Výživové doplnky pre intímne zdravie
30. 6. 2022 | Redakcia

Výživové doplnky pre intímne zdravie

Mnohé ženy o starostlivosti svojho intímneho zdravia nerozprávajú, pretože im to častokrát nie je príjemné. Avšak prevencia v oblasti intímneho zdravia patrí k neoddeliteľnej súčasti života a celkového zdravia ženy.

Intímne zdravie je závislé od viacerých faktorov, ktoré naň vplývajú. Môže byť ovplyvnené hormónmi, vekom, stravou, užívaním antibiotík alebo iných liekov.

Práve jednou z možností ako podporiť intímne zdravie žien sú výživové doplnky. Tie môžu byť vo forme lokálnych probiotík, zvlhčujúcich látok alebo vitamínov a minerálov. Tieto výživové doplnky majú pozitívny vplyv aj na podporu plodnosti.

LactoFeel

LactoFeel je vaginálny gél s klinicky overenou účinnosťou pri liečbe bakteriálnej vaginózy. LactoFeel tvoria zložky kyseliny mliečnej a glykogénu, ktoré dokážu obnovovať pH pošvy. Vaginálny gél lieči intímny zápach, pomáha pri vaginálnych problémoch v tehotenstve, upravuje mikroflóru po antibiotikách. Aplikovať gél je odporúčané 2x denne po dobu 5 dní.

Inofolic

Inofolic je výživový doplnok na podporu tehotenstva, ktorý obsahuje kyselinu listovú a myo-inozitol. Ide o prírodné látky, ktoré sú potrebné pre množstvo buniek ľudského tela, vrátane tých, ktoré zlepšujú plodnosť u žien. Inofolic teda predstavuje prírodné riešenie na podporu plodnosti. Užíva sa 2x denne.

LejdyVita

Produkty LejdyVita predstavujú výživové doplnky pre ženy, vo všetkých fázach tehotenstva. LejdyVita teda predstavuje 3 produkty.

Prvým produktom je LejdyVita Chcem byť mama, ktorý sa užíva v období plánovania tehotenstva a zároveň aj počas prvého trimestra. Obsahuje kyselinu listovú, L-metylfolát a myo-inozitol, vitamín B6, B12, cholín, folát a taktiež vitamín D3.

Druhým produktom je LejdyVita 2 Budem mama. Ide o výživový doplnok určený pre ženy v období druhého a tretieho trimestra. Tento výživový doplnok obsahuje kyselinu listovú, omega-3 mastné kyseliny s komplexom LIPINOVA, železo a komplex vitamínov B.

Tretím pripravovaným produktom je LejdyVita 3 Som mama, ktorý bude určený pre ženy v období dojčenia.

DeflaGyn

Deflagyn® predstavuje vaginálny gél na podporu remisie po nejasnom stere z krčku maternice. Deflagyn naviaže a následne neutralizuje patogény, čím zabráni ich ďalšeniu šíreniu v krčku maternice.  Prípravok je dostupný v dvoch baleniach – 150 ml balenie s dvoma aplikátormi na jeden mesiac a 40 ml balenie na jeden týždeň.

Serélys

Na zmiernenie príznakov menopauzy a pre menopauzálny komfort existuje prípravok Serélys. Obsahuje 100 % prírodný výťažok z peľového zrna spolu s vitamínom E, mastné kyseliny, L-tryptofán, vitamín B1 a B6. Užíva sa 2x denne.

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?
Beauty trendy na leto 2023: 5 najlepších trendov v líčení, ktoré musíte vyskúšať
Ako naniesť matný rúž v 5 krokoch
Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie
Bowa - najlepšie hodinky na každý deň

Ďalšie články na podobné témy

Močový mechúr šéfom
STRAŠIAK HPV: Vedeli ste, že ho má takmer každý?
S mykózou si poradíte aj sama
Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Tehotenstvo a spánok: Tieto tipy vám doprajú kvalitný odpočinok
Mýlite si pravú a ľavú stranu? Možno máte chybu v mozgu
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIV