Výživové doplnky pre intímne zdravie
30. 6. 2022 | Redakcia

Výživové doplnky pre intímne zdravie

Mnohé ženy o starostlivosti svojho intímneho zdravia nerozprávajú, pretože im to častokrát nie je príjemné. Avšak prevencia v oblasti intímneho zdravia patrí k neoddeliteľnej súčasti života a celkového zdravia ženy.

Intímne zdravie je závislé od viacerých faktorov, ktoré naň vplývajú. Môže byť ovplyvnené hormónmi, vekom, stravou, užívaním antibiotík alebo iných liekov.

Práve jednou z možností ako podporiť intímne zdravie žien sú výživové doplnky. Tie môžu byť vo forme lokálnych probiotík, zvlhčujúcich látok alebo vitamínov a minerálov. Tieto výživové doplnky majú pozitívny vplyv aj na podporu plodnosti.

LactoFeel

LactoFeel je vaginálny gél s klinicky overenou účinnosťou pri liečbe bakteriálnej vaginózy. LactoFeel tvoria zložky kyseliny mliečnej a glykogénu, ktoré dokážu obnovovať pH pošvy. Vaginálny gél lieči intímny zápach, pomáha pri vaginálnych problémoch v tehotenstve, upravuje mikroflóru po antibiotikách. Aplikovať gél je odporúčané 2x denne po dobu 5 dní.

Inofolic

Inofolic je výživový doplnok na podporu tehotenstva, ktorý obsahuje kyselinu listovú a myo-inozitol. Ide o prírodné látky, ktoré sú potrebné pre množstvo buniek ľudského tela, vrátane tých, ktoré zlepšujú plodnosť u žien. Inofolic teda predstavuje prírodné riešenie na podporu plodnosti. Užíva sa 2x denne.

LejdyVita

Produkty LejdyVita predstavujú výživové doplnky pre ženy, vo všetkých fázach tehotenstva. LejdyVita teda predstavuje 3 produkty.

Prvým produktom je LejdyVita Chcem byť mama, ktorý sa užíva v období plánovania tehotenstva a zároveň aj počas prvého trimestra. Obsahuje kyselinu listovú, L-metylfolát a myo-inozitol, vitamín B6, B12, cholín, folát a taktiež vitamín D3.

Druhým produktom je LejdyVita 2 Budem mama. Ide o výživový doplnok určený pre ženy v období druhého a tretieho trimestra. Tento výživový doplnok obsahuje kyselinu listovú, omega-3 mastné kyseliny s komplexom LIPINOVA, železo a komplex vitamínov B.

Tretím pripravovaným produktom je LejdyVita 3 Som mama, ktorý bude určený pre ženy v období dojčenia.

DeflaGyn

Deflagyn® predstavuje vaginálny gél na podporu remisie po nejasnom stere z krčku maternice. Deflagyn naviaže a následne neutralizuje patogény, čím zabráni ich ďalšeniu šíreniu v krčku maternice.  Prípravok je dostupný v dvoch baleniach – 150 ml balenie s dvoma aplikátormi na jeden mesiac a 40 ml balenie na jeden týždeň.

Serélys

Na zmiernenie príznakov menopauzy a pre menopauzálny komfort existuje prípravok Serélys. Obsahuje 100 % prírodný výťažok z peľového zrna spolu s vitamínom E, mastné kyseliny, L-tryptofán, vitamín B1 a B6. Užíva sa 2x denne.

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autorky Redakcia

Bowa - najlepšie hodinky na každý deň
Život môže byť nádherný, aj keď ste na vozíku. Dôležitý je uhol pohľadu…
Aké magické kamene Vám pomôžu pritiahnuť lásku do života?
Život bez sacharidov
Trápi Vás brušná diastáza? Už nemusí. Máme riešenie!
Potrebujete súrne malý zázrak?☺️
Detské bestsellery Siberian Wellness pre silnú imunitu
Je suplementácia omega-3 kyselín pri deťoch s autizmom stále otázkou?

Ďalšie články na podobné témy

Močový mechúr šéfom
STRAŠIAK HPV: Vedeli ste, že ho má takmer každý?
S mykózou si poradíte aj sama
Čo má spoločné múdrosť tela s intuíciou?
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Tehotenstvo a spánok: Tieto tipy vám doprajú kvalitný odpočinok
Mýlite si pravú a ľavú stranu? Možno máte chybu v mozgu
Seriál psychosomatika, keď dušu niečo trápi, tak telo ochorie XIV