Zázrak menom kokosový olej
5. 6. 2019 | Zuzana

Zázrak menom kokosový olej

Trúfam si povedať, že aj Chuckovi Norrisovi dochádzajú argumenty, keď sa povie kokosový olej. Tak všestranné využitie, ako tento biely zázrak má len málo čo. Poďme ale začať pekne od začiatku, zložením. Kokosový olej obsahuje vitamíny E, K, vápnik, fosfor, kyselinu linoleovú, kyselinu olejovú a omega 6 mastné kyseliny. Tento kokteil prospešných látok zabezpečí nášmu telu antibakteriálnu ochranu, prečistí nám organizmus, zlepší trávenie a dodá energiu.

Široké využitie

Kokosový olej si nájde čestné miesto v každej domácnosti. Nech už ho umiestnite do kuchyne či kúpeľni, nemôžete urobiť chybu, lebo má jednoducho neuveriteľne všestranné využitie. Ak rady a zdravo varíte, určite si túto prísadu veľmi obľúbite. Kokosový olej znesie vysoké teploty, takže sa pri vyprážaní nepripaľuje. Výborne sa hodí na smaženie palaciniek, alebo ako prísada do orientálnych jedál. Môžete ho pridávať miesto masla do pečenia. Skúste napríklad zmiešať kakao s kokosovým olejom a s troškou medu či agávového sirupu. Vyrobíte tak lahodný a zdravý čokoládový krém, ktorý si môžete dopriať bez výčitiek. Navyše je to cenovo dostupná potravina. Na trhu zoženiete oleje aj v bio kvalite, parfumované, alebo čisto prírodné. Ponuka je naozaj pestrá.

Túto zdravú a chutnú lahôdku môžeme smelo používať aj pri starostlivosti o naše telo, zuby či vlasy. Kokosový olej krásne hydratuje pokožku, dodáva jej hebkosť, jemnosť a pružnosť.  Bude  tiež príjemne voňavá. Jeho prírodná sila účinne bojuje proti nežiaducim vráskam. Nebojte sa kokosový olej použiť aj na svoje zuby. Pravideľnou aplikáciou docielite šetrné vybielenie, ba čo viac, antibakteriálna ochrana sa postará o zdravé prostredie vo vašich ústach. Všetko ide ľahšie so zdravým a krásnym úsmevom.

Leto a kokosový olej – ideálna kombinácia

Blíži sa nám leto, takže budú naše vlasy, chtiac - nechtiac, vystavované slnečným lúčom, slanej či nadmerne chlórovanej vode. Preto im možeme poskytnúť prvú pomoc v podobe vlasovej masky z kokosového oleja. Zbavíme sa tak polámaných končekov a doprajeme im perfektnú regeneráciu. Kokosový olej je tiež skvelou ochranou pred UV žiarením. Môžete ho použiť ako opaľovací krém s faktorom ochrany šesť. Keď už hovoríme o lete, ku ktorému neodmysliteľne patrí dovolenka, treba v súvislosti s kokosovým olejom zabrúsiť aj na chúlostivejšiu tému do oblasti intímnych partií. Môžete ho použiť ako lubrikačný gel, pozor len na latex, ten by s olejom nemal prísť do styku, mohol by porušiť jeho štruktúru. Naviac, po kúpaní v neznámych vodách, určite oceníte antivírusové účinky tohto oleja. Rôzne mykózy a kvasinkové infekcie nebudú mať šancu.

Takže, milé dámy, ak máte rady jednoduché a účinné riešenia z prírodných zdrojov, tak kokosový olej je pre vás tou pravou voľbou.

Ilustračné foto: Pixabay.com 

Zuzana

Ďalšie články od autora Zuzana

Seriál duchovná numerológia: kozmická trojka
Seriál duchovná numerológia: význam čísla 2
Seriál Duchovná numerológia: význam číslic I.
Syndróm záchranára a túžba pomáhať svetu
Seriál Duchovná numerológia: výpočet numerologickej mriežky
Seriál Duchovná numerológia: Vďaka alchýmii čísiel sa o sebe dozvieme viac
Detox pomocou empsomskej soli zaručene naštartuje váš lymfatický systém
Recepty na domáce iontové nápoje

Ďalšie články na podobné témy

Malinová chuť leta s čajom Teekanne Raspberry
Chudnutie do plaviek - Ako na to efektívne a zdravo?
Chcete začať cvičiť? Pridajte sa k týmto ženám!
Pripravte sa na leto – inak
10 beauty trikov, o ktorých ste (možno) nevedeli
Prvá pomoc pri spálenej pokožke
Tipy: Ako sa správne opaľovať od začiatku!
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres