Diamantové náušnice zvýraznia vašu krásu. Tipy, ako ich kúpite čo najvýhodnejšie
10. 3. 2021 | PR Servis

Diamantové náušnice zvýraznia vašu krásu. Tipy, ako ich kúpite čo najvýhodnejšie

Diamantové náušnice sú presne tým typom šperku, ktorý by mal byť súčasťou vašej šperkovnice. Nie zbytočne sa hovorí o tom, že diamanty sú najlepšími priateľmi žien. Nečakajte, kým vás partner obdaruje diamantovým zásnubným prsteňom. Urobte si radosť a kúpte si jeden pár diamantových náušníc, ktoré zvýraznia vašu krásu.

Výberu dokonalých diamantových náušníc by ste mali venovať dostatok času. Rozhodovať by ste sa mali napríklad podľa farby zlata, typu svojej tváre, štýlu náušníc či príležitosti, na ktorú náušnice potrebujete. Nepodceňujte ani obchod, v ktorom budete nakupovať. Pri nákupe diamantových náušníc by ste mali dostať aj certifikát o pravosti diamantov. Poradíme vám, ako si vyberiete tie dokonalé náušnice práve pre seba a ako ich kúpite čo najvýhodnejšie.

Odkiaľ sa vzali diamantové náušnice?

Prepichovanie uší je považované za jednu z najstarších foriem úpravy ľudského tela. Prvé náušnice pochádzajú z obdobia približne 3000 rokov p. n. l. V tej dobe však išlo o jednoduché náušnice vyrobené z kovov, ktoré sa dali ľahko ohýbať. Diamantové náušnice sa začali vyrábať a nosievať až v 17. a 18. storočí. Spočiatku boli výsadou aristokratických rodín, ktoré diamantmi vyjadrovali svoje postavenie. Aristokratické ženy sa zároveň aj rady predvádzali. V tomto období bolo dokonca neakceptovateľné, aby žena opustila svoj dom bez náušníc.

V súčasnosti slúžia náušnice ako módny doplnok, ktorý zvýrazňuje ženskú krásu a jej črty tváre. Pomocou náušníc tiež môžete vyjadriť svoju osobnosť, vlastnosti alebo vlastný štýl. Žiaden outfit by sa nemal zaobísť bez páru kvalitných diamantových náušníc. Ich využitie je naozaj všestranné. Sú vhodné nielen na spoločenské udalosti, ale oceníte ich aj na každodenné nosenie.

Náušnice sú tiež vhodné ako darček. Za jednotlivými štýlmi a tvarmi náušníc sa ukrýva odlišná symbolika. Obyčajný darček v podobe šperku tak môžete povýšiť na niečo výnimočné a jedinečné. Diamanty sú napríklad spájané so zdravím a dlhým životom. Sú symbolom pravdy, trvalosti, čistoty a poriadku. Diamantové náušnice majú inšpirovať svoju nositeľku k snahe o radosť zo života a pozitívne myslenie.

Sortiment diamantových náušníc na Ardiama.sk

Na našom e-shope Ardiama.sk si môžete vybrať zo širokej ponuky diamantových náušníc rôznych štýlov. Všetky sú vyrobené z kvalitného 14-karátového bieleho, ružového alebo žltého zlata. Osadené sú diamantmi v rôznych tvaroch. V prípade záujmu vám vieme pripraviť aj náušnice z 18-karátového zlata.

Náušnice z bieleho zlata s diamantom sú v súčasnosti veľmi populárne a patria k najpredávanejším. Počas výroby prechádzajú procesom ródiovania. Ten dodáva náušniciam vyšší lesk, kvalitu, odolnosť, ale aj celkovú životnosť. Diamanty vyniknú najlepšie práve v kombinácii s bielym zlatom, ktorá zvyšuje brilanciu kameňa. Náušnice z bieleho zlata najviac pristanú dámam so svetlejším typom a chladnejším tónom pokožky.

Náušnice zo žltého zlata sú považované za nestarnúcu klasiku. Ich nadčasovosť je podčiarknutá elegantným a luxusným dojmom, ktorý zanechávajú. Rokmi sa dokonca nestráca ani ich hodnota a výhodou je, že sú najviac hypoalergénne. Budú pre vás vhodné aj v tom prípade, ak sú vaše uši citlivé na iné šperky. Náušnice zo žltého zlata sú vhodné predovšetkým pre ženy s tmavším typom a teplejším tónom pokožky.

Náušnice z ružového zlata sú extravagantné vďaka svojej netradičnej ružovej farbe. Tá je ale zároveň romantická a pôsobí žensky. Dodáva náušniciam originálny a zaujímavý dojem, ktorý na seba upúta pozornosť. Výhodou náušníc z ružového zlata je, že pristanú všetkým dámam rovnako, bez ohľadu na to, či majú svetlejší alebo tmavší typ pokožky.

