Zabráňte vzniku vrások
24. 5. 2023 | PR Servis

Zabráňte vzniku vrások

Vrásky sa často považujú za prvý znak starnutia. Neraz sa objavia ale v pomerne mladom veku už okolo 30-ky. Stres, nevhodná strava, zlý životný štýl sa na stave vašej pleti negatívne podpisujú. Stačí ale urobiť pár malých zmien a môžete sa tešiť z pleti bez vrások dlhšiu dobu.

Ako vznikajú vrásky

Základom pokožky sú elastínové vlákna, kolagén a kyselina hyalurónová. Práve týmto trom zložkám vďačíme za pleť bez vrások. Vekom ale aj vplyvom vonkajších faktorov sa v organizme tvorba týchto zložiek spomaľuje a prvé nedostatky sa prejavia práve na pleti.

Každá z týchto zložiek je za niečo zodpovedná:

·        Kyselina hyalurónová pleť vyživuje a hlavne hydratuje. Vypĺňa medzibunkový priestor čim pokožku vypne a vyhladí.

·        Kolagén udržuje pleť pevnou a podporuje jej pružnosť. Aby mohol správne fungovať potrebuje vlhkosť, ktorú mu zabezpečuje hyalurón. K jeho degradácii dochádza aj vplyvom slnečného žiarenia. Ak ale používate opaľovací krém pre pokožku alergickú na slnko získate aj ochranu pred rozpadom kolagénu.

·        Elastínové vlákna spolu s kolagénom zabezpečujú elasticitu pokožky. Aj keď túto zložku nedokážete doplniť môžete podporiť ich tvorbu a zabrániť ich rozpadu.

male-straw-beach-hat-holding-sunblock_1684923789.jpg

Pozor na slnečné lúče

Ak používate vhodné kozmetické produkty môžete do pokožky dopĺňať ako kyselinu hyalurónovú tak aj kolagén. Pokiaľ sa zameriate aj na vitamíny vaša pleť bude mať dostatok potrebných živín na to aby bola pevná, pružná a hladká.

Pozor si ale dajte na slnečné lúče. Alergia na slnko nie je jediný problém, ktorý sa môže na pokožke objaviť. Vplyvom UV žiarenia sa kolagén, hyalurón a elastínové vlákna rozpadajú a dochádza k vysychaniu pokožky a tvorbe vrások. Okrem toho môže dôjsť k vzniku pigmentových škvŕn a v najhoršom prípade aj k rakovine kože.  Slnečným lúčom sa vyhýbať nemusíte používajte ale opaľovacie krémy s primeraným ochranným faktorom a dlhšiemu pobytu na slnku sa radšej vyvarujte.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Vychutnajte si lahodnú šálku filtrovanej kávy - ako na jej prípravu?
Viete, kam sa môžete v zime vybrať za teplom k moru?
Dámske botasky nielen na voľný čas
Spoznaj tvár zamestnávateľa s Work or Not!
Cesta k dokonalej obývačke vedie cez profi interiérové štúdio
Plánujete si kúpiť nový jedálenský stôl a stoličky? Na čo sa zamerať pri výbere?
Kuchynská pracovná doska, ktorá znesie takmer všetko
Získajte dokonalý úsmev a dobrodružstvo: Príručka pre zubný turizmus

Ďalšie články na podobné témy

Prvá pomoc pri spálenej pokožke
Ako na zdravé opaľovanie a čo pomáha na úpal
Čo potrebuje pleť po štyridsiatke? Ako zabrániť starnutiu pleti?
Zázrak menom kokosový olej
Tipy: Ako sa správne opaľovať od začiatku!
Môj osobný stražca - ZEITGARD antiage starostlivosť o pleť
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
Malinová chuť leta s čajom Teekanne Raspberry