Wobenzym s nami už 30 rokov
5. 12. 2021 | PR Servis

Wobenzym s nami už 30 rokov

Tento rok oslavuje Wobenzym svoje 30-te výročie na slovenskom trhu. Vo svete sa používa už viac ako päťdesiat rokov. Poznáte však jeho históriu?

Max Wolf – otec systémovej enzymoterapie

Max Wolf, narodený v roku 1885 v rakúsko-uhorskej Viedni, bol vyštudovaným inžinierom, profesorom medicíny aj doktorom. Počas celého života ho to lákalo k prírode, medicíne a vede. Zo začiatku sa síce venoval inžinierstvu vo svojej domovej Viedni tak, ako to od neho chcel jeho otec.  Po nešťastnej návšteve rodiny v New Yorku, kedy musel z dôvodov vypuknutia prvej svetovej vojny tam ostať, sa mu konečne otvorili dvere k vysnívanej  medicíne. Po štúdiu, vyučovaniu a praxi v ambulantnej ženskej pôrodnici si v 20-tych rokoch konečne založil svoju vlastnú lekársku prax, ktorá sa mu postupom času rozrástla a priniesla mu obrovské úspechy. Vďaka kontaktom jeho manželky Edith Bergéovej a prostredníctvom pacientov z umeleckých kruhov sa v roku 1925 stal Max Wolf lekárom Metropolitnej opery. Postupne začali do ordinácie prichádzať aj rôzne známe osobnosti a celebrity,  ku ktorými patrili napríklad Charlie Chaplin, Gary Cooper, Clark Gabler alebo Marlene Dietrichová. Neskôr sa uňho začali liečiť aj politici a bankári. Na začiatku 50-tych rokov sa mu podarilo za pomoci ministra zahraničných vecí Johna Fostera Dullesa založiť ústav „Biological Research Institute“ (Newyorský výskumný ústav pre biológiu). Jednou z oblastí, ktorej sa práve v tomto inštitúte venoval, bol výskum enzýmov.

-skupinka-800-300-200-40-bez-tabletek_1637910638.jpg

WoBe-enzýmy

Spoločne so svojou asistentkou Helenou Benitezovou preskúmali tisíce zmesí a koncentrácii enzýmov, pokým sa im podarilo vyvinúť tu najvhodnejšiu kombináciu pre liečebné účely. Pôvodný názov pre túto zmes bol zložený z prvých slabík ich mien Wo (Wolf) a Be (Benitezová), WoBe. Túto zmes podával svojim slávnym pacientom s veľkým úspechom, ale dôležitú rolu na ceste ku konečnej podobe Wobenzymu tak, ako ho poznáme dnes, zohrala spolupráca s mladým nemeckým vedcom Karolom Ransbergerom.

Karol Ransberger a MUCOS Pharma

Karol Ransberger sa narodil v roku 1931 v Rosenheimu. Vďaka nemu sa ustanovila systémová enzymoterapia ako jedna z liečebných metód dnešnej medicíny. Vyštudovaný inžinier v ekonomickom odbore sa zamestnal ako vedúci obchodného úseku neveľkého farmaceutického podniku MUCOS Pharma v Mníchove. Pracujúc ako ekonóm sa v ňom však prehĺbila vášeň pre biológiu a medicínu. Po stretnutí s Maxom Wolfom sa Karol Ransberger začal zaujímať o enzýmy. V roku 1963 odkúpil firmu, v ktorej pracoval a zameral sa v nej na výrobu liekov systémovej enzymoterapie.

wobenzym1_1637911549.jpg

Vývoj lieku a systémová enzymoterapia

Vďaka spolupráci Karola Ransbergera a Maxa Wolfa sa začali  WoBe enzýmy užívať vo forme tabliet. Dovtedy sa podávali predovšetkým injekciou alebo s klystírom per rectum. Forma tabliet bola pre pacientov nielen jednoduchšia, ale aj praktickejšia. Prvý krát bol zaregistrovaný Wobenzym ako liek v Nemecku v roku 1966 so zameraním na opuchy a zápaly a priaznivým pôsobením na imunitný systém. Popri Wobenzymu boli vyrábané aj ďalšie lieky ako Phlogenzym a Wobe-Mugos, avšak Wobenzym sa stal zo všetkých najznámejším. Najväčší prínos liekov systémovej enzymoterapie v ich pôsobení je na oslabenú imunitu a na zápal. 19.11.1991 bol Wobenzym registrovaný ako liek už aj v Československu, čím k tomuto roku oslavuje svoje 30-te výročie u nás.

wobenzym2_1637911549.jpg

 

S nami už 30 rokov  

Wobenzym je tu teda s nami už 30 rokov. Liek Wobenzym má mnoho zdravotných využití, pretože pôsobí na zápal, ktorý je súčasťou celého radu ochorení a zdravotných problémov. Výhodou je, že enzýmy, ktoré využíva, podporujú prirodzený spôsob obrany organizmu namiesto toho, aby len riešili dôsledky prepuknutia ochorenia. Obsahuje proteolytické enzýmy prírodného pôvodu, z tropického ovocia pochádza bromelaín a papaín, trypsín a chymotrypsín sú živočíšnej povahy. Práve tieto enzýmy pôsobia proti zápalom a posilňujú oslabenú imunitu. Vďaka potrebnému posilneniu imunity enzýmy v lieku pomáhajú rýchlejšie a lepšie zvládnuť ochorenia. Navyše zlepšujú účinky antibiotík, pretože napomáhajú ich prieniku do tkanív organizmu. Liek Wobenzym pomáha optimalizovať zápalové reakcie, zmenšovať opuchy, tlmiť bolesť, zlepšovať a urýchľovať proces hojenia. Je vhodný pri vírusových alebo bakteriálnych ochoreniach a po operáciách či úrazoch. Jednoducho povedané – Wobenzym pomáha. Wobenzym je tradičný liek na vnútorné použitie. Starostlivo čítajte príbalovú informáciu pre užívateľov. Viac na www.wobenzym.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako na starostlivosť o pleť na jeseň?
Naozaj ženy nevedia grilovať alebo sa len muži predvádzajú?
Ako zapôsobiť: Prvé rande pod holým nebom
Dámske čižmy- symbol topánkovej jesene
Jesenné trendy kabeliek v roku 2023
Bielenie zubov: Urob si sám alebo navštíviť odborníka?
Outfity na pláž: čo si obliecť a ako zažiariť
Spirulina a jej efektívne účinky na organizmus

Ďalšie články na podobné témy

Dva tipy na užitočné doplnky výživy, ktoré by ste mala vyskúšať
Vitamín D a deti: Čo by mali rodičia vedieť?
Omega 3 pre zdravie detí je kľúčovou zložkou jedálnička
Afty dokážu u detí narobiť problémy. Viete ako sa im vyhnúť?
Vitamíny každý deň, ale fruktózu s mierou
Čo vy a včelie produkty? Poznáte tieto účinky medu a propolisu?
Chcete dať svojmu telu množstvo výživných látok? Nájdete ich v čage
Vitálne huby