Vyrobte si vlastný balzam na pery alebo deodorant. Tu je jednoduchý návod
5. 8. 2018 | Gabriela

Vyrobte si vlastný balzam na pery alebo deodorant. Tu je jednoduchý návod

Ak neveríte zloženiu zaručene prírodných kozmetických produktov, tak si skúste vyrobiť doma, a to úplne jednoducho. Prírodná alebo handmade kozmetika je medzi ženami stále populárnejšia. A niet sa čomu čudovať. Veď kto by nechcel minimalizovať množstvo chemických látok útočiacich na naše telo a zabezpečiť si tak lepšie zdravie? Preto, ak radi experimentujete a chcete si vytvoriť niečo pre seba a svojich blízkych, čítajte ďalej.

 

Možno si myslíte, že výroba domácej kozmetiky je drahá a zložitá. Nebudem vám klamať. Ak porovnáte bežné výrobky zakúpené v drogérii, je to pravda. Za tzv. handmade si určite priplatíte, ale na druhej strane investujete do svojho zdravia. A to sa za peniaze kúpiť nedá.

Veľa ingrediencií, ktoré budete potrebovať na výrobu ľahko zakúpite v bio či bežných obchodoch. Ak sa vám to náhodou nepodarí, môžete si niektoré oleje objednať aj cez internet. 

Ak vám nechýba chuť a odhodlanie, pustite sa do výroby vlastnej handmade kozmetiky. Aspoň budete vedieť, čo ste do nej primiešali. Zároveň zistíte rozdiel medzi vlastnou a tou bežne kupovanou kozmetikou.

Poďme sa teraz spoločne pozrieť na to, ako si doma pripraviť vlastný balzam na pery či prírodný deodorant. 

Balzam na pery

Pripraviť si jednoduchý a účinný balzam na pery nie je nič ťažké, postačia vám na to len 4 ingrediencie.

Potrebujete:

Dobrovoľné

Postup

Najskôr vo vodnom kúpeli roztopíte med, mandľový olej a včelí vosk. Potom pridajte éterický olej a môžete balzam naliať do vopred pripravených nádobiek. Po stuhnutí je pripravený na používanie.

Prírodný deodorant - zabraňuje pachu

O deodorantoch či antiperspirantoch sa toho veľa popísalo. Nezávisle od toho, či  veríte alebo neveríte ich vplyvu na vznik rakoviny, prevencia je vždy lepšia ako liečba. Na jeho prípravu

Potrebujete:

Postup:

Zmiešajte všetky ingrediencie a naplňte do nádobiek. Ideálne je, ak myslíte na výrobu deodorantu dopredu a odložíte si nádobu už z použitého (zakúpeného deodorantu). Stačí ak vysúvaciu plochu prekryjete potravinárskou fóliou.

Ak nádobu od antiperspirantu či deodorantu nemáte, môže zmes plniť do nádob od krému a potom nanášať prstom do oblasti podpazušia. Zvyčajne na to stačí množstvo veľkosti hrášku.

 deo-creme-1597048-960-720_1533465406.jpg

Výroba domácej kozmetiky môže síce zabrať nejaký čas či viac peňazí, ale pocit, že ste niečo urobili pre vaše zdravie je na nezaplatenie.

Ilustračné foto: Pexels.com

Ďalšie články od autorky Gabriela

8 najväčších diétnych omylov, ktorým sa treba vyhnúť
Všetci boli na POHODE, ale ja som sa rozhodla inak
Ako sa čo najefektívnejšie zbaliť na dovolenku
Aj vy ste naleteli? Superpotraviny vám nezaručia zdravší a dlhší život
Závislosť na sociálnych médiách. Ich používanie môže byť aj prospešné
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
Ako na make-up počas leta?
Prečo ľudia pomáhajú a čo ich k tomu motivuje?

Ďalšie články na podobné témy

Recepty na skvelý vianočný punč. Oslaďte si Vianoce!
Kozmetika z druhej ruky?
Premeňte cukor na svojho priateľa. Triky, ako ho využiť v domácnosti
Osvedčené tipy na darčeky pre najbližších
Baví vás pečenie? Vyhrajte robot Kitchen Aid s Kinder Mliečny rez
(Nie len) Valentínske menu pre dvoch
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.