Topánky na zimu: Podľa čoho si vybrať tie správne?
10. 11. 2023 | PR Servis

Topánky na zimu: Podľa čoho si vybrať tie správne?

Pomaly, ale isto sa blíži obdobie zimy. S ňou súvisí aj výber vhodnej obuvi. Takej, ktorá ochráni vaše nohy pred mrazom a nepriaznivými podmienkami. Topánky na zimu však nemusia byť len praktické, ale aj štýlové.

Na trhu dnes nájdete spektrum topánok tohto druhu. Vyrobené z rôznych materiáloch, v odlišnej kvalite prevedenia a v iných dizajnoch. Ako si vybrať tie správne topánky na zimu, aby vám vydržali dlhé roky? Prinášame vám praktické tipy, ktoré môžete pri nákupe využiť aj vy. Ak sa ich budete držať, určite sa vám nestane, že by ste si kúpili zlé topánky. 

Materiál by mal byť nepremokavý

V prvom rade by ste sa mali zamerať na kvalitu prevedenia. Tú predstavuje aj materiál. Podľa čoho si ho vyberať? Ideálne je, ak je materiál nepremokavý. Vaše nohy tak ostanú v suchu a teple aj počas dní, kedy bude snežiť alebo pršať. 

Skvelým riešením sú topánky na zimu vyrobené z kože, prípadne ekokože. Tieto materiály sú mimoriadne kvalitné a rozhodne sa vám vďaka nim nestane, že vaše nohy bude počas usnežených a daždivých dní mokré. Vyhnete sa tak ľahko aj prechladnutiu.

rieker-z1810-60-223-21837_1699600965.jpg

Topánky na zimu ich vnútro

Pravdepodobne ste už raz za život vlastnili topánky, v ktorých vám bola zima a keď ste si ich vyzuli, vaše nohy boli priam ľadové. Túto situáciu ste mohli vyriešiť navlečením hrubších ponožiek, no to nie je riešenie na dlhú dobu. Preto by ste si mali vyberať topánky na zimu aj podľa toho, čím je vyplnené ich vnútro. Zvoľte si topánky na zimu, ktoré majú teplú výstelku, napríklad kožušinu. 

Na kúpu si vyhraďte viac času

Nič nie je horšie, ako keď si topánky vyberáte bezhlavo a narýchlo. Vyhraďte si preto na kúpu viac času a konkrétne topánky, ktoré sa vám zapáčia si poriadne vyskúšajte. Správna veľkosť je veľmi dôležitá. Preto si ich poriadne vyskúšajte a párkrát sa v nich aj prejdite. Robel má aj kamenné predajne, no tiež e-shopy, cez ktoré si môžete obuv zakúpiť. Ak preferujete kúpu cez online e-shop, zamerajte sa na veľkostnú tabuľku, ktorá je priložená pri každom produkte. Je dôležité, aby vám topánky dokonale sedeli. Aby neboli malé, ani príliš veľké.

rieker-72608-24-223-12879_1699600969.jpg

Členitá podrážka

Čo sa týka podrážky, tá by mala byť členitá. Je to z toho dôvodu, aby vám to zabránilo v páde, napríklad, keď je cez zimu námraza a ľad na chodníkoch. Takáto podrážka vám pomôže v udržaní rovnováhy a zabráni tak možnému pádu. Ideálne je, ak je podrážka vyššia. 

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Obľúbené kuchynské drezy z keramiky a granitu. Aké sú ich výhody?
Aké sú vlastnosti dobrej a módnej jesennej bundy?
Aký darček vybrať pre ženu - niekoľko dobrých rád
Pýtali sme sa mužov: Aká by mala byť ideálna žena?
Šitie ako hobby – od ťažkých začiatkov po uspokojujúce výsledky
4 triky ako nosiť hviezdnu Fiery Red vo všedný deň
3 tipy, ako si vybrať ideálnu kabelku na zimu
YouTube Premium umožňuje sledovať videá s vypnutým displejom (a ďalšie výhody)

Ďalšie články na podobné témy

Teplé a pohodlné dámske čižmy na zimu
Čo si obuť počas prebiehajúcej zimy? Tri tipy na štýlovú obuv
Ako si vybrať zimnú obuv?
Ste zimomravá? Poradíme vám štýlové zimné kombinácie oblečenia a obuvi
SNEHUĽKY PRE DOSPELÝCH - poriadne nedocenená obuv
Populárne modely tenisiek od značky Adidas
Ako si vybrať topánky k šatám?
Topánky na vysokom podpätku – ako nájsť ten najpohodlnejší pár?