Aké novinky so sebou prinášajú moderné umývačky riadu?
27. 8. 2022 | PR Servis

Aké novinky so sebou prinášajú moderné umývačky riadu?

Máte v pláne zaobstaranie umývačky, poprípade zvažujete výmenu starého modelu za nový? Umývačka je skvelou „pomocnou rukou“ do domácnosti, či už máte zaneprázdnený spôsob života, alebo sa vám proste nechce tráviť čas ručným umývaním riadu. Čím sa vyznačujú dobré umývačky riadu? Akými vylepšeniami disponujú moderné verzie?

Vynález prvej umývačky: Žena, ktorá nemala trpezlivosť s umývaním riadu

Obľúbený kuchynský spotrebič, ktorý je rozšírený po celom svete nebol vždy samozrejmosťou. Hoci koncept prvých umývačiek riadu vznikol už v 19. storočí (išlo o drevené skrinky s ručným otáčacím kolesom na striekanie vody), za prvú modernú umývačku riadu môžeme vďačiť emancipovanej žene menom Josephine Cochrane. Táto žena mala údajne plné zuby špinavého riadu po tom, ako sa vydala za bohatého obchodníka. Po tom, čo jej personál často poškodil pri umývaní drahý porcelán, rozhodla sa prevziať túto činnosť do vlastných rúk. Ani Josephine sa nepodarilo udržať všetky taniere v dokonalom stave – pristúpila tak k inovatívnej myšlienke a to vytvoriť zariadenie, ktoré by zvládlo túto úlohu rýchlejšie a šetrnejšie.

Odhodlanie Josephine bolo silné a nezastavil ju ani fakt, že nemala žiadne technické vzdelanie. Podľa dostupných informácií dokonca údajne vyhlásila: "Ak nikto iný nevynájde stroj na umývanie riadu, urobím to sama." Svoj prvý model navrhla v kôlni za domom a po dôkladnom zvážení všetkých premenných vytvorila s pomocou mechanika Georga Buttersa stavbu prvého prototypu umývačky riadu, ktorý sa zanedlho dostal do povedomia verejnosti.

Moderné vylepšenia umývačiek riadu

So stúpajúcimi nárokmi súčasnej klientely sa navyšujú aj technologické riešenia kvalitnej umývačky riadu. Na trhu nájdete niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré sa snažia prispôsobiť potrebám používateľa. Vedeli ste, že niektoré umývačky možno ovládať cez mobilnú aplikáciu, dokonca pomocou hlasových príkazov? Sofistikovaný softvér poskytuje diagnostiku na diaľku a ukáže, kedy je riad umytý. Dnešné spoločnosti sa zameriavajú aj na dizajn koša umývačky, s čo najlepšie nastaveným priestorom, stabilitou, či flexibilitou.

Majitelia umývačky riadu vedia, že po skončení programu je vhodné otvoriť jej dvere. Novinkou v tejto oblasti je automatické otváranie dverí po ukončení programu. Riad sa ochladí a zabráni kondenzácií v podstate svojpomocne. Vylepšenia sa snažia uľahčiť obyvateľom domu celý proces spojený s umývaním riadu. Pred kúpou samotnej umývačky zistite, akými novinkami disponuje a ako vás dokáže odbremeniť od čistiacich povinností.

Aké sú hlavné výhody umývačky riadu?

Snáď najväčšou výhodou vlastníctva dobrej umývačky riadu je značná úspora času. Pri uponáhľane nastavenom spôsobe života je ručné umývanie riadu činnosť, ktorá zdržiava od naplánovaných aktivít. S umývačkou riadu stačí nastaviť požadovaný typ programu, časový interval a môžete sa ďalej venovať svojim prioritám. S týmto typom domáceho spotrebiča dokážete ušetriť určité množstvo energie a vody.

Je zrejmé, že princíp technológie umývačky sa snaží o čo najlepšie výsledky. Používateľ sa tak dočká čistejšieho riadu ako pri ručnom umývaní, je však potrebné riad do umývačky správne uložiť. Ďalší argument spočíva v jeho jednoduchosti – umývačky riadu sú pohodlné! Podobne ako Josephine Cochrane, nie všetci ľudia majú nadšenie pre domáce práce a práve vtedy nastupuje do hry zariadenie, ktoré tieto povinnosti vyrieši za obyvateľov domácnosti. V neposlednom rade nesmieme zabudnúť na zdravotný aspekt. Pravidelné používanie čistiacich prostriedkov škodí pokožke. Hoci každý organizmus človeka je iný, pri neustálom kontakte rúk s jarou môže dôjsť ku kožným problémom, ako je napríklad ekzém. Myslite na svoje zdravie a čistiace aktivity prenechajte na umývačku riadu.

Zdroj obrázku: Goffkein.pro / Shutterstock.com

 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Aké sú vlastnosti dobrej a módnej jesennej bundy?
Aký darček vybrať pre ženu - niekoľko dobrých rád
Pýtali sme sa mužov: Aká by mala byť ideálna žena?
Šitie ako hobby – od ťažkých začiatkov po uspokojujúce výsledky
4 triky ako nosiť hviezdnu Fiery Red vo všedný deň
3 tipy, ako si vybrať ideálnu kabelku na zimu
YouTube Premium umožňuje sledovať videá s vypnutým displejom (a ďalšie výhody)

Ďalšie články na podobné témy

Nástenný digestor do modernej kuchyne
Podľa čoho si správne vyberať kuchynské nože?
Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Elektrické zásuvky: Aký majú význam a kedy ich vymeniť?
Ako vyzerajú moderné kuchyne súčasnosti?
Trápia vás hluční susedia? Problém vyrieši účinná akustická izolácia
Ako vybrať stôl do jedálne?
Aký nábytok nesmie chýbať v žiadnej študentskej izbe?