Šperky – symbol a esencia módy
29. 7. 2021 | PR Servis

Šperky – symbol a esencia módy

Počas storočí sa vo viacerých kultúrach považovali za vzácne a príťažlivé predmety, ktorými sa ľudia mohli skrášliť. Na začiatku to boli mušle, kamienky, či kúsky dreva. Neskôr sa populárnymi stali kovy a drahokamy. Tie sa vďaka novodobej technológií mohli spracovať do dekoratívnej podoby, aby tvorili ozdobu rôznych častí tela.

Ozdoba uší – ako si vybrať vhodné náušnice?

Šperky boli v priebehu histórie súčasťou módy, no slúžili aj ako talizmany. Ak sa nosili správne, údajne odvracali zlo a prinášali šťastie. Niektorí si na tom pri výbere zakladajú aj v dnešnej dobe. Neoddeliteľnou súčasťou doplnkov každej dámy sú náušnice. Ponúkame niekoľko tipov, ako vybrať tie správne, aby zvýraznili Vašu tvár a doladili celkový vzhľad.

Na veľkosti záleží - je dobré pôsobiť odvážne, či extravagantne. Vždy však treba zvážiť situáciu, do ktorej sa práve väčšie náušnice nehodia. Zvyčajne je to v práci, alebo v podnikovom prostredí, kedy chcete, aby ostatní venovali pozornosť tomu, čo hovoríte. Pri verejnom vystupovaní by mohli takéto náušnice pôsobiť rušivo. Nemusíte sa nutne vzdať svojho štýlu. Je veľa druhov odvážnych, drobných kúskov, ktoré sú zaujímavé aj pri pracovných stretnutiach.

Výber dĺžky – je jednoduchý spôsob, ako si vybrať správnu dĺžku, najmä ak máte v obľube visiace náušnice. Dajte si špičku ukazováka na koniec ušného laloka a potom tento prst priložte k čeľusti. Bod na čeľusti, kde sa Váš ukazovák končí, je pre Vás ideálna dĺžka náušníc. Práve visiace náušnice sú vhodné na spoločenské udalosti. Pri vlasoch vyčesaných nahor a šatách bez ramienok krásne vyniknú. Ak máte kratší krk – ženy, s kratšími krkmi majú menej priestoru medzi ušami a ramenami. V tomto prípade zvoľte skromnejšiu, pokojne strednú dĺžku náušníc - vytvoríte tak ilúziu dlhšieho krku.

Rôzne druhy šperkov pre dámy, aj pre pánov

Pri vhodnom náramku alebo náhrdelníku, vyzerá outfit štýlovejšie a zábavnejšie. Pre zúženie možností si najskôr zistite konkrétny odtieň Vašej pleti. Šperky zlatej, či ružovej farby sa hodia ľuďom s teplými tónmi pleti. S kombináciou jednoduchého oblečenia zaistíte, že ozdoba na Vašom krku, alebo ruke vynikne. Strieborné a čierne farby vyzerajú sviežo pri svetlejšom tóne pleti.

Ako každý šperk, súčasťou šatníka pánov môžu byť ako náramky, tak aj náhrdelníky. Pri obleku s kravatou, takýto módny doplnok dodáva vzhľadu luxusný dojem. Na bežné nosenie si vyberte šperky s naturálnym nádychom – vtedy je dobrý materiál koža. Výrobky z chirurgickej ocele majú výhodu odolnosti, vyššej tvrdosti a na povrchu neoxidujú.

Šperky vo všeobecnosti dodávajú pocit sebavedomia počas špeciálnych, aj všedných príležitostí. Pri vysokej kvalite vydržia aj generácie. Ak nimi obdarujete blízku osobu, môžu mať pre ňu sentimentálnu hodnotu v podobe priateľstva, či lásky.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Našli ste šperky, ktoré sú nadčasové a dajú sa nosiť roky?
Vyzerajte nádherne s týmito obľúbenými dámskymi šperkami
Štýlová aj v zime? Máme zateplené zimné tenisky
6 šperkov s drahokamami, po ktorých vaše srdce zatúži
Nielen diamant, ale aj kabelka je výborným priateľom dámy
Sestry Kendall a Kylie vytvorili ďalšiu kolekciu vlastných batohov a kabeliek
Šiltovka nie je len doménou mužov! Ako ju nosiť a s čím ju kombinovať?
Pocit istoty vám zaručí spodná bielizeň