Uvažujete nad plastovými oknami? Aké sú ich výhody a nevýhody?
29. 4. 2024 | PR Servis

Uvažujete nad plastovými oknami? Aké sú ich výhody a nevýhody?

Aj keď plastové okná majú najväčší rozmach už zrejme za sebou, stále ide o obľúbenú voľbu pri riešení nových okien pre dom, či byt. Preto v prípade, že plánujete kúpu nových okien, mali by ste ich minimálne zvážiť. Aké sú ich výhody a nevýhody?

Výhody

Ak sa rozhodnete pre nové plastové okná, nebudete mať s nimi takmer žiadne starosti. Jedinú „špeciálnu“ údržbu, ktorú vyžadujú, je raz za rok premazať obvodové kovanie. A pravdou je, že ani zďaleka to takto pravidelne nerobí každý majiteľ plastových okien.

Z ekonomického hľadiska potešia plastové okná hneď dvakrát. V prvom rade už pri kúpe, keďže ide o cenovo dostupné okná a napríklad v porovnaní s drevenými oknami môžu byť niekedy aj o tretinu lacnejšie.

No a druhýkrát potešia plastové okná hospodárne zmýšľajúcich zákazníkov svojimi dobrými tepelno-izolačnými vlastnosťami. S plastovými oknami tak ušetríte na nákladoch na vykurovanie a ak máte doma klimatizáciu, tak aj na ochladzovaní interiéru.

V neposlednom rade je výhodou plastových okien ich dizajn. Ak totiž nechcete „obyčajné“ biele okná, máte na výber množstvo iných farebných prevedení a napríklad aj imitácie rôznych druhov dreva.

Nevýhody

Čo sa nevýhod plastových okien týka, v prvom rade je treba spomenúť nižšiu životnosť. Rozdiely však môžu byť aj medzi jednotlivými výrobcami plastových okien, takže kvalitné plastové okná dokážu vydržať aj desiatky rokov. Nikdy však nebudú mať takú extrémnu životnosť ako napríklad drevené okná.

Keďže ľudia sa asi najčastejšie rozhodujú medzi plastovými a drevenými oknami aj ďalšia nevýhoda plastových okien vychádza z takéhoto porovnania. Plastové okná sa totiž v porovnaní s drevenými náročnejšie opravujú v prípade ich poškodenia.

No a posledná nevýhoda môže byť zásadná pre všetkých, ktorí rozmýšľajú ekologicky. Plastové okná totiž ekologické rozhodne nie sú, keďže ich výroba a potom aj recyklácia predstavujú veľkú záťaž na životné prostredie.

Zdroj obrázka:

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Trápia vás hluční susedia? Problém vyrieši účinná akustická izolácia
Ako vybrať stôl do jedálne?
Hliníkové profily - čo sa oplatí o nich vedieť?
Túžite po dome? Niekoľko tipov ako na to!
Aké druhy žalúzií sú v súčasnosti populárne?
Rozmýšľate, ako vylepšiť svoju terasu pre budúcu sezónu?
Ako mať čo najviac zvukovo izolovaný byt?
Prejavy a riešenia problémov s ohrievacím telesom práčky