Nakupujte rozumne nové oblečenie
22. 10. 2020 | PR Servis

Nakupujte rozumne nové oblečenie

Módny priemysel patrí medzi najväčších znečisťovateľov životného prostredia. Stačí sa pozrieť na kvalitu vodných tokov v krajinách tretieho sveta a budeme hneď vidieť, že tony nového oblečenia, ktoré viackrát za rok privedú na trh známe fast fashion reťazce nie sú tou správnou cestou. Nakupujte preto rozumne nové oblečenie.

Šitie na mieru a podpora lokálnych krajčírskych dielní

Každá z nás chce mať doma v šatníku kvalitné kúsky, ktoré nebudú jednosezónnou záležitosťou. Jednou z možností, ako sa k takémuto oblečeniu dostať, je výroba na mieru. Dnes nie je problém nájsť eshop s látkami v metráži, v ktorom si môžete vybrať rôzne látky s množstvom zaujímavých vzorov.

Ak chcete nakupovať rozumne nové oblečenie, vyberte si malé lokálne firmy, ktoré šijú u nás na Slovensku, alebo si objednajte látku, z ktorej si dáte vyrobiť oblečenie vám na mieru.

Šitie na mieru je jednou z možností, ako sa dostať ku kvalitnému oblečeniu, ktoré bude nositeľné nielen túto sezónu, ale aj tie po nej.

Navyše v týchto časoch je potrebné podporiť malé lokálne firmy, či krajčírky, ktorým sa práve kvôli pandémii výrazne znížili príjmy. Ak vám záleží na životnom prostredí a nechcete mať šatník preplnený množstvom nekvalitných kúskov, ktoré nevydržia viac ako pár opraní, uprednostňujte malé krajčírske slovenské dielne.

Dajte šancu second handom

Ak chcete nakupovať rozumne nové oblečenie, skúste nepodporovať fast fashion módne reťazce a upriamte pozornosť na second handy. Práve v týchto obchodoch môžete nájsť kvalitné značkové oblečenie za pár drobných. Ročne sa vyhodia tony oblečenia, ktoré môže byť ešte nositeľné.

Keď si vyberiete oblečenie v second hande, nielenže získate originálny kúsok, ale aj chránite životné prostredie. Nakupovať rozumne by sme na pribúdajúce množstvá textilného odpadu na skládkach mali všetci bez výnimky.

V second handoch nájdete oblečenie z kvalitných bavlnených látok, ale aj oblečenie z rôznych iných materiálov. Nájdete tam oblečenie, ktoré je nositeľné.

Zdroj obrázka: Autor: Qian L / Shutterstock.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Štýlové oblečenie najvyššej kvality od výrobcov svetových značiek
Šiltovka nie je len doménou mužov! Ako ju nosiť a s čím ju kombinovať?
Módne tipy pre našich malých školákov
Tipy na outfit na firemný vianočný večierok
Niečo nové do šatníka v Novom roku
Módny tip: V čom na ples?
Ako si vybrať správny klobúk?
Ako nosiť bomber bundu?