Zlaté šperky slávia veľkolepý návrat
2. 1. 2018 | PR Servis

Zlaté šperky slávia veľkolepý návrat

Zlato sa v plnej sile vracia do módy, aj vďaka čoraz modernejšiemu a minimalistickému dizajnu, ktorý oslovuje módnych fajnšmekerov. Čo sa vlastne zmenilo a prečo sa oplatí investovať do zlatých šperkov?

Zlatu sa od čias starovekého Egypta hovorí nesmrteľný kov. Je úžasne kvalitné, tvrdé a spoľahlivo odoláva pôsobeniu času, čoho sú dôkazom aj zlaté šperky, ktoré ešte stále nachádzajú archeológovia pri vykopávkach. Zlato je doteraz obľúbeným kovom a zvyčajne je to práve zlatý šperk, ktorým obdarúvame našich blízkych pri významných udalostiach, jubileách a sviatkoch. Taktiež pri svadbách býva zlato kov, z ktorého sú najčastejšie vytvorené svadobné obrúčky.

Mladšia generácia sa ale zlatým šperkom pomerne často vyhýba. Jednou z príčin býva vyššia cena než u striebra alebo ešte dostupnejšej bižutérie. Ďalším dôležitým faktorom je samotný dizajn zlatých klenotov. Ten sa v mysli mladšej generácie ešte donedávna spájal s ťažkopádnosťou, s typickou predstavou masívnych prsteňov, ktoré sú zdobené veľkými drahými kameňmi.

Našťastie moderní šperkári už tento trend nenasledujú. Dnes hrajú prím čisté, ladné a minimalistické línie dizajnu šperkov. A to platí aj pri zlate. Napríklad už dávno nie je aktuálne, že farba kovu musí byť medovo žltá. V súčasnosti sa na výslnie dostáva elegantné biele a romantické ružové zlato. Takisto žlté zlato nemusí byť iba v jednom odtieni, ktorý dobre poznáme zo starších šperkov, existuje celá paleta, z ktorej sa dá vybrať presne ten tón žltej, aký nás najviac očarí.

eppi-nadherna-obrazek01_1514885698.jpg

Čo sa drahokamov týka, dnes nájdeme omnoho širšiu ponuku ich zapracovania do šperku. Kameň už nemusí byť iba centrálny masív, ale pokojne môže niekoľko malých žiarivých kamienkov dômyselne zdobiť zlatý šperk. Centrálne kamene zvyčajne nie sú príliš veľké, čo poteší hlavne minimalistov a milovníkov nevtieravej elegancie, aby nezanikol dizajn a vypracovanie samotného kovu, do ktorého je drahý kameň zasadený.

U mnohých ľudí pri výbere šperku ale stále zohráva veľkú úlohu cena. Zlato je skutočne kov, za ktorý si musíme priplatiť viac než za striebro či bižutériu. Táto investícia sa vám ale za niekoľko rokov spoľahlivo vráti. Stačí, aby ste si zvolili nadčasový dizajn, ktorý sa vám skutočne páči a získate klenot, ktorý môžete pri správnej starostlivosti nosiť niekoľko desaťročí. Predstavte si napríklad zlatý prsteň s elegantným dizajnom vašich snov. Môžete ho nosiť prakticky neustále, k významným spoločenským udalostiam, ale aj bežne počas dňa, keďže zlato zvládne pôsobenie ľudského potu a pritom sa nepoškodí ani nezafarbí kožu, ako to často býva u bižutérie alebo nekvalitného striebra.

eppi-nadherna-obrazek02-1_1514897699.jpg

Zvážte teda, či sa skutočne neoplatí aspoň raz ročne investícia do šperkov z drahých kovov ako je zlato, ktoré odolajú pôsobeniu času a zachovajú si vždy aktuálny a nadčasový dizajn. Lacná bižutéria vás pri častom nosení môže zradiť a pri jej opakovanom nakupovaní vás ročne bude častokrát stáť viac než jeden kvalitný a krásny šperk, ktorý vám bude robiť radosť ešte veľa rokov.

Ilustračné foto: eppi.sk

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Robel pre dámy
Wobenzym opäť dostupný
Postavte si letný kapsulový šatník s značkou TATUUM - čo by v ňom malo byť?
Jarné osvieženie šatníka so značkou Wojas. Sprievodca pánskou obuvou na novú sezónu
Tieto bobule vás na jar nakopnú!
Perlové šperky: trend, ktorý ovládol tohtoročnú sezónu
Každodenná športová obuv pre aktívneho chlapca – čo by ste mali vedieť pred kúpou?
Zažiarte so značkou Tamaris

Ďalšie články na podobné témy

Neuveriteľný vianočný outfit. Dokážete si ho vyčarovať i vy!
Čo si obliecť na Silvestrovskú párty?
Povedali si ÁNO -svadba v septembri
Módny tip: V čom na ples?
Nečakané činitele v domácnosti spôsobujúce stres
Bosonožky
Pin-up diva na pláži
Letná svadba