Aké štýly náušníc u nás môžete nájsť

Pri výbere náušníc je dôležité zvážiť ich štýl. V našej ponuke na Ardiama.sk nájdete kôstkové, teda napichovacie náušnice, kruhové náušnice a visiace náušnice. Pri ich výbere by ste sa nemali riadiť len tým, čo sa vám páči, ale najmä tým, čo pristane vášmu typu tváre. Môžete tiež zvážiť, pri akej príležitosti budete diamantové náušnice nosiť. Niektoré z nich nie sú vhodné na každodenné dlhšie nosenie.

Kôstkové (napichovacie) náušnice

Napichovacie diamantové náušnice, tiež nazývané aj kôstkové, patria k najobľúbenejším štýlom náušníc. Tieto náušnice sú jednoduché, minimalistické, no zároveň elegantné a nadčasové. Ich najväčšou výhodou je, že pristanú všetkým typom tváre a sú vhodné na akúkoľvek príležitosť. Nezáleží na tom, či si ich vezmete každý deň do práce alebo nimi doplníte svoju róbu na spoločenskej udalosti. Diamantové solitéry osadené jedným hlavným diamantom zaujmú v každom prípade.

Ku kôstkovým náušniciam môžeme zaradiť aj hroznové náušnice, ktoré sú výraznejšie zdobené. Jeden hlavný diamant je po celom svojom obvode obklopený menšími diamantmi rovnakej veľkosti. Vďaka tomu náušnice pôsobia elegantnejšie a žiarivejšie.

napichovacienausnice_1615385183.jpg

Kruhové náušnice

Kruhové náušnice sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a hrúbkach. Môžu byť úplne hladké alebo zdobené, osadené viacerými diamantmi. Väčšie kruhy zväčša bývajú duté, aby sa znížila ich hmotnosť a aby nezaťažovali ušný lalôčik. Špeciálnym typom kruhových náušníc sú objímky. Ide o menšie krúžky, ktoré obopínajú ucho z oboch strán.

Kruhové náušnice majú tiež všestranné využitie. Menšie kruhy môžete nosiť aj do práce, kde vám nebudú prekážať. Väčšími kruhmi môžete dotvoriť svoj elegantný outfit na slávnostnú udalosť. Kruhové náušnice pristanú viac dlhším typom tváre, napríklad oválnej alebo obdĺžnikovej. Naopak, vyhnúť by sa im mali dámy so širšou a okrúhlou tvárou. Kruhové náušnice by vás mohli zbytočne ešte viac rozšíriť.

nausnicezruzovehozlata_1615385184.jpg

Visiace náušnice

Diamantové visiace náušnice sú veľmi ženské, no zároveň trochu nepraktické. Na každodenné nosenie sú vhodné najmä krátke visiace náušnice, ktoré sa nehýbu a držia pevne. Hojdacie náušnice bývajú dlhšie a môžu sa zachytávať do oblečenia. Zväčša bývajú tenké a ľahšie, takže svoje uši nezaťažíte ani ich celodenným nosením.

Na druhej strane lustrové náušnice sú výrazné a pomerne ťažké, takže sú vhodné skôr na spoločenské podujatia. Ak by ste ich nosievali príliš často, vaše lalôčiky by pod tou váhou mohli trpieť. Visiace náušnice sú vhodné pre kratšie a širšie typy tváre (okrúhla, štvorcová), ktoré dokážu opticky predĺžiť. Visiace náušnice rozšírené v spodnej časti zas pristanú dámam s ostrou líniou brady (srdcový alebo diamantový typ tváre).

nausnicezbielehozlatasdiamantom_1615385184.jpg

Ako si vybrať tvar diamantu a spôsob osadenia

Pri náušniciach nezohráva tvar diamantu takú veľkú úlohu ako napríklad pri zásnubnom prsteni. Ide predovšetkým o to, čo sa vám viac páči. Na osadenie diamantových náušníc sa najčastejšie používajú diamanty v tvare Round, Princess alebo Pear.

Okrúhly diamant v tvare Round patrí k nadčasovej klasike a je veľmi obľúbený. Ak chcete, aby náušnice pôsobili väčšie a výraznejšie, ideálny bude diamant v štvorcovom tvare Princess so zaostrenými hranami. Diamant v tvare Pear pripomína kvapku alebo slzu. Dôležitá je predovšetkým jeho symetria, ktorá vynikne najmä pri visiacich náušniciach.

Dôležitejším ako samotný tvar diamantu je skôr spôsob jeho osadenia. Mali by ste ho zvážiť napríklad podľa svojho životného štýlu, aby ste predišli strate alebo poškodeniu diamantov. Ak sa obávate straty diamantu z náušníc, bezpečnou voľbou bude lunetové osadenie. Diamant je osadený do hĺbky a po celom obvode je olemovaný kúskom kovu. Nezachytáva sa do oblečenia, no nevýhodou je, že má nižší lesk a diamant pôsobí menšie.

