Zaži fitko našich starých otcov a mám!
19. 9. 2019 | PR Servis

Zaži fitko našich starých otcov a mám!

Alebo... s kilami dole vďaka folklóru. Toto je náš tip na sobotu 21. septembra.

Slovensko zaplavuje nový rýdzo domáci produkt “Tancuj, makaj, vykrúcaj“, ktorý má prostredníctvom tanca na ľudovú nôtu a tradičných silových úkonov zbaviť telo prebytočných kalórií. Nie americkí vedci, ale tím zo slovenského olympijského centra x-bionic sphere zistil, že drina pri slovenskom folklóre sa rovná cvičeniu, ktoré ponúka aerobik, posilka alebo zumba!

Na podujatie, v rámci ktorého sa môžete naučiť ako sa efektívne pretancovať k peknému a hlavne zdravému telu, pozýva fitneska a manažérka projektu “Tancuj, makaj vykrúcaj“, Rebeka Tunegová.

Rebeka, na úvod mi dovoľte otázku – prečo ťaháte do športového centra v Šamoríne tanec a folklór, keď olympijské centrum ponúka všetky možné tréningové disciplíny a haly?

Čakala som túto otázku. (smiech) Slovenské olympijské centrum síce ponúka špičkové vybavenie pre pohybové aktivity od výmyslu sveta, tie tu potrebujeme, tie tu naozaj sú a budú, ale taktiež chceme ukázať, že fitness sa dá robiť aj ináč, než len cvičením vo fitnes centrách. Mimochodom, vy chodíte do fitka?

Nie.

A presne to Vám chcem povedať, že fitko nie je pre každého. Robí Vám radosť tancovanie?

Jednoznačne áno.

Tak vidíte. Našli sme spôsob akým sa môžete o seba starať. Spomeňte si na časy, keď ste pretancovali celé piatky aj soboty s priateľmi na párty. Určite ste mali napriek tomu energie na rozdávanie, zvládali ste popri tom cez týždeň aj štúdium, prácu, alebo prácu na záhrade. Bolo to tak, nemám pravdu?

ko-podla-nasich-starych-otcov-a-mam-2_1569075461.jpg

Nikdy som si to takto neuvedomovala, ale áno, niečo na tom bude. Koľko kalórií možno takto spáliť? 

Tie nenávidené prebytočné kalórie dokážeme spaľovať vďaka cvičeniu, o ktorom ste určite počuli nespočetne veľakrát - je ním kardio, teda cvičenie pri ktorom sa človeku zdvíha tep. Preto je dôležité kardio cvičenie zaraďovať pri redukcii tuku a váhy. Kardio cvičenie ale nie je len beh alebo bicykel, ako si niektorí myslia. Dá sa praktizovať rôznymi aj veľmi zábavnými aktivitami a tanec je jednou z nich. Pri tanci sa človek nonstop hýbe. Niekedy si to neuvedomujeme, ale pri tanci veľa skáčeme a preto čím viac tancujeme, tým viac sa zvyšuje výdaj energie, čo prispieva k páleniu kalórií. Tanec je ideálnym prostriedkom ako spestriť svoj tréningový plán. 

A pritom je tak prirodzený. Stačí naladiť správnu hudbu a rozhýbe sa dieťa, dospelý, dokonca aj dôchodca...

Tanec môžeme považovať za jednu z najprirodzenejších foriem pohybovej aktivity. Prirodzená chuť pohybu je podporená hudbou a preto je hudba využívaná aj pri množstve skupinových cvičení ako aerobik, kruhové tréningy alebo ju máme vo fitku. Preto ideálne spojenie hudby dokáže človeka podnietiť k pohybovej aktivite. 

Aké výhody prináša kombinácia športu a tanca z pohľadu zdravia?

Vďaka tancu precvičujeme okrem fyzickej kondície aj pohybovú pamäť a hlavne mentálne zdravie, tiež zlepšujeme držanie tela, posilnenie vnútorného brušného svalstva a hlavne je to duševná očista. Tancom vyjadrujeme všetky svoje pocity

Môžete definovať čo je to podľa Vás folklór? V súčasnosti sa s týmto pojmom často kooperuje a niekedy mám dojem, že aj nesprávne.

Folklór mnohí vnímajú ako niečo prežité. Ale nie je to minulosť. Folklórom žijeme stále. Napríklad aj teraz. To ako sa obliekame v súčasnosti je tiež folklór. Je to veľmi diskutabilné. Nikdy nevymrel a ani sa to nikdy nestane. To čo robíme je len prepájanie jeho jednotlivých prvkov, vraciame sa k pôvodným a starším tradíciám. Budem sa opakovať, no ak si z toho vyberieme tanec, máme pred sebou najprirodzenejší nástroj sebavyjadrenia, psychohygieny a zdravého pohybu. 

ko-podla-nasich-starych-otcov-a-mam-3_1569075463.jpg

Máte už prvé odozvy na toto prepojenie? Ako reaguje verejnosť na koncept “Tancuj, makaj, vykrúcaj“?

Vynikajúco. A to nehovorím preto, že som jeho súčasťou. Ľudia sú si vedomí, že tanec je zábava, pri ktorej sa dá pestovať kondička, alebo dokonca aj zbaliť pekná baba!  Taktiež ľudí veľmi zaujíma ako je vôbec možné spojiť dve celkom odlišné oblasti akými sú fitness a folklór. A presne toto vyvoláva záujem verejnosti, takže je za tým aj typická ľudská zvedavosť. V sobotu 21. septembra srdečne pozývam do slovenského olympijského centra všetkých, ktorí majú chuť zažiť niečo nové a výnimočné. Vítaní sú malí aj dospelí.

Celým programom „Tancuj, makaj, vykrúcaj“ bude návštevníkov Šamorína sprevádzať herec a priateľ ľudového umenia Juraj Kemka.

Súčasťou programu bude jedinečná možnosť zažiť čo to z fitka našich starých otcov a mám.

Ďalej nebude chýbať:

Kompletné informácie k podujatiu nájdete tu.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Premenlivá jeseň? Toto sú top vychytávky!
Chcete byť za hviezdu? Vyberte ten správny darček pre svojho muža
Poďte s nami ochutnať Pražské orgie
More môžete mať aj doma vo vani
Exkluzívne odhalenie: Nová kolekcia “BLACK SOUL“ Lukáša Krnáča
Nový NESPRESSO POP-UP Boutique v Bratislave
Šamorín, dobrá práca! Douglas a Zeta-Jones si zo slovenského olympijského centra odniesli skvelé zážitky
Vychutnajte si leto s novými kapsičkami Sunárek Cool ovocie !

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.