Využite jarný pôst na maximum
1. 3. 2019 | Redakcia

Využite jarný pôst na maximum

Vo vzduchu cítiť jar a kalendár oznamuje, že už budúci týždeň začína pôstne obdobie. Čo by ste povedali, vyskúšate aj vy tento rok nejakú formu pôstu? Nie, nič radikálne! Len toľko, nakoľko si trúfnete. Verte nám, nakoniec zvládnete viac než ste vôbec tušili. A ten príval energie i oprávnenej hrdosti je zaručený!

Slovo pôst sa môže zdať pre mnohých radikálny. Hlavne ak ste niečo podobné nikdy neskúsili. Ak vás pôst straší, skúste o ňom chvíľu premýšľať. Pôstne obdobie sa netýka len stravy – je to obdobie, v ktorom sa môžeme vzdať čohokoľvek, čo nás ťaží alebo obmedzuje. Ak sú to kilá navyše, môžete upraviť svoj jedálniček, ak vás trápi nejaký zlozvyk, toto je ten správny čas na jeho obmedzenie.

Spravte z pôstu obdobie, ktoré bude venované vám. Obmedzte vo svojom živote rušivé elementy, ktoré vám neprospievajú. Trávite priveľa času s mobilom v ruke? Dajte si digitálny pôst. Máte pocit, že ste stratili prehľad o svojich financiách? Pripravte si nákupný pôst a veďte si presné záznamy o svojich útratách.

rawpixel-740373-unsplash_1551394835.jpg

Pôst môže mať mnoho podôb

Pôst však nie je (len) o tom, že by ste sa niečoho mali vzdať a riadne pri tom trpieť. Naopak, toto obdobie si môžete intenzívne užívať a zamerať sa naplno práve na seba. Spravte voľačo pre seba. Niečo, na čo ste sa možno chystali pri písaní novoročných predsavzatí – možno hodina jogy raz do týždňa, začať behať s priateľmi alebo znova viac čítať kníh.

Tradičný pôst

Cítite chuť tento raz vyskúšať pravý jarný pôst? V skutočnosti neexistuje jediný správny spôsob ako sa postiť. Môžete sa rozhodnúť vyradiť zo svojej stravy tradičné nezdravosti – áno, myslíme chipsy, sladkosti či alkohol alebo čokoľvek, čomu neviete odolať. K pôstu však môžete pristupovať aj vylúčením mäsa, mliečnych výrobkov či obmedzením sacharidov. 

Áno, iste viete, že pôst pred Veľkou nocou trvá štyridsať dní. Samozrejme, dĺžku svojho pôstu upravte podľa svojich možností. Môže trvať týždeň v kuse, alebo si po dobu siedmich týždňov doprajete vždy deň, dva, alebo tri dni v kuse.

Čo poviete, skúsite to tento rok – hoci aj s Nádhernou?

Ilustračné foto: unsplash.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Najlepšie jesenné aktivity: zahrejú i spália (kopu) kalórií
Trápi vás únava? Táto bomba je lepšia než energeťák!
Dokonalý jesenný recept na chudnutie: tento veru chutí!
Omladnite sexom: zaberá zaručene a je úplne zadarmo!
Trúfnete si život na „voľnej nohe“?
Nohy ako Kate Middleton? Vieme, ako to robí!
Najlepšie tipy ako zvýšiť libido- už ste ich skúsili?
Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky

Ďalšie články na podobné témy

Nebojte sa priznať farbu! - ako na kreatívny účes?
Ako žrať a nepribrať I.
Ako žrať a nepribrať II.
Ako žrať a nepribrať III.: užitočné sacharidy
Ako žrať a nepribrať IV.: Bojíme sa tukov
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Pôst ako nová výzva k zmene!
Alchymi - tajná ingrediencia si TY!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.