Chystáte sa na hríby alebo turistiku? Toto je ideálna výbava
29. 9. 2021 | PR Servis

Chystáte sa na hríby alebo turistiku? Toto je ideálna výbava

Leto a jeseň sú ročnými obdobiami, ktoré priam volajú po turistike či zbere hríbov. Aj keď rozhodnutia na prechádzku prírodou často vznikajú spontánne, vždy je lepšie byť pripravený. Aká je teda ideálna výbava na hríby alebo na turistiku, pokiaľ si chcete tieto chvíle užiť naozaj naplno? V tomto článku vám to prezradíme!

Nože – nevyhnutnosť pri zbere hríbov

Nože sú ideálnou možnosťou nielen pri zbere hríbov, ale aj pri ďalších iných činnostiach, ktoré v prírode môžete vykonávať. Tak napríklad ak sa rozhodnete opekať, kvalitný nôž vám pomôže pripraviť ražne či narezať drevo. Nôž vás navyše dokáže ochrániť aj pred nebezpečnou zverou a je tak prenosnou zbraňou, ktorú v najťažších chvíľach určite oceníte. Okrem toho je pomôckou číslo jedna v prípade, že by ste sa v prírode nebodaj stratili.

Pri zbere hríbov je dôležité, aby ste v ideálnom prípade nechali podhubie v zemi. Na to slúži práve malý nožík, ktorým hríb bezpečne odrežete. Najlepšou voľbou, ako sme už naznačili, môže byť vreckový nožík, ktorý je zatvárací, jednoducho sa prenáša, nezavadzia a svoj účel splní dokonale.

Ďalekohľady, ktoré vám roztvoria výhľad

A aká by to bola turistika bez ďalekohľadu? Po náročnom výstupe si jednoducho zaslúžite jedinečný a dychberúci výhľad. Ďalekohľad vám poskytne dostatok času preskúmať každý kúsok horizontu, a pokiaľ sa na vás usmeje šťastie môžete pozorovať lesnú zver ako na dlani. Tento prístroj oceníte aj na hríboch v prípade, že si chcieť oddýchnuť na posede a pokochať sa okolitou prírodou. Príležitosť sa nájde vždy a vám ostáva iba byť na ňu pripravený.

Ďalekohľad, podobne ako vyššie spomenutý nožík, sa ľahko prenáša, nezavadzia a je dobré mať ho pri potulkách po prírode.

Maskovacie oblečenie

Pravda, do prírody nepôjdete v krikľavých veciach, džínsoch či v sukni. Oblečenie do prírody je nevyhnutnosťou, pokiaľ nechcete pôsobiť ako päsť na oko a chcete si zvýšiť šance stretu s jeleňom či srnou. Vyberajte farby, ktoré sú podobné prostrediu, v ktorom sa budete pohybovať. Zvyčajne sú to tmavšie odtiene zelenej, čierna a hnedá, prípadne rôzne camo varianty.

Vo vašej skrini by tak nemali chýbať aj takéto kúsky oblečenia, ktoré pokojne môžeme zahrnúť do ideálnej výbavy na turistiku či na hríby. Myslite aj na poveternostné podmienky, úložné priestory a komfort.

Turistika môže byť jedinečným zážitkom, pokiaľ ste naozaj pripravený. Už ak také maličkosti, akými sú vreckové nožíky či ďalekohľady vám môžu poskytnúť nezabudnuteľné chvíle. A pokiaľ si neviete s výberom dať rady, experti z internetového obchodu AFG.sk vám s radosťou pomôžu!

PR Servis

Radi umiestnime aj Vaše články, kontaktujte nás

Ďalšie články od autorky PR Servis

Predaj výrobkov z dvora. Čo by ste mali vedieť?
Úprava vody zabezpečí zdravšiu vodu v našich domácnostiach
Viete ako postupovať, ak chcete korektne ukončiť pracovný pomer?
Majiteľ značky BANDI ďakuje zdravotníkom a venuje im darček vo forme zľavy 50 percent
Tipy: Na čo myslieť pri kúpe auta?
Výhody rebrín na cvičenie a prečo si ich zadovážiť do domácnosti
Medová vzpruha z lesa
Dokonalé selfie? Takto sa to podarí

Ďalšie články na podobné témy

Chystáte sa s partnerom do prírody? Čo tak vybrať sa na bicykli?
Turistický tip na blížiacu sa zimu: Spoznajte čaro skialpinizmu!
Ako zahnať jesenný splín?
Ako nosiť pončo?
Rýchle a chutné recepty pre jesennú barbecue party
Ako sa starať o pleť na jeseň?
Prečo odložiť dovolenku na neskôr? Výhody, ktoré vás presvedčia
Nechajte sa uniesť čarom slovenskej zimy

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií o súboroch cookie nájdete tu.