Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie
15. 5. 2023 | Redakcia

Zakladateľka webu Nádherná.sk: Chcem, aby boli ľudia zdraví a finančne na tom lepšie

Milé čitateľky Nádherná.sk, prinášam vám rozhovor so samotnou zakladateľkou tohto webu a veľmi energickou ženou Bohumilou Vrbovskou Ďurišovou. Dúfam, že vás tento rozhovor podobne motivuje a vleje do vás kopec novej energie ako aj do mňa.

obrazok1_1684136580.jpg

Bohunka, nedalo sa mi nevšimnúť, že celý svoj život pomáhaš ľudom so zdravím, krásou, šťastím a financiami. Je to tak?

Musím priznať, že áno. Od detstva mi veľmi záleží na tom, aby sa ľudia v mojom okolí cítili dobre, pozitívne, boli veselí a mali radosť zo života. Snažila som sa k tomu vždy prispievať či už veselou povahou a pozitívnym prístupom k životu, neskôr aj dobrou radou, pomocou, zdieľaním skúsenosti. V dospelosti som pochopila, ako všetko so všetkým súvisí. Človek, keď dobre vyzerá, dobre sa aj cíti. Dobré fyzické zdravie ovplyvňuje aj to duševné. A zdravie v peňaženke? To nám pomáha napĺňať všetky naše potreby a túžby, rozvíjať sa a žiť pekný život v súlade s naším presvedčením. Ak k tomu viem a môžem nejako prispieť, vždy to rada urobím. Navyše, ak som za to odmenená, je to len príjemný bonus.

Kiežby bolo na svete viac takých energických a pozitívnych ľudí ako si ty. Zdravie v peňaženke? Vedela by si to bližšie špecifikovať?

Jasne, veľmi rada. Zdravá peňaženka pre mňa znamená, že nikdy nemusím mať obavu ju otvoriť s tým, že v nej nič nebude. Teda sa nemusím báť, že nebudem môcť zaplatiť účty, deťom školu, oblečenie...že stále a vedome viem hospodáriť a stále aktívne peniaze ku mne prichádzajú aj zmysluplne odo mňa odchádzajú. Verím, že je dôležité mať zdravé nielen telo, ale aj financie. Ozaj, všimol si si, ako veľmi fyzické zdravie súvisí aj so zdravím finančným? Veľmi často ľudia, ktorí nemajú v poriadku vzťah k svojmu telu, sú chorľaví, pasívni k svojmu zdraviu, tak títo ľudia mávajú tiež aj potiaže finančné. A naopak - veľmi si želám, a snažím sa to sprostredkovať aj ostatným. Aby si takzvane "nesedeli na peniazoch" a treba len proaktívnejším prístupom k sebe, a k životu si polepšili aj finančne. Respektíve aby sa im lepšie žilo.

Jasné, že všimol. Najviac v poslednej dobe, kedy môžeme sledovať napríklad obrovské zdražovanie, vďaka čomu majú ľudia v peňaženkách čoraz menej peňazí. To môže spôsobiť istý druh stresu a to samozrejme nepomáha ani zdraviu. Poznáš niekoho osobne, u koho vidíš finančné aj fyzické ozdravenie?

Áno, doba je aktuálne veľmi náročná, ale ako sa vraví, čo nás nezabije, to nás posilní. Diamanty tiež vznikajú pod tlakom... Osobne všetko, čo prichádza, beriem ako výzvu. Ako asi vieš, už vyše 10 rokov spolupracujem s firmou LR Health and Beauty, a tak môžem povedať, že aj vďaka tejto spolupráci vidím ozdravenie fyzické aj finančné u mnohých ľudí. Za niektorými z nich sú veľmi silné príbehy, často som si úprimne poplakala. Nielen ohľadom nepriazni osudu tých ľudí, ale aj radosťou nad tým, ako zabojovali a dokázali zvíťaziť nad mnohými nástrahami či životnými tragédiami. Jeden z veľmi silných osobných príbehov, ktorý ma inšpiruje v mojej ceste, má za sebou i naša bronzová organizačná manažérka, Ing. Markéta Kopčilová, odporúčam vzhliadnuť jej minifilm Dýlerka. Nie je však človeka v tejto branži, ktorý by ma nejako neinšpiroval. Tým, že firma LR sa venuje naozaj hlboko oblasti zdravia, prirodzene priťahuje ľudí, ktorí si zdravie potrebujú a chcú poriešiť. Zároveň je to obchodná spoločnosť, čiže tí, ktorí majú záujem, polepšia si aj finančne. Nejestvuje nič, čo by sa nedalo prekonať, ak je naozaj silná vôľa a chuť.

