Lotosové anjelské karty: novinka, ktorá sa zahrá s vašou intuíciou
4. 11. 2019 | Andrea

Lotosové anjelské karty: novinka, ktorá sa zahrá s vašou intuíciou

Dôverujete svojej intuícii? Potrebujete sa rozhodnúť a stále neviete nájsť tú správnu odpoveď? Skúste šikovný výkladový systém pomocou Lotosových anjelských kariet, sú určené práve pre Vás! Dnes prinášame exkluzívny rozhovor s ich autorkou Bohumilou Ďurišovou. Ak máte chuť dozvedieť sa ako vznikali a ako ich používať, poďte sa s nami začítať. 

Gratulujeme Bohunka, svetlo sveta uzreli tvoje Lotosové anjelské karty. Môžeš nám ich trošku predstaviť? Na prvý pohľad nás zaujali originálnym grafickým spracovaním.

Andrejka, ďakujem, sama sa stále chvejem a trošku neverím, že už je to tu - prvýkrát sa začali Lotosové Anjelské Karty vynárať pred neuveriteľnými 10 rokmi. To, že ich teraz držím v ruke, používam ich a posielam ďalej šíriť dobro medzi ľudí, stále považujem za veľký zázrak. 

Ich vzhľad je naozaj zvláštny, iný, netradičný. Tak som to cítila od začiatku, že má prísť niečo, čo tu ešte nebolo. S kartami to bolo tak. Už úplne na začiatku mi prišlo, že má ísť o akýsi výkladový systém, kedy si človek vyrobí kartičky s heslami sám. 16 modrých a 16 zelených. 
409986845926044-2388461992256995328-n_1572810720.jpg

Heslá mi "prišli" a veruže neboli tradičné. U niektorých abstraktných som sa až čudovala... prečo práve toto? Ale nechala som sa viesť intuíciou, srdcom, Bohom... nazvime to, ako chceme. Dôverovala som, že robím tak, ako má byť. Ponúkla som pred rokmi brožúru jednému vydavateľstvu, nakoľko som pre nich prekladala knihy do češtiny. Zamietli moju ponuku s odporúčaním, že by sa k brožúre zišli karty. Tak sa začala moja dlhá cesta hľadania ilustrátora i výrobcu kariet. 

Keď už boli pripravené i karty, vydavateľ ma odmietol s tým, že kariet je na trhu veľa. Nuž, dobre urobil. Pochopila som, že verzia, ktorú som pripravila, nebola dobrá. A že viem, čo hľadám. Potrebovala som, aby ilustrátor aj grafik cítil moje karty, ich posolstvo, ich symboliku. Nechcela som, aby napríklad pri hesle "Kostol" nakreslil kostolík nad dedinou... Raz som v posilňovni stretla Lukáša Hradečného, mladého muža, ktorý sa vtedy len pred nedávnom vyliečil z ťažkej choroby a získal dar kresby. Svoje emócie a pocity prejavoval v kresbe a keď som videla jeho obrazy, vedela som, že toto je ON.

512011746315219-7388710716951232512-n_1572810722.jpg

Predtým som odmietla 16 ilustrátorov a moju víziu pochopil až tretí grafik, ktorý priviedol karty na svet aj fyzicky, teda pomohol mi s tlačou a realizáciou. Samozrejme, nutné je spomenúť aj mnoho kľúčových ľudí, ktorí ma na ceste podporili alebo dali impulz v ten pravý čas. K tým ešte postupne prídem a osobitne sa im poďakujem, preto si dovolím nateraz nikoho nemenovať. :)

Aký je to pocit vymyslieť, vytvoriť a uviesť do života takýto zaujímavý projekt a trúfneme si povedať, doslova aj umelecké dielo? Okrem ilustrácií je malým umeleckým dielom aj samotné vrecúško na karty.

