Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia
18. 12. 2020 | Paťka

Žena, ktorá sa o seba pravidelne stará, je šťastnejšia

Po dlhých rokoch v práci, po deťoch a popri starostlivosti aj o manžela viaceré z nás zabúdajú na to, že by sme sa mali starať aj o naše telo a vnútrajšok. Celé roky sa s láskou staráme o niekoho druhého, ale popritom nešťastlivo zabúdame na to, že by sme si mali venovať chvíľku aj pre seba.

Nebolo by to skvelé, keby sme si znova na seba kúpili niečo pekné alebo len tak si vyšli s kamarátkou na kávu? Bolo! A prečo to tak nerobíme? Veľa žien si myslí, že bez nich by domácnosť nefungovala. Ale fungovala vážené!

nika-akin-nawwg6absoe-unsplash_1592427937.jpg

Všetci v domácnosti, ktorí majú viac ako 15 rokov majú dve funkčné ruky a rozum. Už to nie sú malé deti, za ktorými by ste nonstop museli utekať a starať sa o ne. A ak aj nemajú viac ako 15 rokov, stále tam môže byť manžel, babka alebo kamarátka, ktorá ich nachvíľku postráži. Nie je to vôbec na hanbu, aby vám niekto pomohol. Na hanbu je práve to, keď ste vystresovaná a nezvládate všetko tak, ako by ste mala.

Týždeň dovolenky v lete nestačí

Ak chcete počas letnej dovolenky vypnúť a zahodiť všetky starosti, ktoré sa počas roka nakopili, ste na zlej adrese. Starať sa o seba musíte pravidelne. Rovnako ako všetok nábytok treba poutierať od prachu, aj vašu myseľ treba pravidelne prečistiť od všetkého „bordelu“. A nemyslíme tým práve piatkový záťah.

wee-lee-hosjs6qigas-unsplash_1592427935.jpg

Objednajte sa ku kaderníčke alebo kozmetičke

Sú to pre vás už roky? Myslíte si, že ku kaderníčke a kozmetičke chodia len mladé kočky? Zabudnite na to a okamžite! Čudovali by ste sa, aké šťastné sú kaderníčky a kozmetičky keď ku nim príde vyzretá žena, ktorá vie čo chce a netliacha piate cez deviate. Objednajte sa pokojne aj ku obom a doprajte si aj masáž hlavy. Zaslúžite si to! 

Celé roky makáte v práci, prídete domov a tam vás čaká druhá šichta. Odmeňte sa a nerozprávajte iba o tom, aké to je drahé. Raz za čas to môžete urobiť PRE SEBA. Ostatní členovia domácnosti by takisto nemuseli vystupovať len sebecky a tvrdiť, že mama musí zvládať všetko. Nemusí. Aj mama je len človek a potrebuje si oddýchnuť. 

wee-lee-hosjs6qigas-unsplash_1592427935.jpg

Doprajte si kozmetickú procedúru, choďte na nechty alebo si len tak zaplávajte na plavárni. Alebo vyskúšajte najbližší wellness. Dve hodinky v saunách a teplej vode dokážu spraviť veľké zázraky s našou náladou a takisto postupne aj s postojom k životu. Život predsa nie je len o dokonalej práci, domácnosti a záhrade. Uvoľnite sa a budete šťastnejšie.  A keď sú kozmetické či kadernícke štúdiá zatvorené? Nie je problém -  krásne nechty zvládnete aj doma - už ste počuli napríklad o novinke, akou je kaučukový gél? S ním sú dokonalé nechty hračka!  

Náš tip pre zdravie: Posaďte sa s partnerom alebo celou rodinou a v týždennom pláne nájdite 2 hodiny týždenne (alebo aj viac), ktoré venujete cvičeniu. Vyrazte do fitka, prihláste sa na zumbu alebo jogu, je to na vás. Vytiahnite päty z domu, vyčistite si hlavu, precvičte telo. A trvajte na svojom vyhradenom čase, inak o neho znova prídete na úkor iného člena domácnosti. 

Ilustračné fotky: unsplash.com

Paťka

Milujem posúvanie sa vpred v každej oblasti života. Nenávidím nudu a nedokážem obsedieť na jednom mieste. Život nie je o tom, aby sme ostali zaseknuto stáť v našej komfortnej zóne a neskúšali nové veci, nechodili na nové miesta a nespoznávali sa s novými ľudmi. 

Ďalšie články od autora Paťka

Ako si pri zariaďovaní vytvoriť štýlový a praktický domov
Ako si Olívia lásku hľadala
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
Akonáhle toto raz použijete, penu na holenie už do rúk nechytíte
Vďaka týmto 5 veciam na inú ani len nepomyslí!
Domáce nátierky, ktorých sa nebudete vedieť dojesť
Chcete mať postavu ako modelky? Touto stravou ju dosiahnete
Prestaňme sa vyhovárať a začnime žiť

Ďalšie články na podobné témy

Cvičíte pre radosť... alebo?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Domáce pleťové masky pre žiarivú pleť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Nosenie venušiných guličiek - športová aktivita, do ktorej sa jednoducho zamilujete
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť
Ako sa ochrániť pred neželaným tehotenstvom nielen v lete?
Jednoduché triky pre krásne vlasy