Veľmi obľúbené je aj krapničkové osadenie. Diamant je osadený v kovovom lôžku a po hranách zaistený krapničkami, ktoré vyzerajú ako háčiky alebo pazúriky. Vďaka tomu vynikne veľkosť a lesk diamantu. Zároveň však hrozí väčšie riziko zachytenia náušníc do oblečenia alebo uvoľnenie diamantu.

Vybrať si môžete aj drážkové osadenie, prípadne osadenie v štýle Halo. Sú elegantné a luxusné, pretože náušnice sú zložené z viacerých menších diamantov. Vynikne tak vyšší lesk diamantov, ktoré sú zároveň bezpečne chránené na mieste.

Výhody nákupu na Ardiama.sk

Náušnice nemusíte nakupovať len v kamenných obchodoch. Práve nakupovanie prostredníctvom online klenotníctiev so sebou prináša množstvo výhod a koniec-koncov môžete aj ušetriť. Nákupom na e-shope Ardiama.sk nezískate len dokonalé diamantové náušnice, ktoré podčiarknu vašu ženskosť. Získate tiež doživotný servis a záruku na na daný šperk.

Garantujeme vám, že ak by sa vyskytla na náušniciach nejaká chyba, opravíme ich. Servis tiež zahŕňa pravidelnú kontrolu správneho osadenia diamantov, pravidelné čistenie a ródiovanie náušníc v prípade variantu z bieleho zlata.

Všetky náušnice sú pekne zabalené a bezpečne uložené v šperkárskej krabičke vyrobenej z vysoko kvalitných materiálov. Vďaka tomu budú vaše náušnice nielen po celý čas chránené, ale budú vyzerať ešte luxusnejšie. Môžete využiť dopravu zadarmo po celom Slovensku a v rámci Bratislavy či Banskej Bystrice vám radi dodáme diamantové náušnice aj osobne. Ak by ste z akéhokoľvek dôvodu neboli so svojimi náušnicami spokojná, môžete ich do 60 dní od nákupu vrátiť aj bez udania dôvodu.

Skontrolujte si pravosť svojho diamantu

Nemusíte sa obávať toho, že by vaše diamantové náušnice neboli pravé. Ku všetkým diamantom s váhou od 0,2 karátu vyššie automaticky dodávame certifikát potvrdzujúci jeho pravosť. Certifikát vydáva medzinárodne uznávaná inštitúcia GIA (Americký gemologický inštitút). Na našej stránke si môžete následne overiť pravosť svojho diamantu vložením čísla GIA certifikátu.

Takýto certifikát obsahuje údaje o štyroch základných a najdôležitejších vlastnostiach diamantu. Označujú sa ako zhrnutie 4C, čo predstavuje Color, Clarity, Cut a Carat weight. V certifikáte nájdete hodnotenie o farbe, čistote, bruse a karátovej hmotnosti vášho diamantu. Certifikát navyše obsahuje bezpečnostné prvky ako mikrotlač, vodoznak a hologram, vďaka ktorým sa nemusíte obávať jeho falšovania.

Okrem pravosti diamantov v našich náušniciach vám garantujeme aj rýdzosť nášho zlata. Tá je potvrdená rýdzostnou a puncovou značkou Puncového úradu Slovenskej republiky, ktorá je vyrazená na konkrétnom šperku.

Ak by ste potrebovali pomôcť pri výbere dokonalých diamantových náušníc, pokojne nám môžete napísať a my vám ochotne poradíme. Na našom e-shope Ardiama.sk môžete využiť aj možnosť návrhu vlastných diamantových náušníc na mieru. Spolu s našimi dizejnérmi vytvoríme náušnice presne podľa vašich predstáv a požiadaviek. Ak túžite po náušniciach, ktoré budú jedinečné, určite nezabudnite zvážiť aj túto možnosť.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch
Bude môjmu dieťaťu chutiť aj detská výživa bez cukru?
Predaj Garmin v kamennej predajni v Prešove
Povinné zmluvné poistenie online – oplatí sa dnes vybavovať cez internet?
Medzinárodný deň žien očami Lidla
Ako zdravý lifestyle a preventívne vyšetrenia môžu pomôcť predchádzať zdravotným problémom.
Ikonický RETRO košík je späť!
Na čo všetko sa hodí Imunoglukan

Ďalšie články na podobné témy

Našli ste šperky, ktoré sú nadčasové a dajú sa nosiť roky?
Šperky – symbol a esencia módy
Módne tipy pre našich malých školákov
Bláznivé módne tipy na tento rok
59. ročník Styl a Kabo ukáže najnovšie módne trendy a privíta zaujímavých hostí
Streetwear vždy na vrchole. 5 najlepších štylizácií!
Ako sa obliecť na Silvestra? Návrhy na štylizácie
Vyzerajte nádherne s týmito obľúbenými dámskymi šperkami