Vyrobte si vlastný balzam na pery alebo deodorant. Tu je jednoduchý návod
5. 8. 2018 | Gabriela

Vyrobte si vlastný balzam na pery alebo deodorant. Tu je jednoduchý návod

Ak neveríte zloženiu zaručene prírodných kozmetických produktov, tak si skúste vyrobiť doma, a to úplne jednoducho. Prírodná alebo handmade kozmetika je medzi ženami stále populárnejšia. A niet sa čomu čudovať. Veď kto by nechcel minimalizovať množstvo chemických látok útočiacich na naše telo a zabezpečiť si tak lepšie zdravie? Preto, ak radi experimentujete a chcete si vytvoriť niečo pre seba a svojich blízkych, čítajte ďalej.

 

Možno si myslíte, že výroba domácej kozmetiky je drahá a zložitá. Nebudem vám klamať. Ak porovnáte bežné výrobky zakúpené v drogérii, je to pravda. Za tzv. handmade si určite priplatíte, ale na druhej strane investujete do svojho zdravia. A to sa za peniaze kúpiť nedá.

Veľa ingrediencií, ktoré budete potrebovať na výrobu ľahko zakúpite v bio či bežných obchodoch. Ak sa vám to náhodou nepodarí, môžete si niektoré oleje objednať aj cez internet. 

Ak vám nechýba chuť a odhodlanie, pustite sa do výroby vlastnej handmade kozmetiky. Aspoň budete vedieť, čo ste do nej primiešali. Zároveň zistíte rozdiel medzi vlastnou a tou bežne kupovanou kozmetikou.

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, ako si doma pripraviť vlastný balzam na pery či prírodný deodorant. 

Balzam na pery

Pripraviť si jednoduchý a účinný balzam na pery nie je nič ťažké, postačia vám na to len 4 ingrediencie.

Potrebujete:

Dobrovoľné

Postup

Najskôr vo vodnom kúpeli roztopíte med, mandľový olej a včelí vosk. Potom pridajte éterický olej a môžete balzam naliať do vopred pripravených nádobiek. Po stuhnutí je pripravený na používanie.

Prírodný deodorant - zabraňuje pachu

O deodorantoch či antiperspirantoch sa toho veľa popísalo. Nezávisle od toho, či  veríte alebo neveríte ich vplyvu na vznik rakoviny, prevencia je vždy lepšia ako liečba. Na jeho prípravu

Potrebujete:

Postup:

Zmiešajte všetky ingrediencie a naplňte do nádobiek. Ideálne je, ak myslíte na výrobu deodorantu dopredu a odložíte si nádobu už z použitého (zakúpeného deodorantu). Stačí ak vysúvaciu plochu prekryjete potravinárskou fóliou.

Ak nádobu od antiperspirantu či deodorantu nemáte, môže zmes plniť do nádob od krému a potom nanášať prstom do oblasti podpazušia. Zvyčajne na to stačí množstvo veľkosti hrášku.

 deo-creme-1597048-960-720_1533465406.jpg

Výroba domácej kozmetiky môže síce zabrať nejaký čas či viac peňazí, ale pocit, že ste niečo urobili pre vaše zdravie je na nezaplatenie.

Ilustračné foto: Pexels.com

Gabriela

Písanie je pre mňa relax a sebarealizácia popri každodennej práci psychológa a matky na plný úväzok. Vtedy sa môžem “skryť” za počítať a nič neriešiť.

Ďalšie články od autorky Gabriela

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Všetko, čo potrebujete vedieť o skrášľujúcich olejoch
Môžeme ochorieť používaním make-upu?
Frustrácia ako začiatok niečoho nového
Nekonečný boj s rozaceou III: Tieto zmeny pomáhajú
Nekonečný boj s rozaceou II: Pomohol laser?
“NIE” zbytočnostiam: takto sa to naučíte!
Materstvo, blogovanie, biznis: Ako to všetko spolu súvisí?

Ďalšie články na podobné témy

Recepty na skvelý vianočný punč. Oslaďte si Vianoce!
Kozmetika z druhej ruky?
Premeňte cukor na svojho priateľa. Triky, ako ho využiť v domácnosti
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
Baví vás pečenie? Vyhrajte robot Kitchen Aid s Kinder Mliečny rez
(Nie len) Valentínske menu pre dvoch
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Ako si ďalej bezzmyselne ničíte farbené vlasy

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.