Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?
2. 5. 2024 | PR Servis

Krok za krokom: Ako svojpomocne opraviť poškodenú koženú sedačku?

Oprava poškodenej koženej sedačky môže znieť ako náročná úloha, ale so správnymi nástrojmi a trochou trpezlivosti môžete dosiahnuť skvelé výsledky.

Kožené sedačky dodávajú interiéru luxusný a elegantný vzhľad. Avšak časom sa na nich môže objaviť poškodenie ako sú škrabance, trhliny alebo škvrny. Našťastie existuje viacero spôsobov, ako s týmito problémami bojovať a opotrebované sedačky svojpomocne renovovať.

Príprava pred opravou

Pred začatím renovácie a čistenia kožených sedačiek je dôležité sa správne pripraviť. Tu je niekoľko krokov, ktoré vám zaručene pomôžu:

Oprava poškodenej sedačky krok po kroku

Čistenie: Dôkladne vyčistite poškodené miesto pomocou čistiaceho prostriedku na kožu a vlhkej handričky. Odstráňte všetky nečistoty a mastnotu, ktoré by mohli brániť oprave.

Oprava: Menšie škrabance môžete prekryť farbou na kožu v zodpovedajúcom odtieni. Väčšie trhliny a diery opravte pomocou opravnej sady na kožu. Sada obsahuje lepidlo na kožu a záplaty v rôznych farbách a materiáloch. Pomocou nej bude oprava kože skutočne jednoduchá.

Ošetrenie: Po oprave ošetrite celú sedačku kvalitným kondicionérom na kožu. Kondicionér dodá koži potrebnú vlhkosť a výživu a ochráni ju pred vysušením a popraskaním. Podstatné je aj ošetrenie kože v aute. Tak zabezpečíte ochranu pred budúcimi poškodeniami. Použite ochranný prostriedok na báze vosku alebo oleja. Naneste tenkú vrstvu ochranného prostriedku na čistú handru a jemne ju vtierajte do kože.

Finálne úpravy: Na záver použite leštič na kožu, aby ste kožu osviežili a aby získala jemný lesk. Po dokončení opravy starostlivo skontrolujte sedačku, aby ste sa uistili, že všetky trhliny sú správne opravené a škvrny odstránené.

Naše tipy

Oprava poškodenej koženej sedačky nie je zložitá a zvládne ju aj začínajúci majster. Dodržiavaním týchto krokov a tipov môžete svojpomocne renovovať vaše opotrebované sedačky a vdýchnuť im nový život. Nezabudnite však, že v prípade závažnejších poškodení je vždy vhodnejšie obrátiť sa na profesionálov.

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Kabelky crossbody a ich praktické vlastnosti
Najmódnejšie farby sandálov - tieto modely budú trendy v roku 2024!
Nízke libido – prirodzený stav alebo problém? Čo ovplyvňuje sexuálny apetít a ako ho zvýšiť?
Guess tenisky: Praktickosť a elegancia v jednom
Arganový olej Orient House
Niacínamid: zázračný vitamín B3 pre krásnu a zdravú pleť
Posilňovanie panvového dna bez cvičenia? Áno!
Na ceste ku zdravšej pokožke a vlasom

Ďalšie články na podobné témy

Trápia vás hluční susedia? Problém vyrieši účinná akustická izolácia
Ako vybrať stôl do jedálne?
Hliníkové profily - čo sa oplatí o nich vedieť?
Túžite po dome? Niekoľko tipov ako na to!
Aké druhy žalúzií sú v súčasnosti populárne?
Rozmýšľate, ako vylepšiť svoju terasu pre budúcu sezónu?
Ako mať čo najviac zvukovo izolovaný byt?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky