Ako pripraviť deťom záhradný priestor či dvor, ktorý budú milovať?
25. 9. 2021 | PR Servis

Ako pripraviť deťom záhradný priestor či dvor, ktorý budú milovať?

Záhrada, terasa či dvor je priestor, ktorý sa môže stať relaxačným miestom a ihriskom pre vás aj deti. Záhrada, ktorá je zábavná a priateľská k deťom, poskytuje priestor na spoznávanie rastlín a živočíchov, ale aj na hru s loptou, behanie či bicyklovanie.

Ako vytvoriť pre deti perfektní hráči kútik? Máme pre vás tipy, vďaka ktorým sa deti budú zabávať dlhé hodiny.

1. Vytvorte záhradný kútik

Doprajte deťom pocit súkromia a intimity pri ich hre. Vytvorte im na záhrade priestor, kde sa môžu v kľude hrať, bez toho, aby ich niekto rušil. Deti sa určite potešia, keď budú v tajnosti. Na vytvorenie môžete použiť napríklad starý stan, veľký slnečný dáždnik, látkové teepee alebo zatienený baldachýn.

2. Pieskovisko

Pieskovisko je dokonalou zábavou pre deti každého veku. Malé deti si tam dokážu stavať hrady z piesku aj celé hodiny. Môžete kúpiť alebo postaviť vlastný pieskový box s kinetickým pieskom a vybaviť ho niekoľkými základnými hračkami do piesku, ako napríklad lopaty, naberačky, formičky, vedierka. Nezabudnite nato, aby bolo pieskovisko chránené proti vonkajším vplyvom a hlavne proti nežiaducim návštevám zvierat.

3. Trampolína

Záhradným lákadlom pre deti každého veku je trampolína, ktorá ich zabaví aj na celé dni. Vydržia na nej skákať a vyvádzať celé dni, čo je častokrát to, po čom rodič túži. Vybrať by ste mali trampolínu s ochrannou sieťou, a to z bezpečnostných dôvodov.

4. Bazén

Voda je ďalším zábavným prvkom pre deti, najmä v lete. Deti rady behajú bosé, hrajú sa s vodnými balónmi, striekajú sa v bazéne či polievajú záhradu. Ak máte dostatočne veľký priestor zadovážte deťom bazén, v ktorom sa môžu čľapkať. Ak vám to však váš vonkajší priestor nedovoľuje, naplňte im vedrá s vodou a pripravte formičky, poháriky či vodné striekačky. Deti si určite vystačia aj s tým.

5. Hojdacia sieť

Hojdacie siete si deti zamilujú. Je to totiž dokonalá relaxácia nielen pre ne, ale aj celú rodinu. Skvelou výhodou je to, že ich môžete zavesiť kamkoľvek a kedykoľvek zvesiť. Deti si tak môžu čítať, učiť sa alebo len tak leňošiť medzi stromami.

6. Detské hračky na záhradu a dvor

V záhrade by určite pre deti nemali chýbať loptičky, švihadlá, tenisové rakety, kriedy, košík na basketbal a podobne. Ak máte dostatočne veľký dvor, deti sa môžu bicyklovať, korčuľovať a niektoré sa určite potešia aj elektrickým štvorkolkám pre deti.

7. Hojdačka

Hojdačku si dnes zaobstaráte už aj za niekoľko desiatok eur. Hojdačky môžete vytvoriť aj sami, postačí vám obyčajná "doska". Druhú variantom je hojdačka z kovovej konštrukcie vrátane priečok a pásov pre menšie deti. Môžete ju zavesiť kamkoľvek na záhrade. Dbajte však na to, aby bolo okolo len nej dostatok miesta na hojdanie.

8. Detská záhrada

girl-3559538-1920_1632470021.jpg

Deti milujú, keď sa môžu hrabkať a kopkať v zemi. Vytvorenie detskej záhrady a sledovanie, ako zo semienka rastie rastlinka, ich bude určite fascinovať. Je to nielen magický zážitok, ale deti sa tak môžu aj niečomu priučiť. Bude im stačiť jednoduché ručné náradie, malá krhlička alebo vedierko, fúrik detskej veľkosti, malá lopata a ďalšie záhradnícke náradie

9. Lezecká stena

Deti rady niekam lezú a šplhajú. Ak vám lezenie po stromoch pripadá nebezpečné, nainštalujte deťom menšiu lezeckú stenu. Môžete kúpiť hotové alebo sami vytvoriť či už na stenu garáže, alebo záhradného domčeka.

Kontakt s prírodou je pre deti nevyhnutný. Potrebujú prírodou zažiť, behať bosí po tráve, objavovať. Doprajte deťom pobyt v prírode, zariaďte im útulnú záhradku a priestor na voľnú hru, ktorá môže rozvíjať ich zmyslovú aj telesnú stránku.

Ilustračné foto: Pixabay.com

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Wobenzym s nami už 30 rokov
Vianočné know-how: Ako prežiť sviatky bez ťažoby na žalúdku?
Poznáte alternatívny spôsob bývania? Čo to je a aké možnosti máte?
Ako na skvelú postavu? Toto je 6 dôležitých faktorov, ktoré viete ovplyvniť a pomôžu vám
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom
S akými zdravotnými problémami vám môžu pomôcť CBD produkty?
Ako uľaviť dieťaťu pri zápale nosohltanu, tzv. soplíkom?
Chcete, aby aj počas pandémie malo vaše dieťa dostatočné vzdelanie?

Ďalšie články na podobné témy

Ako vybrať koberec do detskej izby jednoducho a efektívne?
Ako urobit’ z vášho dvora útočisko pre vtáčiky
Ako neminúť majetok na detské oblečenie?
Ostávame doma. Čo teraz s deťmi a ako sa nezblázniť?
Aktivity, ktorým sa s deťmi venujte, keď ste doma
Ako si užiť bezpečné leto s deťmi (nielen) na ihriskách
Tipy na originálne darčeky pre deti, ktoré vám len tak nenapadnú
Ako napísať list Ježiškovi moderným spôsobom

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.