Zdravá a štíhla na plese?
9. 1. 2018 | Martina

Zdravá a štíhla na plese?

Tento týždeň to vypukne. Otvárací ples v opere a po ňom stovky ďalších. Reprezentatívnych, poľovníckych, školských, záhoráckych, spišských. S plesmi sa vrece roztrhlo posledné roky. Samozrejme, že nie je možné navštíviť každý z nich. A možno viac dôležité je s kým na ples ideme, ako to, či je to honosná spoločenská udalosť v samom srdci hlavného mesta. Akokoľvek, my ženy chceme vyzerať čo najlepšie. Či na mestskom, či na miestnom.

Sviatky boli, maškrtili ste?

Asi najhorším v načasovaní plesov je fakt, že sú hneď po najkrajších sviatkoch v roku. Tie bývajú štedré na kalórie. A ups. Zrazu zistíme, že sa nezmestíme do šiat. Ak sa chystáte na ples koncom februára, tak ešte sa dá čo – to zachrániť a vylepšiť. Začať treba ihneď. Neodkladať. Cieľ je totiž jasný. Obliecť plesové šaty a vyzerať skvelo.

Diéty sú zradné

Tak koľko? Koľko ste  vyskúšali diét za život? Diétovanie nie je telu prospešné. Vráti nám to s nepriateľom Jojom. To je taký ten efekt, že koľko zhodíte, toľko vám väčšinou prihodí navrch.  Akoby ho niekto o to prosil. Zdravé stravovanie a pohyb vedú k trvalým výsledkom, len samozrejme, je treba dodržiavať scenár. Pravidelne jesť. Áno. Je to otravné. Žijem rýchlu dobu a nájsť si čas 5x denne a potom ešte hodinku na šport, to je úloha, ktorá nie je úplne ľahko zvládnuteľná. Ale dá sa to. Trik je v menších a častejších porciách. Ak trochu obmedzíte chlieb a nahradíte ho zeleninou, tak výsledky sa dostavia. Jasné, že do mesiaca nebudete štíhlejšia o dve konfekčné čísla. Ale naštartujete proces, ktorý potom v lete ocenia vaše bikiny.

 zena-2_1515518788.jpg

Neznášam posilňovne a skupinové cvičenia

No veď dobre. Kto by to mal rád? Nadupaní chlapi a ženy s dokonalými krivkami. Vôňa potu. Zvuky búchajúceho náčinia. Toto kto by chcel pozerať a počúvať? Skupinové cvičenia tiež nesadnú každému. Tu ale dávame do pozornosti úžasný šport, ktorý je úplne nenáročný na športové vybavenie a ešte si aj hlavu prevetráte. Ide o Nordic Walking. Nie. Nie je to šport pre dôchodcov. Zabudnite na to. Pozrite si zopár inštruktážnych videí na youtube. Rýchla chôdza s paličkami dá zabrať. Ale prináša výsledky. Okysličí sa vám telo i mozog. A aj vaše trávenie sa upraví. Naozaj. Ideálne, ak si nájdete čas aspoň tri krát do týždňa na hodinku. Spevní sa vám telo. Ideálne je ísť vo dvojici a čas tráviť v rozhovore. Je totiž dokázané, že spaľovanie je najrýchlejšie vtedy, ak dokážete bez lapania po dychu komunikovať. Takto si bez drahých prístrojov veľmi ľahko ustrážite váš tep.

Trošku si pomôcť doplnkami stravy?

Tabletiek, práškov a zdravých doplnkov je na trhu veľké množstvo. Znie to lákavo. Dáš si tabletku a schudneš. Bez hore uvedeného to asi veľmi nepomôže. Ak sa však rozhodnete nastúpiť cestu vylepšenia vzhľadu a stavu vášho tela, niektoré z nich môžu byť veľmi nápomocné. Vybrali sme jeden skutočne overený prípravok, ktorý je osvedčený a ľahko dostupný cez overený eshop www.prirodnastrava.sk.

Amazonský čistič čriev

Ide o zmes bylín, vitamínov, minerálnych látok a enzýmov, ktorá je určená na  čistenie, obnovu, revitalizáciu a harmonizáciu čreva. Sú v ňom osvedčené čistiace bylinky skombinované so silnými bylinkami dažďového pralesa. Podporuje pravidelné pohyby čriev a pri nadváhe podporuje aj chudnutie. Toto čistenie je ľahko a pohodlne uskutočniteľné aj z domu - bez hladovania, alebo ťažkých diét 

Darček pre vás

Každú objednávku vo výške nad 50 EUR aktuálne eshop www.prirodnastrava.sk obohatí o darček - zdravý nápoj HELGA, ktorý obsahuje i chlorelu. Nedávne štúdie ukázali, že užívanie rias Chlorella zabraňuje tvorbe tukových vankúšov. Táto ponuka platí pre všetky objednávky doručené do 28.1.2018.

 Ilustračné foto: Unsplash.com

Ďalšie články od autorky Martina

Ako si nájsť dobrú prácu po štyridsiatke

Ďalšie články na podobné témy

Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Nedarí sa vám otehotnieť? Vyskúšajte prírodnú liečbu
Cvičme v rytme zábavy - bungee workout
Ako na vysnívanú postavu? Pomôžu vám s ňou tieto aplikácie
Energická latino žienka alebo zmyselná diva?
Pripravte sa na leto – inak
Slobodná a šťastná
Cvičíte pre radosť... alebo?