Žaneta Hrubá: Plním si krok po kroku svoj sen
2. 9. 2018 | Bohumila Vrbovská Ďurišová

Žaneta Hrubá: Plním si krok po kroku svoj sen

Žanetka chcela byť odmala lekárkou alebo liečiteľkou. Vždy chcela pomáhať ľuďom a tak vyštudovala farmáciu a stala sa lekárničkou. Dnešné lekárne však už nie sú to, čo boli a preto sa rozhodla po rokoch práce v jednej z nich odísť. Vytvorila jej vlastnú značku YHARMONY - v harmónii s prírodou a verí, že raz jej značka bude úspešná.

1. Žanetka, prosím, prezraď nám kto si, čo si, niečo pekné napíš o sebe, s čím by si sa chcela podeliť?

Som žena „v tom najlepšom veku“ – ten je pre mňa každý, ktorý práve prežívam J Manželka a mama dvoch šikovných chlapcov. Žena, ktorá už má nejaké tie životné a pracovné skúsenosti, a tie ma posúvajú stále vpred.

2. Čo robíš a ako si sa k tomu dostala? Čo pre teba táto práca znamená, čo ti dáva?  Prečo práve toto? Prečo to vnímaš ako svoje životné poslanie?

Od malička som chcela byť lekárkou, liečiteľkou. Vyštudovala som farmáciu. Verila som, že aj tu môžem byť nápomocná, radiť, pomáhať... Žiaľ dlhé roky praxe ma vyviedli z môjho „omylu“, diskrétny priestor v lekárni je dnes už len formalita, lekárnik je zavalený hlavne administratívou a ľudia sa nechodia k lekárnikovi radiť... Odišla som preto z lekárne a teraz som "lekárnička na voľnej nohe", vyrábam biokozmetiku s vlastnou receptúrou určenú pre harmóniu tela i duše :-) 

 foto-profil-farebna_1535873837.jpg

3. Aké je tvoje životné motto, krédo, čím sa riadiš alebo čo ťa motivuje?

Nemám jedno konkrétne motto. Snažím sa žiť tak, aby som dobro dávala, a verím, že sa mi rovnako vráti. Verím tomu, že v živote sa nič nedeje náhodou, a ani ľudia v našich životoch nie sú náhodní. Motivujú ma preto úspešní, spokojní, pohodoví ľudia.

 v5e-pokope-frame4_1535873829.jpg

4. Si úspešná žena? Bola si úspešná vždy? Aký bol tvoj sen? Ako si za ním išla, čo ťa viedlo?

Plním si krok po kroku svoj sen. Nevzdala som sa svojich ideálov. „Keď o tom dokážeš snívať, dokážeš to aj uskutočniť.“ Pracujem na tom, aby som vytvorila niečo hodnotné.  Verím, že vybudujem úspešnú značku. YHARMONY – v harmónii s prírodou.

Ak sa úspech meria veľkým ziskom, existenciou väčšej  vlastnej firmy, alebo podobnými hmotnými vecami  - musím ešte veľa a tvrdo pracovať  ;-)

 voda-po-holeni_1535874088.jpg

5. Ako by si ty sama definovala pojem úspešná žena? Ako má úspešná žena podľa teba vyzerať? S čím podľa teba súvisí úspech?

Úspech je podľa mňa veľmi relatívny, pre každého iný.  Pojem úspešná žena pre mňa predstavuje ženu, ktorá zvláda všetko „ľavou zadnou“, má prácu, ktorá ju živí, v ktorej niečo znamená, zároveň dokáže byť aj milujúcou mamou a láskavou manželkou.

6. "Objavila som svoje poslanie a zarábam tým, čo ma baví" - čo to pre teba znamená? Žiješ to? Si ohodnotená a platená za svoje poslanie? Ako si sa k tomu dostala?

