Nástenný digestor do modernej kuchyne
17. 8. 2022 | PR Servis

Nástenný digestor do modernej kuchyne

Čo treba urobiť, aby sa každá gazdinka cítila vo vlastnej kuchyni príjemne? Veľa priestoru, kvalitný nábytok, dobrý interiér a samozrejme minimum pachov pri varení. Získať toto všetko nie je vôbec ťažké: nástenný digestor pomôže zbaviť sa rôznych pachov alebo dymu.

Hlavnou funkciou tohto zariadenia je čistenie vzduchu, preto sa najčastejšie inštaluje do kuchyne. No ani výber digestora nie je jednoduchý, pretože existuje viacero typov a spôsobov ich usporiadania v rôznych kuchyniach.

Plochý digestor je zariadenie s jednoduchou montážou, ktoré sa vyznačuje kompaktnosťou a dostupnou cenou, ušetrí miesto v kuchyni a dobre zapadne do každého dizajnu. Nevýhodou takéhoto digestora je, že je potrebné často meniť filtračné prvky. Ploché digestory sú zvyčajne umiestnené nad sporákom.

Rohový digestor je určený na inštaláciu nad rohovým sporákom, čo je pomerne zriedkavé, ale takéto modely sú stále žiadané, pretože takéto vybavenie sa dá ľahko nainštalovať do veľkých aj malých kuchýň.

Štýlový digestor - takéto modely sa používajú, ak je potrebné vytvoriť lepšiu výmenu vzduchu vo vnútri miestnosti. Kopulovitý tvar umožňuje zachytiť čo najviac pary. Takéto konštrukcie sa zvyčajne používajú v reštauračných kuchyniach. Vyznačujú sa štýlovým dizajnom a minimom detailov, ale takýto digestor môžete nainštalovať iba vtedy, ak máte v kuchyni dostatok miesta.

Vstavané digestory - takéto jednotky sa dajú ľahko nainštalovať do akejkoľvek kuchynskej súpravy, ktorá je umiestnená nad varnou plochou. Toto je skvelé riešenie pre malú kuchyňu. Výkon takýchto digestorov je rôzny a závisí od zvoleného modelu, ale aj ten najnižší výkon úplne stačí na odstránenie prebytočných pachov z kuchyne.

Teleskopický alebo výsuvný digestor je nemenej obľúbený a tiež žiadaný, pretože na rozdiel od plochého odsávača pár je jeho dizajn kompaktnejší a pohodlnejší a neovplyvňuje celkový dizajn interiéru.

Šikmý digestor - nie je umiestnený horizontálne, ale vertikálnejšie vo vzťahu k stene, takže dizajn tohto zariadenia je celkom originálny a vo všeobecnosti použitie takýchto modelov dodá kuchyni určitý šarm.

Každý z uvedených typov kuchynských digestorov má iné vlastnosti, výkon a cenu. Pre výber správneho vetracieho zariadenia je potrebné jasne definovať požiadavky, ktoré musí spĺňať. Nezabudnite vziať do úvahy, z akého materiálu je digestor vyrobený, či má doplnkové funkcie a do akej oblasti je určený - potom nebudete mať s výberom vybavenia žiadne ťažkosti.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ktoré zamestnania najviac škodia vašim zubom? Niektoré vás určite prekvapia!
Čo s prichádzajúcimi teplými dňami v okolí Banskej Štiavnice?
Tipy pre jarné upratovanie a výzdobu v záhrade
Čo nesmie chýbať vo vašej domácej posilňovni?
Ako nosiť dámske tenisky
Pohodlie a kvalita v jednoduchom dizajne
6 tipov, ako na rekonštrukciu okolia domu
Sesterstvo v znamení kolekcie SISTERHOOD: Je veľmi dôležité, aby sme sa ako ženy podporovali v našich snoch

Ďalšie články na podobné témy

Aké novinky so sebou prinášajú moderné umývačky riadu?
Ako vyzerajú moderné kuchyne súčasnosti?
Prvé zariaďovanie domácnosti. Na čo nesmiem zabudnúť?
Váhate medzi parketami a laminátovou podlahou? Čím sa odlišujú?
Trápia vás hluční susedia? Problém vyrieši účinná akustická izolácia
Ako vybrať stôl do jedálne?
Drevený nábytok ako dominanta vašej domácnosti. Ako si vybrať ten správny?
Aký nábytok nesmie chýbať v žiadnej študentskej izbe?