obrazok2_1684136580.jpg

Bohunka Vrbovská a Markéta Kopčilová počas natáčania programu Shine o dekoratívnej kozmetike

To je v skutku úžasné, keď za firmu vravia príbehy ľudí. Rád by som sa v ďalších mesiacoch pozrel na ich ozdravenie a sprostredkoval všetko našim čitateľkám. 10 rokov skúseností je už naozaj dosť. Vravíš, že si pripravená pokračovať aj naďalej vo svojej kariére alebo plánuješ aj iné projekty?

Určite plánujem ďalej pokračovať. LR je moja láska a každý jeden človek, ktorý sa stane mojím kolegom či klientom, mi prináša radosť v živote. Ak mu môžem dobre poslúžiť, poradiť, pomôcť, to je moja najväčšia odmena. Samozrejme nikdy som sa nespoliehala iba na jeden príjem, projektov je viacero, no snažím sa, aby dávali zmysel a jeden dopĺňal druhý. V tomto období sa najviac sústredím okrem LR na rozvoj projektu Nádherná.sk.

Čo by si odporučila ženám, aby boli šťastné, zdravé a mali podobný elán do života ako máš ty? 

Najdôležitejšie je rozhodnúť sa, prijať zmenu a vydržať. Stretávam sa s tým denne. Ľuďom chýba chuť, vnútorná motivácia, akási radosť. Niektorí by chceli všetko, zažiť úspech. Ale nechcú pre to nič urobiť. Poznám napríklad pani, čo radšej večer sleduje nekonečné televízne seriály. Ak by si namiesto toho raz za týždeň pozrela jeden webinár, čo máme k dispozícii, posunulo by ju to ďalej. Ale nemá o to záujem. Takýchto ľudí poznám viacero. Je to škoda, ale nikoho z vonku motivovať nie je možné, ak sám nechce. Čiže čo by som odporučila? Ak chceš niečo zmeniť a byť šťastná, nevyhováraj sa, poď urob to! Celý Vesmír sa spojí, aby Ti pomohol! Ja čakám na takú osobu, ktorá má chuť. Budem Ťa rada sprevádzať.

obrazok3_1684136580.jpg
LR Health and Beauty - ozdrav svoje zdravie a myseľ

Ďakujem krásne Bohunka za rozhovor plný energie, počas ktorého si ma extrémne motivovala. Verím, že naše čitateľky sa cítili počas čítania podobne ako ja.

Adam Orihel

Redakcia

Tento článok pre vás pripravila naša redakcia. :) 

Ďalšie články od autora Redakcia

Ako začať podnikať online, keď som mama malých detí?
DOD Centrum pohybu FitRužinov
Vianočná súťaž, ktorá poteší vaše srdce
Príbeh Markíza Moda Italiana: Rozhovor s Monikou Nemčokovou
Ako nosiť dámske členkové topánky: 6 nápadov na outfit na rok 2024
Máš všetko, a predsa niečo chýba
Lucia Vlkovičová: Kozmetika mi pomohla splniť jeden z mojich snov
Ešte stále predávate svoj čas za peniaze?

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Žaneta Hrubá: Plním si krok po kroku svoj sen
Cvičíte pre radosť... alebo?
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Prečo by si mali ženy pospať v práci?
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť