Wellness víkend doma: spravte update krásy aspoň raz týždenne!
21. 1. 2021 | Redakcia

Wellness víkend doma: spravte update krásy aspoň raz týždenne!

Žiaľ, časy, keď ste sa mohli objednať ku kozmetičke, kaderníčke, na manikúru, pedikúru či obočie sú na teraz preč. To však ani zďaleka neznamená, že by sme túto príjemnú starostlivosť mali zanedbávať! S malými zmenami si ich môžete užiť aj doma. 

Prezradíme, že niektoré kaderníčky či iné dámy poskytujúce podobné skrášľovacie služby sú ochotné prísť za vami do domácnosti, ak sa dodržia všetky hygienické a bezpečnostné pravidlá. Pre väčšinu z nás sú však nateraz tieto služby nedostupné, a tak ostanú úplne v našej réžii. Máte však mnoho možností ako to zvládnuť. 

Náš tip hneď na začiatok: aj keď sú štúdiá či salóny zatvorené, ak si potrebujete dokúpiť svoju obľúbenú kozmetiku či iný prípravok, skúste ich predsa len kontaktovať. Výrobky vám môžu zaslať poštou alebo vám ich vydajú tak povediac cez okienko. 

 element5-digital-xf7o2w7qgp0-unsplash_1585428090.jpg

Oddych pre vlasy

Asi najrýchlejšie začnú kadernícke služby chýbať dámam s krátkymi účesmi. Tie si potrebujú strih obnovovať každé štyri až šesť týždňov, takže ak to nestihli tesne pred zatvorením všetkých prevádzok, v tieto dni musia riešiť úpravu svojich vlasov s väčším dôrazom. Netreba sa však nechať odradiť. Neposlušné vlasy uchyťte pod šatky a čelenky, alebo zapnite veselými sponkami. 

Druhým problémom sú odrastajúce korienky vlasov, hlavne pri výrazne zosvetľovaných vlasoch. Možnosti v zásade máte dve, a to buď necháte vlasy prirodzene odrastať (áno, svet sa preto fakt nezrúti) alebo siahnete po prípravku z drogérie. Ďalšou možnosťou je prefarbenie vlasov na tmavší odtieň, a to všetko v domácich podmienkach. Pokojne to na začiatok skúste so šampónom, a ak budete s odtieňom spokojná, siahnite po trvalej farbe.

alina-guleva-w7q9mewd0bq-unsplash_1585428091.jpg

Celkovo však dlhodobý pobyt doma premeňte na detox a oddych pre svoje vlasy, v rámci starostlivosti im dodávajte výživu a používajte čo najmenej kozmetiky i pomôcok na úpravu, ako napríklad fény, žehličky či kulmy. 

Náš tip: ideálna chvíľa na liečenie nepríjemných problémov akými sú lupiny, príliš suchá pokožka na hlave či naopak rýchlo sa mastiace vlasy. Doprajte si zábaly z kvalitných olejov alebo z prírodných prostriedkov. Ak potrebujete oddych od všetkej kozmetiky, umývajte si vlasy len sporadicky, oplachujte žihľavovým záparom alebo vodou s rozpustenou sódou bikarbónou. Alebo vyskúšajte metódu „no poo“, teda starostlivosti o vlasy bez šampónov. Pre výživu a zdravie vlasov odporúčame tiež CBD oleje, konopný olej vlasy vyživuje a chráni. 

hemptouch-cbd-2inc3xqpr-i-unsplash_1585428092.jpg

Manikúra a pedikúra – hlavne pravidelne!

Presne tak. Hoci ste doma, úprava nechtov na rukách i nohách by mala byť samozrejmosť. Vlastne, spravte si z toho príjemný relax. Aj vaše nechty ocenia oddych od lakov a odlakovačov. Skúste ich odlakovať a upraviť, každý deň vmasírujte do nechtov a ich okolia vyživujúci olej. Ak nemáte špeciálny prípravok, pokojne to spravte aj k klasickým olivovým olejom pred spaním. 

Raz do týždňa si doprajte aj príjemný kúpeľ pre nohy, použite pemzu a nohy dôkladne nakrémujte a aj pomasírujte. 

isabell-winter-t7-cn7g5ara-unsplash_1585428095.jpg

A čo vaša pleť?

Iste vám už napadlo, že konečne môžete na niekoľko dní odložiť mejkap. Je to dobrá voľba, pokožka totiž potrebuje z času na čas oddych. Teraz je tá správna chvíľa na čistiace, vyživujúce i hydratačné a relaxačné masky, vitamíny a vyživujúce prípravky zvonka ale aj zvnútra. Po zime je aj tak pleť dosť unavená, preto k nej pristupujte čo najšetrnejšie. Denne môžete skúšať domáce pleťové masky napríklad z ovocia či zeleniny, kvasníc či s vajíčkom.

Benefity wellness

K dokonalému wellnes a komfortu samozrejme patrí aj sauna, kúpele a rôzne kúry, ktoré vám zabezpečia všetky potrebné benefity spa pre zdravie. Medzi zdravotné benefity kúpeľov patrí napríklad zlepšenie krvného obehu, zmiernenie bolesti pohybového ústrojenstva, zníženie krvného tlaku, ale aj lepší spánok. Pozitívne účinky wellness môžete však pocítiť aj pri domácich kúrach, oddych pri maske na tvár vás zrelaxuje a povinne si aspoň 15-20 minút oddýchnete. Kúpele zatiaľ môžete nahradiť vaňou, do ktorej si dáte penu s esenciálnymi olejmi. Esenciálne oleje Levanduľa alebo eukalyptus majú relaxačné účinky a tak isto krásne prevoňajú vašu kúpeľňu.

relaxacny-kupel_1611217368.jpg

Cvičenie a wellness

Popri všetkých domácich kúrach pridajte aj trochu cvičenia, ktoré má pozitívny vplyv na vašu náladu a samozrejme aj fyzickú kondíciu. Začnite s dychovými cvičeniami jógy alebo pilatesu. Ak nemáte skúsenosť s týmito cvičeniami, na YouTube nájdete množstvo návodov aj pre začiatočníkov. Ideálny čas na jógu je ráno po prebudení, venujte si aspoň 20 minút, ktoré vám pomôžu správne naštartovať deň. Ak pridáte do vašej každodennej rutiny aj meditáciu, vaše domáce wellness a vnútorná pohoda budú v dokonalej rovnováhe.

Ilustračné fotografie: unsplash.com, Canva.com

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?

Ďalšie články na podobné témy

Ako docieliť aby naša pokožka bola v lete čo najdlhšie hladká?
Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť