvor do vaječných škrupín a zalejte pripravenou hustou želatínou. Nechajte vychladnúť v chladničke, po stuhnutí želatíny zbavte slané aspikové vajíčka škrupín.

Slamené ozdoby

Na prvý pohľad to môže znieť veľmi netradične, no postupne sa slamené dekorácie stávajú obľúbenými! Sú populárnymi hlavne vďaka tomu, že dodajú vášmu domovu trochu prírody. Zapadnú do záhrady, no oživia aj interiér. Stačí len trošku šikovnosti a kreatívne ruky a môžete si vyrobiť slameného zajaca. Prípade môžete použiť namiesto slamy aj prútie.

TIP:  Ako si upraviť záhradu či okolie domu? Pomocou zatrávňovacej dlažby, si svojpomocne a jednoducho dokážete skrášlite vašu záhradu. 

Nápadov je viac než dosť. Stačí si len nájsť čas a zapojiť svoju rodinu. Radostná výzdoba môže vytvoriť príjemnú atmosféru a potešiť oči i dušu. A čo je hlavné, utuží vzťahy v rodine, ak ste do ozdobovania zapojili rodinných členov.

Ilustračné foto: Unsplash.com

Janka P.

Ďalšie články od autorky Janka P.

Úžasné domáce triky, ktorá vám ušetria čas i peniaze!
Recepty na domáce limonády: Osviežia, zaženú smäd a neublížia postave!
Recepty na domácu zmrzlinu, z ktorej nepriberiete!
Diéta z doby kamennej: Čo sa skrýva pod paleo stravovaním?
Jarné zdravie z byliniek
Zázračné účinky bozkávania. Toto všetko sa deje s naším telom pri prejave nežnosti!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako sa starať o pleť na jeseň?

Ďalšie články na podobné témy

Sama na Vianoce - ako prežiť sviatky pokoja aj keď ste sama
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
Valentín s krásnymi nechtami!
Dokonalosť citrónového akcentu v zelenom čaji Sir Winston Tea
Veľká noc s dobrotami Ferrero
Triky, ako zvládnuť jarné upratovanie. Overené tipy, ako ušetriť čas!
Veľká noc netradične: Tieto recepty ju oživia!
Rum Diplomatico: Čo musíte vedieť o tomto skvelom rume

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.