Zariaďujete si doma váš masážny salón? Poradíme vám čo by vám nemalo chýbať
31. 5. 2022 | PR Servis

Zariaďujete si doma váš masážny salón? Poradíme vám čo by vám nemalo chýbať

Metóda masážnej terapie je na svete známa už niekoľko tisíc rokov. Prostredníctvom relaxačnej atmosféry, vhodných masážnych potrieb a odborných skúseností tak majú maséri príležitosť na vytvorenie domáceho masážneho salónu. Zistite, aké potreby by nemal doma postrádať správny masér.

Význam masáže: Ľudová tradícia alebo overená liečebná metóda?

Ešte vo svojich začiatkoch sa z masážnej terapie stal akýsi posvätný systém prírodného liečiteľstva. Zatiaľ čo indickí predkovia prideľovali masáži takmer univerzálnu silu, súčasní vedci sa zameriavajú na dôkazy, ktoré hovoria o jej výhodách. Napríklad projekt integrovanej starostlivosti v západnom Londýne publikoval výsledky zo štúdie, uskutočňovanej na takmer tristo starších pacientoch. Po vykonaní značného množstva procedúr výskumníci dospeli k záveru, že masáž:

Vyhodnotenie štúdie potvrdilo význam masážnej terapie v aspektoch psychických aj fyzických. Na podporu liečby bolesti je však potrebný aj správny prístup odborníka, ktorý by mal byť vybavený kvalitnými masážnymi prostriedkami.

0lqd0z2309yl39n_1653991737.jpg

Výber masážneho stola netreba podceňovať

Atraktívna myšlienka v podobe domáceho masážneho salónu môže dopadnúť úspešne, pokiaľ zvolíte čo možno najvhodnejšie masérske vybavenie a navodíte príjemnú, relaxačnú atmosféru pre zákazníkov. Práve praktický masážny stôl je významná investícia, ovplyvňujúca kvalitu služieb. Ktorý typ si ale vybrať? Skladací masážny stôl je skladný a aj napriek nižšej hmotnosti zabezpečuje dostatočnú pevnosť a stabilitu, pretože jeho konštrukcia pozostáva zo systému kvalitných oceľových laniek.

Elektrický masážny stôl funguje na princípe tichého elektrického motora. Prostredníctvom ručného alebo nožného ovládača nastavíte polohovanie podľa vlastných preferencií. Solídne stacionárne masážne stoly disponujú rôznymi vylepšeniami pre vyšší komfort zákazníka, ale aj maséra samotného. V konečnom dôsledku by mal však výber masážneho stola závisieť od veľkosti domácich priestorov u maséra, metódy a druhu ponúkaných masáží, či od špecifických potrieb klientely.

svk71xsqmjy07d9_1653991737.jpg

Detaily tvoria celok: Na aké ďalšie masážne potreby sa zamerať?

Účelné a vkusné príslušenstvo do domáceho masážneho salónu dokáže poskytnúť príjemný zážitok z celej procedúry. Nezabúdajte na súkromie zákazníkov – vytvorte priestor, v ktorom sa budú môcť prezliecť a pripraviť na masážnu terapiu. Na tento účel môže efektívne poslúžiť paraván. Dobrý paraván zároveň dokáže pretvoriť veľkú miestnosť na útulné časti. Paravány sa vo všeobecnosti vyrábajú z drevenej konštrukcie a ich výplň pozostáva z bambusu, fotoplátna, morskej trávy alebo dokonca z ryžového papiera.

Hoci každý typ masáže je iný, niektoré z nich sa nezaobídu bez masážnych olejov a krémov. Napríklad thajský Muay krém, používaný pred alebo po masáži prekrvuje pokožku a svalstvo. Vďaka svojim vlastnostiam bude následný efekt masáže výraznejší. Aké iné doplnky pridajú na hodnote masáže? Detaily niekedy dokážu pozdvihnúť úroveň salónu a zvýšiť spokojnosť u zákazníkov. Na navodenie relaxačnej atmosféry skúste zaobstarať éterické sviečky, oleje, aromatické difuzéry a príjemnú inštrumentálnu hudbu. Nezabúdajte na to, že ako správny profesionál by ste mali reprezentovať aj svoj salón. Príslušný odev pre masérov dokáže vytvoriť u klientely pocit dôveryhodnosti. Medzi ďalšie vybavenie maséra môže patriť:

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ideálne sukne na letné dni: Ľahké tkaniny a materiály
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Chcete zaujať svadobným oznámením? Skúste tieto prevedenia
Vypnite „online mode“ hodinu pred spaním
Sedem tipov, ako zachrániť váš vzťah
Pánske šľapky môžu byť aj štýlové! Toto by ste o nich mali vedieť
Zabráňte vzniku vrások
Pociťujete únavu? Berte ju ako impulz k životnej zmene!

Ďalšie články na podobné témy

Ako uspieť na voľnej nohe ako freelancerka?
Nakupujte obalové zásoby jednoduchšie s All In Packaging
Príjemne sa posaďte a vychutnajte si svoj obľúbený nápoj
Najlepšie tipy pre prácu z domu pre ženy a mamičky
Ktoré knižky práve letia?
Viete ako si zariadiť domácnosť s pomocou jednoduchých feng suei zásad?
Chcete zlepšiť chod svojej spoločnosti? Certifikujte ju
Aké sú prínosy zavedenia ISO noriem vo vašej spoločnosti?