Oslávte Valentína doma a naservírujte si francúzsku kuchyňu
12. 2. 2020 | PR Servis

Oslávte Valentína doma a naservírujte si francúzsku kuchyňu

Ak hľadáte spôsob, ako osláviť Valentína romanticky a zároveň netradične, skúste francúzsku kuchyňu. Nemusíte chodiť do drahej reštaurácie, francúzske delikatesy si môžete pripraviť aj doma. 

Večera v kvalitnej reštaurácii vás skutočne môže vyjsť poriadne draho. Príjemnú atmosféru a chutné jedlo si však môžete naservírovať aj doma. Čo na to budete potrebovať? 

Začnite pekným stolovaním 

Nech je podávaný pokrm akokoľvek chutný, netreba zabúdať, že jeme aj očami. Pripravte slávnostný stôl – nezabudnite na pekné taniere, poháre na víno aj nealkoholické nápoje, a zaujímavé prestieranie. Tipy na to ako zo servítok vyčarovať valentínske prestieranie, nájdete napríklad na stránke prestieranie.sk. Nezabudnite, že ku stolovaniu patrí sviečka a kytica pre nežnejšiu polovičku. 

Pre umocnenie skvelého zážitku dbajte aj na odev i keď sa chystáte večerať doma. Dámy, zvoľte slávnostný make-up a svoj outfit doplňte vkusnými šperkami. Páni, vytiahnite zo šatníka košeľu a slušné nohavice. Skvelým doplnkom je príjemná romantická hudba, ideálne francúzske šansóny. 

jesse-goll-mcwva4-0uy-unsplash_1581434830.jpg

Stavte na francúzsku kuchyňu 

Ak si na Valentína prajete dopriať gastronomický zážitok, nechajte sa inšpirovať skvelou francúzskou kuchyňou. Tá je známa nielen vynikajúcou chuťou, ale aj pestrosťou a estetickým vzhľadom. Stolovanie by malo pozostávať z piatich menších chodov. Okrem jedla by mal byť k dispozícii džbán s vodou, víno, chlieb a maslo, najlepšie bylinkové.  

Ako predjedlo zvoľte paštétu, či exotické morské plody. Rovnako môžete siahnuť po výbere syrov. Vedeli ste, že vo Francúzsku sa vyrába až 370 rôznych druhov syra? Prílohou je chrumkavá bageta, ktorú nekrájame, ale kúsky si z nej odlamujeme. Hoci všetkých 370 druhov syra na Slovensku pravdepodobne nekúpite, širokú ponuku môžete nájsť v letákoch Lidl počas vybraných akčných týždňov.

shutterstock-789711205_1581434733.jpg

Po predjedle by mala nasledovať polievka, ktorá v mnohých francúzskych rodinách predstavuje hlavné jedlo dňa. Jednou z typických polievok je francúzska cibuľačka. Ako hlavné jedlo môžete servírovať plody mora, prípadne slimáky, ktoré sa podávajú s množstvom cesnaku a masla. Pokiaľ nemáte chuť až na takúto veľkú dávku exotiky, stavte na pokrmy, ktoré sú blízke aj našincovi. Pochutiť si tak môžete na králikovi, hovädzom mäse či dokonca prepeliciach. 

Čo ďalej na tanier?

Francúzi sú milovníci omáčok a vína a veľmi často obe tieto veci skombinujú. Nebuďte preto prekvapení, ak bude v recepte na omáčku ako prísada víno. 

Ak ste ako predjedlo neservírovali syr, teraz, po hlavnom jedle je pre neho ten najvhodnejší čas. Až po tom, ako ochutnáte najrôznejšie druhy prichádza čas na sladký dezert.  

Bohatý výber receptov viažucich sa k francúzskej kuchyni nájdete na stránke kuchynalidla.sk. Nájdete tu bohatý výber rôznych francúzskych jedál. Stačí ich len finálne pripraviť podľa návodu na prípravu a môžete servírovať. 

sk-picture_1581434733.jpg

Keďže sviatok sv. Valentína je už za dverami a my nechceme zostať len pri jedle, prinášame niekoľko zaujímavostí k tomuto sviatku z rôznych kútov sveta.

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Ako poraziť infekcie rýchlo a bez zbytočných liekov?
Dlho očakávaný oskarový film Judy mal slovenskú premiéru
Udržateľný prístup v intímnom svete: ako vyzerá moderná menštruácia?
Domáca recyklácia: Nová šanca pre odpad a zábava zároveň!
Renée Zellweger ako Judy Garland: doslova vyráža dych!
Viete kombinovať dámsku obuv so zimným oblečením?
Minimalizmom a kapsulovým šatníkom sa začína riadiť čoraz viac žien
Ako zvládnuť napísať dobrú záverečnú prácu

Ďalšie články na podobné témy

Partner mi nedokáže povedať, že ma ľúbi. Čo sa za tým skrýva?
Valentín jedine s Ferrero
Odkiaľ vlastne prišiel Valentín?
Zahrejte sa na Valentína s Teekanne
Príležitosť k romantike aj ľahká cesta k erotike. A čo budete robiť na Valentína Vy?
Užite si február naplno nielen na Valentína!
Otestujte sa: 3 otázky a spoznáte či spolu vydržíte naveky
Kľúč k spokojnému partnerstvu - existuje vôbec?

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.