Priznám sa, zvláštny. Vieš, sama som si myslela, že tento projekt sa nikdy nezrodí. Raz som aj tri roky nepísala výklady, potom vydavateľstvá nemali záujem, potom som riešila svoj osobný život a nemala som čas ani energiu na karty. Trvalo to od prvotnej myšlienky po vydanie cca 10 rokov. Keď som sledovala ľudí, ktorí tvorili veci v rozmedzí týždňov, pochybovala som o sebe. O mojom diele. Najlepšie to však vyjadril práve môj grafik pri jednej pracovnej káve: "Ak by ste tie karty vydali 28-ročná, nikto by vám ich neveril." V podstate mám taký pocit, že ony sa vymysleli samé. Ja ich len sprevádzam, zhmotňujem a sprostredkovávam ich ďalej. 

Spomenula si aj vrecúško  -  nápad s vreckom som mala tiež už kedysi a keď mi ho zmienila aj jedna spriaznená duša, vedela som, že je to to správne rozhodnutie. A vedela som aj, že tou, ktorá má vrecko nadizajnovať a vytvoriť, je práve Barbara Buľubašová z ART LIVING. 

A veľmi ma teší, že sa táto spolupráca vydarila a prekonala všetky očakávania. Barbara je precízna a prináša vždy 125% kvality.  

Skús nám povedať ako sa karty používajú. Ako z nich môže čerpať niekto, kto zatiaľ nemal skúsenosti s výkladom z kariet? Máš pre nás nejaké tajné tipy? 

Celý výkladový systém je veľmi jednoduchý. Pýtajúci sa sa sústredí na otázku a zvolí si jednu zelenú kartu a jednu modrú. Výklad ich kombinácie si nájde v brožúre. Už mám prvé referencie, a vraj to vychádza. Tak som zvedavá, čo povedia noví používatelia. Spätnú väzbu dostávam veľmi rada a referencie začnem umiestňovať aj na stránku www.anjelskekarty.sk. Klienti mi môžu aj posielať svoje fotky či zážitky s kartami. Vždy ma to veľmi poteší!

A ešte dôležitá otázka. Hodia sa Lotosové anjelské karty ako darček? Napríklad pod vianočný stromček? Komu všetkému by si ich odporučila?

Jednoznačne áno, pripravovala som ich s touto víziou. Moje karty v obchodoch nenájdete, dajú sa kúpiť výhradne u mňa. S luxusným vreckom Art Living sú  nádherným a originálnym darčekom. Páčia sa všetkým ľuďom, ktorí majú radi veštby, karty a anjelov, ktorí hľadajú pozitívne pohladenie a motiváciu v živote. 

Moje karty majú prinášať pohladenie, teplo a radosť, iskričky v očiach. Ak milujete rozbaľovať milé a výnimočné radosti, ktoré nemáte každý, potom sú pre Vás. Ja na predaj a distribúciu netlačím, verím, že karty si svojich majiteľov priťahujú samé. 

Teraz uvádzam slovenskú verziu a do Vianoc zrejme stíhame vytlačiť aj českú. :) 

398132974402798-4851871292678209536-n_1572810722.jpg

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce, aby sa míňali minimálne ako horúce rožky!

A kde Lotosové anjelské karty nájdete? Na stránkach Lotosových anjelských kariet!

A nájdete ich aj na Facebooku. 

Fotogaléria k článku

Andrea

Písanie ma napĺňa a baví doslova od detstva.  Písala som pre printové média a po dlhé roky aj pre viaceré online redakcie. Vždy ma poteší, ak môžem čitateľovi ukázať iný pohľad na vec, ak mu poskytnem možnosť zamyslieť sa či objaviť niečo nové. 

Ďalšie články od autora Andrea

Chcete schudnúť? Pridajte tieto príjemné veci!
Opýtaj sa mamy... objavíš samú seba!

Ďalšie články na podobné témy

Ak miluješ romány a Španielsko nie je čo riešiť
Lotosové anjelské karty potešia nielen ezoterikov
Runy sú špeciálnou energiou vesmíru!
Automatická kresba
Solfeggio frekvencie, hudba ktorá lieči
Buddha nie je iba dizajnová záležitosť
3 účinné cvičenia na podporu duševného rastu
Strach je iba choroba, ktorá sa dá vyliečiť