Za lepší pocit, za lepšie zdravie, za lepšiu verziu seba!
24. 9. 2017 | Simona

Za lepší pocit, za lepšie zdravie, za lepšiu verziu seba!

Poznáte ten pocit, že na sebe musíte zamakať, aby ste docielili túžobnú zmenu? My áno a preto sme sa rozhodli očistiť naše telá a podeliť sa s vami o tento proces. Pretože keď je nás viac transformácia môže byť ľahšia už len tým, že sa vzájomne podporujeme.

Whole30

 Ja (Simona) som sa rozhodla vybrať si práve program Whole30 (v kníhkupectvách nájdete aj rovnako mennú knihu). Dôvodov, prečo som sa tak rozhodla nie je málo:

Autori programu Whole30 tvrdia, že určité potraviny (mliečne výrobky, cukry a strukoviny) môžu mať negatívny dopad na naše celkové zdravie. Tieto môžu byť spúšťačom zápalov v tele a preto sa na 30 dní budem snažiť podobné jedlá a suroviny eliminovať z môjho jedálnička a úplne reštartovať svoj organizmus.

Pravidlá Whole30

Je povolené jesť rozumné množstvo mäsa, morských plodov, vajec, a tiež samozrejme veľa zeleniny a zdravých tukov, bylinky a rôzne korenia. Môže sa jesť aj ovocie, ale len v obmedzenej miere, pretože aj to obsahuje cukor – fruktózu. Ingrediencie by mali byť čo najmenej spracované a z kvalitných a dôveryhodných zdrojov.

Žiadny cukor (ani med, ani agáve, ani sladidlo). Nejakému cukru v produktoch sa samozrejme nevyhneme, preto sa odporúča čítať nálepky a vybrať tú najlepšiu možnú variantu.

Žiadny alkohol.

Žiadne obilniny (dokonca ani quinou, amarant ani pohánku).

Žiadne strukoviny.

Žiadne mliečne výrobky (naozaj žiadne, ani kozie mlieko).

Žiadne ,,junk food“, McDonalds a podobné.

A jedno z najdôležitejších pravidiel, ktoré sa mne osobne páči asi najviac je: ZA CELÚ DOBU OZDRAVNÉHO PROGRAMU SA ANI NEPOZRITE NA VÁHU!!!

Liečime nie len svoje telo, ale aj svoje predsudky a ,,ideály“ ako by malo vyzerať. Detox nie je len od toho, aby sme zhodili prebytočné kilogramy, ale najmä preto, aby sme sa cítili dobre, sviežo a fit.

Po skončení programu autori sľubujú obnovenie metabolizmu, dobre alebo lepšie fungujúci tráviaci trakt, menšie chute na nezdravé jedlo a všeobecne by sme si mali uvedomiť ako jedlo ovplyvňuje našu náladu, to ako sa cítime a vyzeráme. Vyslovene nám týchto 30 dní zmení život! Čo je asi dosť odvážne tvrdenie, takže dámy prosím žiadne prejedanie sa po prekročení posledného dňa. Po mojej predchádzajúcej skúsenosti s podobným očistným programom mi sladkosti už ani nechutili a zdali sa mi až ,,príliš príkre“.

Ja osobne som na detoxe druhý deň (24.09.) a zatiaľ sa nemám na čo sťažovať. Som rada, že je za nami sezóna grilovačiek a väčšina narodeninových osláv mojich priateľov je už za nami. Preto je dobré naplánovať si čas detoxu vpred, pretože odolávať pokušeniam na oslavám môže byť ťažké, ale nie neuskutočniteľné.

Teším sa na vás dámy, žienky, slečny. V nasledujúcich dňoch a týždňoch vás budeme zásobovať receptami, fotkami a dojmami z našich detoxov. Každá sme iná a každá jedinečná.

 simm_1506252665.jpg

Simona

Mať zmysluplný cieľ je pre mňa dôležité rovnako ako spoznávanie ďalekého, ale aj blízkeho sveta. Nové podnety, ,,farby" či kultúry sú pre mňa inšpiráciou nie len v písaní, ale aj v bežnom každodennom živote.

Ďalšie články od autora Simona

Dosť sklamaniam. Prečo sa tak rýchlo zamilujeme?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Neustále studené končatiny? Prezradíme vám, čo je za tým!
Otázky, ktoré posunú váš vzťah ďalej
Sviatočné raňajky bez výčitiek – 3 super recepty, ktoré musíte tento rok vyskúšať aj vy
Dávate si správne novoročné predsavzatia?
Ako prežiť Vianoce v pokoji, aj keď ich nemám rada
Detailný návod ako sa (konečne) MAŤ RADA

Ďalšie články na podobné témy

Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Bezlepková diéta? Odmení sa vám tisíckrát!
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Telo v plavkách. Čo priláka pohľad mužov?
Babka bylinkárka: bylinky na A
Ako na strašiaka s názvom strie?
Zažiarte na vlastnej svadbe so šatami za minimum!
Zranenia pri sexe alebo intímna bolesť