Záleží vám na životnom prostredí? Myslite naň aj pri výbere oblečenia a rôznych módnych doplnkov
9. 5. 2021 | PR Servis

Záleží vám na životnom prostredí? Myslite naň aj pri výbere oblečenia a rôznych módnych doplnkov

Módny priemysel patrí dlhodobo k najväčším znečisťovateľom životného prostredia. Viaceré fast fashion značky dokonca už teraz zaznamenávajú výrazný pokles objednávok. Mnoho žien, aj keď sú nízke ceny fast fashion módy lákavé, uprednostňujú kvalitne šité oblečenie v menších lokálnych dielňach. Ak vám záleží na životnom prostredí, myslite naň aj pri výbere oblečenia a rôznych módnych doplnkov.

Nielen kvalitný materiál

O kvalite oblečenia a módnych doplnkov rozhoduje nielen materiál, ale napríklad aj kvalita zipsov, nití, gúm, prámikov, či stúh. Všetky tieto pomôcky sa dajú kúpiť v galantérii. Ak ste šikovná a viete šiť, objednajte si z galantérie potrebné pomôcky na šitie a ušite si originálny kúsok sama.

Ak vám záleží na životnom prostredí, všímajte si nielen kvalitu materiálu, ale aj detaily v podobe zipsov, gúm, stúh, prámikov. Aj od nich závisí, aké kvalitné bude samotné oblečenie a koľko dlho vám vydrží.

Nadčasovosť

Pri výbere oblečenia a módnych doplnkov myslite aj na nadčasovosť. Nadčasovosť daného oblečenia a doplnkov vám zaručí, že sa bude vo vašom šatníku nachádzať roky a napriek tomu bude stále v móde. Či už si plánujete ušiť nový dámsky kabát, alebo si trúfate na výrobu nového fusaku a hľadáte kvalitný panel na fusak, nadčasovosť by mala v oboch prípadoch zohrávať najdôležitejšiu úlohu.

Ak vám záleží na životnom prostredí, myslite na neho aj pri výbere oblečenia a módnych doplnkov. Uprednostňujte kvalitný materiál a všímajte si detaily ako napríklad šitie, či zapínanie (kvalita zipsu). Ďalej odporúčame riadiť sa nadčasovosťou. Určite predsa nechcete míňať peniaze na oblečenie, ktoré je jednosezónnou záležitosťou a potom vám bude zbytočne zavadzať v skrini.

Uprednostňujte lokálne ušité oblečenie a lokálne vyrobené módne doplnky. Ak ste šikovná, odporúčame vám vyrobiť si vlastné.

Zdroj obrázka: Autor: Dean Drobot  / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Oslabená imunita: Ako sa vyhnúť neželaným problémom?
5 tipov ako zvládnuť návštevu bez problémov
Tipy pre e-shopy a ako zvládať fungovanie eshopu
Ako postupovať pri likvidácii firmy a pri jej výmaze z OR?
Viete komu sa dnes oplatí riešiť úrazové poistenie?
TIP Čistota bez kompromisov
Rok 2022 bude priať živnostníkom a rodinným firmám. Ženy zohrajú kľúčovú úlohu
Ako investovať úspory, aby nám zarábali?

Ďalšie články na podobné témy

Módne tipy pre našich malých školákov
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku
Módny tip: V čom na ples?
Ako si vybrať správny klobúk?
Ako nosiť bomber bundu?
Módna show Fera Mikloška
Nová kolekcia talianskej módnej značky LIU JO

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.