Elektrické zásuvky: Aký majú význam a kedy ich vymeniť?
9. 2. 2022 | PR Servis

Elektrické zásuvky: Aký majú význam a kedy ich vymeniť?

Dostupnosť elektrickej energie podnietila vznik mnohých technologických vynálezov, medzi ktoré patria aj elektrické zásuvky. Akým spôsobom zásuvky v domácnosti zabezpečujú efektívne využívanie elektriny? V akom prípade by ste mali starý model vymeniť za nový?

Výhody moderných elektrických zásuviek

V dnešnej dobe sú elektrické zásuvky základnou súčasťou elektroinštalácie každej domácnosti. Bez nich by s veľkou pravdepodobnosťou nebolo možné využívať elektrinu takým jednoduchým a komfortným spôsobom, aký poznáme. S pokrokom moderných technológií viete nájsť rôzne verzie, kde okrem hlavného účelu majú aj ďalšie zaujímavé funkcie.

Vedeli ste, že zásuvky Kontakt Simon disponujú vlastnosťou signalizácie napätia? Ešte donedávna sa prítomnosť elektrického napätia zisťovala manuálne a to voltmetrom. Teraz si viete zaobstarať kvalitné elektrické zásuvky, ktoré informujú o tom, či sa v nich nachádza napätie. Zranenia elektrickým prúdom sa nemusíte obávať, pretože o bezpečnosť sa postará prúdový chránič.

Novinky v oblasti elektroinštalácie nemajú len technický charakter. Elektrické zásuvky sa dodávajú aj v rozličných farbách. Nie je komplikované zaobstarať si verziu v odtieni červenej, grafitovej, zelenej, či dokonca oranžovej. Farebná rôznorodosť však nie je to najdôležitejšie, na čo sa pri kúpe zásuvky treba najviac sústrediť. Viete, aké rozmery potrebujete? Štandardné a často využívané veľkosti zvyknú mať:

Zároveň si premyslite, či máte záujem o klasické, alebo uhlové zásuvky a aký počet by mali mať. Pri záujme o vytvorenie súprav vyskúšajte Kontakt Simon spájané zásuvky.

Elektrické zásuvky: Kedy môže dôjsť k ich poškodeniu?

Pri nadmernom používaní zásuviek môže dôjsť k elektrickým poruchám, napríklad k napätiu s neobvykle vysokou frekvenciou, takzvanému elektrickému prepätiu. V takomto prípade je potrebné zásuvku vymeniť. Podujať sa na vlastnú päsť k výmene pokazeného elektrického komponentu za nový je značne rizikové - tento proces si vyžaduje školeného elektrikára s odbornými znalosťami.

Jedným z ďalších dôvodov, prečo meniť elektrické zásuvky, je rekonštrukcia domu. Počas renovácie sa zasahuje skoro do každej časti domácnosti a preto môže byť vhodné, nájsť si čas aj na zmenu v oblasti elektrického systému. Zamerajte sa na overeného a solídneho predajcu, ako je napríklad Kontakt Simon. Len so spoľahlivým dodávateľom si môžete byť istí o kvalite produktov.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autora PR Servis

Dosiahnite bezchybnú pleť s BB Glow procedúrou: Výhody a použitie výrobkov Stayve
Mikrobylinky: Výhody Domáceho Pestovania
Dámsky ruksak nemusí byť nudný: ako ho skombinovať s outfitom?
Kuchyňa pre celú rodinu - tipy, ako navrhnúť multifunkčný priestor
Máte doma kutila a bude mať sviatok? Máme tipy na darčeky
Základné informácie o reumatoidnej artritíde
Revolúcia v starostlivosti o pleť: Vegánsky retinol a jeho účinky
Obuv patrí medzi najdôležitejšie časti turistickej výbavy

Ďalšie články na podobné témy

Obal bez obáv – allinpackaging.sk
Ako urobit’ z vášho dvora útočisko pre vtáčiky
Oprášte svoj šijací stroj
Aké sedačky sú v súčasnosti najpopulárnejšie?
Nie je darček ako darček. Čím potešiť blízkych?
Splňte si svoj dievčenský sen. 4 dôvody, prečo by ste si mali zaobstarať toaletný stolík
Ako vyzerajú moderné kuchyne súčasnosti?
Jar so sebou prináša aj prvé teplé dni. Ako docieliť, aby ste sa vo svojom obydlí cítili komfortne?