Žena kvitne z lásky
7. 2. 2016 | Bohumila

Žena kvitne z lásky

Každá máme v sebe zdroj neskutočnej sily a energie, ktorá nás poháňa a vedie dopredu, ktorá nám dáva silu a nádej vo všetkom, čo robíme. My ženy máme vzácny dar žiariť a pomáhať, a starať sa o druhých.  Robíme to prirodzene a s láskou, až kým... až kým nám tá sila v našom vnútri nezačne dochádzať. Nikto z nás nie je perpetuum mobile. Verím, že každá z nás spozná ten pocit. 

Žena kvitne z lásky. Láska je tá všemocná sila v nás, ktorá nám dáva krídla, ktorá z nás robí matky Levice a bojovníčky, milujúce partnerky a manželky, dobré a ochotné a verné priateľky. Lenže, čo keď nám tá sila začne ubývať? Čo potom?  Kde nabrať dostatok sily, kde získať lásku? Veľmi často očakávame, že lásku nám dá niekto zvonku. Niekto druhý. Partner je povinný nás milovať! A deti? Deti predsa tiež!!!  Naozaj? Nie vždy získame toľko lásky, koľko očakávame od druhých. Niekedy ani tieto osoby v živote nemáme! Niekedy žena žije sama. Potom má taká žena prežívať nedostatok lásky? Vôbec nie! 

Naplniť svoje srdce, telo i dušu láskou dokážeme najviac samé. Dávajme si denne dostatok lásky, aby náš vnútorný kvet nezvädol.  Dávať si dostatok lásky samej sebe je najjednoduchšia metóda, pritom však najťažšia. Lebo sme to neboli naučené. V podstate nevieme, ako sa to robí. Ešte skôr, ako začneme napľňat naše srdce láskou, odporúčam spraviť si očistu, detoxikáciu svojho vnútra. Odpustiť si na všetkých úrovniach. Veľmi dobrým nástrojom preODPUSTENIE je napísať si odpúšťací list. Tu nájdete originálny návod od pani Wahlgrenis, ktorý sama používam už mnoho rokov. 

Keď sa vám to podarí, dajte si nejaký čas na vstrebanie všetkých emócií a upokojenie. Ako ďalší krok odporúčam spraviť to, čo mi odporučila moja priateľka, spisovateľka a koučka Gabika Revická - "nezabudni si napísať ľúbostný list sama sebe!" Veru, aj som si napísala. Prenádherný a emotívny zážitok! Ak máte stále pocit nedostatočného odpustenia či naplnenia, či stále nevnímate priestor pre sebalásku a sebaocenenie, potom odporúčam tiež napríklad terapie telovými sviečkami, ktoré veľmi pekne pomáhajú odblokovať fyzické i emocionálne bloky, počistia (nielen) aurické telo, pretínajú vlákna z minulosti. Keď už máme počistené, odpustené a odblokované, až vtedy prichádza čas na napľňanie nášho vnútra energiou čistej lásky. Odporúčam nevynechávať tento proces čistenia, nakoľko naše pokrivené sebavnímanie priťahuje do nášho života pokrivené vzťahy a nevyrované emócie. 

Ako si dopriať v živote viac lásky? 

Treba sa začať dávať na prvé miesto, vo všetkom, čo robím. Je dôležité načúvať svojím pocitom a reči tela. Čo nám hovorí naša intuícia? Počúvajme ju. Nenúťme sa do povinností len pre to, "že sa to patrí." Boli sme tak naučené, ale bolo to správne? Isto nie... Prejavujme si drobné prejavy lásky každý deň - na fyzickej úrovni - čo by sme očakávali od milovanej osoby? Dotyk, pohladkanie, bozk - vieme si dožičiť niečo také aj samé? Minimálne potlapkať sa po pleci, pohladkať sa, pochváliť sa, usmiať sa na seba v zrkadle... Téme zrkadlovej lekcie sa venujú mnohí, nie len Luise Hay alebo Wahlgrenis.  Odporúčam vyskúšať. Doprajme si milé darčeky a potešenie, malú odmenu, nemusí nás stáť vôbec nič - prechádzku mestom, dobrú kávu v milej kaviarničke, milý rozhovor s príjemnou osobou, čítanie dobrej knihy, vyfarbovanie omaľovánok alebo hocičo iné, čo je nadštandart k bežným povinnostiam dňa.

Darujme si luxus primeraného pohybu a športu a zdravej výživy. Starajme sa o seba. V mnohých motivačných knihách pre úspešných ľudí autori upozorňujú na dostatok pohybu a zdravú stravu - je to základ! A prejav lásky k nám samým. Optimálny pohyb a výživa nám zabezpečí zdravie a kondíciu. Nezabúdajme na doplnky výživy a minerály, ak treba. Vyberajte si pre seba to najlepšie, čo si môžte dovoliť! Zaslúžite si to!  Dobre vyzerať znamená dobre sa cítiť - pre nás ženy dvojnásobne. Obliekajme si pekné  a pohodlné veci, ktoré nám robia radosť.  Venujme si ráno i večer čas na ošetrenie pleti, rozmaznávanie sa, primeranú úpravu, večer odporúčam po kúpeli masáž kvalitným telovým mliečkom. Doplnené o drobné radosti ako pena do kúpeľa, vonná sviečka, príjemná hudba, lahodný čaj... pozornosť je prejavom lásky. Tisíc malých drobností tvorí celok. Malé krôčiky vedú k veľkým zmenám. 

Pre viac informácií a prácu na téme Láska a sebaprijatie tiež odporúčam knihy Marianne Williamson - Návrat k Láske a Skutočná je len Láska. Láska je dar. Pre každého z nás. Máme právo na lásku. Zaslúžime si ju.Mnoho nádhernej lásky vám prajem.

Ilustračné foto: Pixabay.com

Bohumila

Zakladateľka a "mama" portálu. Zaujíma sa o osobný rozvoj, motiváciu, takisto je technologický geek. Miluje kvalitnú kozmetiku a oceňuje úprimný dialóg. Motto: Kde je vôla, tam je cesta. 

Ďalšie články od autorky Bohumila

Rozhovor týždňa: Doprajte si s nami zázračný Emočný detox
Príbehy opatrovateliek Janky, Danky a ich babky
Nájdi svoje PREČO
Červená šošovica v kuchyni - zázrak na chudnutie i pre zdravie
Dve presvedčenia, ktoré už nám neposlúžia
Frederik Olšák: Farebný svet je jeho darom od Boha
Petra Hederová: K písaniu som sa dostala v období vzťahovej a životnej krízy
Eva Mária Rohrman: ,,Úspech pre mňa znamenal kedysi niečo úplne iné ako teraz''

Ďalšie články na podobné témy

Ako sa starať o pleť v zime?
Recenzia kozmetiky: BIOSILK Volumizing Therapy
Nechal Vám Ježiško pod stromčekom peniaze a ešte stále ste si nič nekúpili? Investujte do drahokamovej vody
Ako žrať a nepribrať I.
Ako žrať a nepribrať II.
Ako žrať a nepribrať III.: užitočné sacharidy
Ako žrať a nepribrať IV.: Bojíme sa tukov
Trápi vás únava? Táto bomba je lepšia než energeťák!

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.