Považujem za svoje poslanie zdieľať svoje vedomosti, šíriť harmóniu, rovnováhu. Pomáham  nájsť a vidieť súvislosti - rovnováhu v nás i okolo nás.  Keďže sa venujem celostnej medicíne a prepájam svet východu a západu, robím aj prednášky na túto tému. Napĺňa ma spokojnosť mojich zákazníkov, keď na seminároch zisťujú, čo s čím súvisí, ako môžu aj sami prispieť k zlepšeniu svojho zdravia. Ako sa preventívnymi kúrami postarajú o rovnováhu svojich vnútorných orgánov. Mojimi produktami prírodnej kozmetiky zase „rozmaznáme“ telo zvonka a aromabalzamy, Vône piatich elementov prispejú k pohode duše.

A aby toho nebolo málo, „riešim“ aj rovnováhu okolo nás. Pretože rovnako, ako my vplývame na naše okolie, vplýva aj okolie spätne na nás. Mojimi Feng Shui projektami pomáham vytvárať priestory nabité pozitívnou energiou.

Toto je to, čo ma myslím odlišuje. Pozerám sa na každú otázku ako na celok, hľadám súvislosti a snažím sa nájsť rovnováhu. Pretože všetko so všetkým súvisí.  A so spokojnosťou mojich zákazníkov súvisí aj to, či som za svoje poslanie ohodnotená.

 sada-krem-mydlo_1535873832.jpg

7. Čo by si poradila žene, ktorá chce zmeniť svoj život a nevie ako začať? Čo sú podľa teba prvé kroky?

V prvom rade je dobré „nájsť samú seba“, dovoliť si pozrieť sa do svojho vnútra a ujasniť si, čo chcem na svojom živote zmeniť. Ak viem zadefinovať ČO, nájdu sa odpovede aj na AKO. A veľmi dôležitá je podpora najbližších. Toto vám asi potvrdia všetky úspešné ženy.

8. Poznáš príbeh niektorej ďalšej ženy, ktorá si takto zmenila život alebo na tom pracuje? Podelíš sa s ním v krátkosti?

Poznám viaceré ženy, ktoré mali odvahu odísť z dobre plateného miesta vo veľkej firme, aby sa mohli venovať niečomu, čo ich viac napĺňa. A aby boli viac prítomné pre svoje rodiny. Tie príbehy sú podobné, ale predsa iné. Každá z tých žien má môj obdiv a každá by si zaslúžila svoj priestor na opis...

 ja-a-moje-vyrobky_1535873830.jpg

9. Čo by si poradila svojej dcére/synovi/deťom, ak sa ťa opýta: "Mama, chcem byť v živote úspešná, čo mám robiť?

Choďte za tým, čo vás baví, a robte to naplno. Nenechajte sa odradiť prekážkami. Ale musíte to robiť naplno, a so srdcom.

10. Ak by si mala znovu 20 rokov a vedela vtedy, čo vieš dnes, čo by si si poradila?

Viac si veriť. Mať viac odvahy. Nebáť sa ísť za svojimi snami už oveľa skôr. Ale na druhej strane, nemala by som skúsenosti, ktoré dnes mám. A nebola by som tým, kým dnes som. V živote sa nič nedeje náhodou

Ilustračné foto: osobný archív, Pixabay.com

Bohumila Vrbovská Ďurišová

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila Vrbovská Ďurišová

HydrALOE letné osvieženie a zdravý pitný režim
Trápi vás bolesť chrbta alebo bolesť svalov? Vieme, ako sa jej zbaviť
Prečo sa neopúšťať a nestrácať zo svojej jedinečnosti?
Ako sa správne postarať o pokožku v lete?
Binna: Môj sen je šíriť dobré myšlienky a udržiavať pozitívnu myseľ
Recept na najlepšie moravské koláče, aké ste kedy jedli
Najlepšie tipy pre prácu z domu pre ženy a mamičky
Krásna a štýlová Alexandra vydáva prvú knihu! Na čo sa môžeme tešiť?

Ďalšie články na podobné témy

Marocké zlato v podobe arganového oleja, dokonalá starostlivosť o pleť nie len v zime
Kolagénom vyriešite mnoho problémov
Sú esenciálne oleje nebezpečné?
Revolučné zubné pasty na prírodnej báze. Spoznajte ich!
Ako sa žije s rosaceou? Možno ňou trpíte aj vy a ani o tom neviete
Kokosový vs. olivový olej. Ktorý je lepší?
Kozmetika, ktorá zabíjala
CHICovný balíček do každej kabelky.